WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Бух.облік реалізації товарів на підприємствах роздрібної торгівлі - Реферат

Бух.облік реалізації товарів на підприємствах роздрібної торгівлі - Реферат

товарних надбавок як різницю між обліковими продажними цінами і відпускними (без ПДВ) цінами відвантажених товарів (2140 - 1500) - 640
2. На відображення в обліку реалізації відвантажених товарів і списання авансового платежу:
Дт 61 - Кт 46 - 1800
Якщо при надходженні авансового платежу він був відображений в обліку записом Дт 51 - Кт 62(76) і ін., то реалізація відвантажених товарів має бути відображена проводкою:
Дт 62(76) і ін. - Кт 46 - 1800
3. На відображення в обліку податкового зобов'язання з ПДВ:
Дт 46 - Кт 68, субрахунок" З податку на додану вартість, розрахунковий період якого настав" - на суму згідно з даними товарного документа і відповідної податкової накладної - 300 (п.п. 11 - 16).
В цьому разі валовий дохід від відвантаження покупцю товарів буде відображений за розрахунком товарних надбавок, що відносяться до реалізованих за місяць товарів (п. 10).
До обліку реалізації товарів слід віднести також облік повернення товарів покупцями, бо воно впливає на зменшенгня суми товарообороту звітного місяця. Порядок бухгалтерського обліку названих операцій розглянений нами в статті "Облік надходження товарів у роздрібній торгоівлі" (п.п. 21 -23).
Наскільки ускладнена методологія обліку реалізації товарів і розрахунків з ПДВ, з нею пов'язаних, свідчить те, що замість двох записів на підставі первинних документів на відвантаження і оплату товарів та одного запису на відображення в обліку ПДВ по підсумку за місяць тепер бухгалтер мусить зробити на вказані господарські операції за двома первинними документами 7 окремих записів в синтетичному і аналітичному обліку, порядок якого, до речі, не встановлено. .
Мимо волі виникає запитання: як в розглянених бухгалтерських записах розібратись рядовому головному бухгалтеру до рівня практичного ї правильного їх застосування в синтетичному і аналітичному обліку?
20. Судячи зі змісту названих вище трьох інструктивних документів (п.п. 17, 19), намітилась неправомірна, шкідлива, на наш погляд, тенденція: спочатку без достатніх потреб і обгрунтування створили окремий податковий облік, а потім цей облік хотять зробити основним. Як же інакше можна пояснити, що даються інструктивні вказівки з податкового обліку, безпосередньо пов'язані з бухгалтерським обліком, а порядок записів в бухгалтерському обліку, який є основним, не регламентується. Вирішення цього питання залишається на розсуд самих бухгалтерів. І це при умові, що бухгалтерський облік є первинним: спочатку мають бути зроблені записи в бухгалтерському обліку, і лише після цього ведеться податковий облік, засади якого до цього часу не відпрацьовані і належно не регламентовані, та складається декларація про прибуток підприємства. Якщо ця тенденція залишиться й надалі, то куди ми йдемо й до чого прийдемо в народногосподарському обліку та в економіці взагалі ?
Враховуючи загальний рівень теоретичної і практичної підготовки бухгалтерів, особливо бухгалтерів малих та новостворених підприємств, такий підхід до регламентування основного виду народногосподарського обліку - бухгалтерського обліку - недопустимий.
21. Виходячи із логіки положень Закону та Інструкції, рахунок 67 "Податкові розрахунки" повинен застосовуватись тільки у випадках, коли в зв'язку з врахуванням події, що відбулася раніше ( п. 1 ), нема законних підстав відобразити в обліку податкове зобов'язання з ПДВ безпосередньо на рахунку 68, субрахунок "З податку на додану вартість" (пункт 2 Інструкції), тобто в разі надходження авансових платежів (передоплат) від покупців і відвантаження товарів в рахунок цих платежів в наступному місяці.
Слід підкреслити, що в бухгалтерському обліку ПДВ, включаючи податкові розрахунки на рахунку 67, кореспонденція рахунків в принципі не визначена.
Викладені вище записи, пов'язані з бухгалтерським обліком реалізації товарів, підтверджують, що облік відвантаження і реалізації товарів надто ускладнений. Тому необхідно добре знати і правильно застосовувати відповідні нормативні документи, а з метою зниження трудомісткості обліку та уникнення можливих помилок в облікових записах цей облік потрібно централізовано спростити. Можливості для
цього є.
Правильне і раціональне відображення в бухгалтерському обліку реалізації товарів і пов'язаних з нею податкових зобов'язань з ПДВ має важливе значення для забезпечення повних і своєчасних розрахунків з бюджетом з податку на додану вартість, для недопущення сплати штрафних санкцій та пені, пов'язаних з помилками в бухгалтерському обліку реалізації товарів та розрахунків з бюджетом з ПДВ.
Спрощення обліку реалізації товарів за безготівковим розрахунком
22. Як видно із викладеного вище, рахунок 67 "Податкові розрахунки" введено до плану бухгалтерських рахунків виключно для обліку розрахунків з ПДВ, пов'язаних із застосуванням відповідно до Закону принципу події, що відбулася раніше, тобто для податковтого обліку податкових зобов'язань і податкового кредиту з ПДВ. І це при тому, що поєднання системного бухгалтерського обліку з несистемним податковим обліком недопустиме, бо реалізація в них враховується по-різному: відповідно за відвантаженням товарів і за подією, що відбулася раніше (відвантаження або оплата товарів).
Застосування в бухгалтерському обліку рахунку 67 "Податкові розрахунки" вимагає, щоб за кожним первинним документом, пов'язаним з оплатою чи відвантаженням товарів, бухгалтер встановив, яка з цих подій відбулася раніше, оплачені товари чи ні. І тільки після цього він може зробити відповідні записи з використанням рахунку 67. Це надто складні і вельми трудомісткі облікові функції при незначній кількості господарських операцій з відвантаження товарів. На підприємствах, де таких операцій протягом місяця здійснюються сотні і тисячі затрати часу на встановлення події, що відбулася
раніше ,та на їх облік непомірні.
Який вихід із складного становища, що склалося в обліку з відображенням в ньому реалізації товарів і податкових зобов'язань з ПДВ? Чи можливий він взагалі? Вважаємо, що такий вихід є, і він можливий, якщо хотіти його знайти в найбільш доцільному варіанті. Раз уже рахунок 67 "Податкові розрахунки" до плану бухгалтерських рахунків введено і Інструкцією встановлений порядок його застосування, то в першу чергу необхідно спростити облік розрахунків з ПДВ із застосуванням цього рахунку.:
23. Суть спрощення бухгалтерського обліку реалізації товарів, пов'язаного із застосуванням рахунку 67 "Податкові розрахунки", має бути в тому, щоб обмежити записи на цьому рахунку лише податковими зобюов'язанями з податку на додану вартість від сум передоплат товарів, які за станомна кінець місяця не були відвантажені. Виключити при цьому з обліку на рахунку 67 найбільш масові записи, що пов'язяні з оплатою і відвантаженням або відпуском товарів покупцям в звітному місяці.
В цьому разі відпаде сама собою необхідність за кожною із операцій з оплати і відвантаження товарів в кожному окремому випаду виясняти, яка із

 
 

Цікаве

Загрузка...