WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Бух.облік реалізації товарів і податкових зобовязань з ПДВ в роздрібній торгівлі - Реферат

Бух.облік реалізації товарів і податкових зобовязань з ПДВ в роздрібній торгівлі - Реферат

системного бухгалтерського обліку з несистемним податковим обліком недопустиме, бо реалізація в них враховується по-різному: відповідно за відвантаженням товарів і за подією, що відбулася раніше (відвантаження або оплата товарів).
Застосування в бухгалтерському обліку рахунку 67 "Податкові розрахунки" вимагає, щоб за кожним первинним документом, пов'язаним з оплатою чи відвантаженням товарів, бухгалтер встановив, яка з цих подій відбулася раніше, оплачені товари чи ні. І тільки після цього він може зробити відповідні записи з використанням або без використання рахунку 67. Це надто складні і вельми трудомісткі облікові функції при незначній кількості господарських операцій з відвантаження товарів. На підприємствах, де таких операцій протягом місяця здійснюють сотні і тисячі, затрати часу на встановлення події, що відбулася раніше, та на їх облік непомірні.
Який вихід із того становища, що склалося в обліку з відображенням в ньому реалізації товарів і податкових зобов'язань з ПДВ ? Чи можливий він взагалі ? Вважаємо, що такий вихід є, і він можливий, якщо хотіти його знайти в найбільш доцільному варіанті. Але раз уже рахунок 67 "Податкові розрахунки" до плану бухгалтерських рахунків введено і Інструкцією встановлений порядок його застосування, то в першу чергу необхідно спростити бухгалтерський облік розрахунків з ПДВ із застосуванням цього рахунку.
Суть спрощення бухгалтерського обліку реалізації товарів, пов'язаного із застосуванням рахунку 67-1 "З податкових зобов'язань", має бути в тому, щоб обмежити записи на цьому рахунку лише податковими зобов'язанями з податку на додану вартість від сум передоплат товарів, які за станом на кінець місяця не були відвантажені. Виключити при цьому з обліку на рахунку 67-1 найбільш масові записи, що пов'язяні з передоплатою і наступним відвантаженням або відпуском товарів покупцям в звітному місяці в рахунок отриманих передоплат.
В цьому разі відпаде сама собою необхідність за кожною із операцій з оплати і відвантаження товарів в кожному окремому випаду виясняти, яка із операцій відбулася раніше, не кажучи вже про значне скорочення кількості записів в синтетичному обліку на рахунку 67, а, головне, в аналітичному обліку до нього. Зрозуміло, наскільки це важливо.
Отже, питання спрощення бухгалтерського обліку податкових зобов'язань з ПДВ можна вирішити досить просто. А чим рішення простіше, тим воно раціональніше і ефективніше. Для цього бухгалтер протягом звітного місяця має відслідковувати тільки операції, пов'язані з передоплатами товарів, отриманими від покупців у минулі звітні періоди, і вказувати на первинних товарних документах на відвантаження товарів в рахунок цих передоплат кореспонденцію рахунків з використанням рахунку 67-1 "З податкових зобов'язань" згідно з Інструкцією: Дт 46 - Кт 41 і Дт 46 - Кт 67-1 (приклад 1, операції 1.1 і 2).
Операції з надходження авансових платежів від покуців в звітному місяці відслідковувати нема необхідності, бо податкові зобов'язання з податку на додану вартість від сум авансових платежів (передоплат), одержаних від покупців у звітному місяці, в рахунок яких товари до кінця мясяця не відвантажені, відображаються в обліку за даними спеціальної сальдової відомості, складеної за перевіреними даними аналітичного обліку розрахунків із покупцями і замовниками (табл. 1), з врахуванням вказаних вище особливостей запису платіжних документів в облікових регістрах по дебету рахунку 51 "Розрахунковий рахунок" та інших рахунків в банку. І тільки за цими операціями, пов'язаними з нарахуванням податкових зобов'язаннь з ПДВ від сальдо одержаних в звітному місяці передоплат за станом на кінець місяця, треба зробити відповідні записи на відображення в обліку нарахування податкових зобов'язань по дебету рахунку 67-1 згідно з Інструкцією (Дт 67-1 - Кт 68) до наступного їх збалансування (відвантаження товарів покупцям в наступні звітні періоди.
Спрощення обліку відвантаження й реалізації товарів не вимагає ведення жодних додаткових облікових регістрів, бо сальдова відомість одержаних і не збалансованих передоплат покупців складається за даними існуючого на підприємстві аналітичного обліку розрахунків з покупцями. Нарахування податкового зобов'язання за даними сальдової відомості підтверджується платіжними документами й відповідними податковими накладними.
Записи за всіма іншими операціями з відвантаження і оплати товарів здійснюються без використання рахунку 67-1 (на відвантаження товарів: Дт 46 - Кт 41 та Дт 62 - Кт 46 і на оплату: Дт 51 - Кт 62 і Дт 46 - Кт 68 - на суму податкового зобов'язання з ПДВ по підсумку за місяць).
_________________
(підприємство)
Таблиця 1
САЛЬДОВА ВІДОМІСТЬ
авансових платежів ( передоплат), отриманих за розрахунками з покупцями,
по кредиту рахунку 62 "Розрахунки з покупцями і замовниками"
станом на 1 червня 199_ р.
Передоплати попередніх
Місяців Передоплати звітного
місяця
№ Покупець платіжні доручення
Сума Платіжні доручення
Сума Разом
п/п Дата № Дата №
1. Фірма "Прут" - - - 20.05 48 800-00 800-00
2. ВАТ "Прикарпаття" 18.03 285 180-00 28.05 86 2580-00 2760-00
3. МП "Надія" 26.04 18 500-00 - - - 500-00
4. КСП "ім. І. Франка" - - - 25-05 18 850-00 850-00
І т.д.
Разом х х 1780-00 Х Х 5880-00 7660-00
В т.ч. ПДВ х х 297-00 Х Х 980-00 1277-00
Дт 67-1 - Кт 68 - 980-00
Головний бухгалтер ____________________
Перевірка правильності складеної сальдової відомості здійснюється на підставі платіжних документів і відповідних податкових накладних на суми ПДВ, що входять до сум не збалансованих авансових платежів, виділених в графі "в т.ч. ПДВ" в облікових регістрах по дебету рахунків підприємства в банку. Загальна сума ПДВ в авансових платежах може бути додатково перевірені розрахунковим шляхом (сума передоплат помножена на 20% і поділена на 120.
Перейти на рекомендований автором спрощений бухгалтерський облік реалізації товарів і податкових зобов'язань з ПДВ можна з будь-якого першого числа місяця. Для цього за формою таблиці 1 необхідно скласти сальдову відомість передоплат, отриманих від покупців товарів і не збалансованих станом на початок місяця, та звірити, чи сума ПДВ за цією відомістю співпадає із сумою кінцевого сальдо по дебету рахунку 67-1 "З податкових зобов'язань" запопередній місяць.
В цьому разі на початок звітного місяця, в якому здійснюється перехід на спрощений облік реалізації товарів і податкових зобов'язань з ПДВ, необхідно скласти сальдову відомість незбалансованих авансових платежів (передоплат), отриманих від покупців в попередні місяці, в тому числі в розрізі окремих балансових рахунків (62, 76 і ін.). За вказаною сальдовою відомістю треба здійснити у звітному місяці контроль за відвантаженням

 
 

Цікаве

Загрузка...