WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Бух. облік реалізації цінностей - Реферат

Бух. облік реалізації цінностей - Реферат

повнотою розрахунків з бюджетом згідно з податковими накладними на ПДВ.
Таким чином, записи в обліку на відвантаження цінностей, оплачених у звітному місяці, будуть здійснюватись у звичайному порядку без вияснення за кожною операцією з оплати чи відвантаження цінностей, яка із подій сталася раніше. При цьому кореспонденція рахунків визначається без застосування рахунку 67 "Податкові розрахунки", а найбільш масові операції з відвантаження і реалізації цінностей виключаються із записів по дебету і кредиту рахунку 67 в синтетичному та аналітичному обліку. В наступному місяці рахунок 67 застосовується лише по відношенню до ПДВ на цінності, що були передоплачені за станом на початок звітного місяця, а також на цінності, що надійшли від постачальників у звітному місяці на умовах наступної їх оплати.
Нетрудно прийти до висновку наскільки спроститься в цьому випадку облік податкових розрахунків з ПДВ, скільки часу та коштів буде зекономлено.
13. При спрощеному бухгалтерському обліку реалізації цінностей записи платежів в обліковому регістрі по дебету рахунку 51 "Розрахунковий рахунок" та інших рахунків підприємства в банку необхідноздійснювати в наступному порядку:
По дебету рахунку 51 "Розрахунковий рахунок" та інших рахунків підприємства в банку на надходження патежів від покупців і замовників (Дт 51 і ін. - Кт 62 і ін.) суми отриманих платежів необхідно записувати одною сумою без виділення ПДВ, а суму ПДВ, що входить до цих платежів, треба записати в окремих графах після графи "Разом" по дебету рахунка 51 - "в т.ч. ПДВ" з виділенням сум ПДВ:
- в складі оплат за відвантажені цінності;
- в складі отриманих незбалансованих передоплат покупців.
На підставі підсумкових даних облікового регістру по дебету рахунку 51 "Розрахунковий рахунок" та інших рахунків в банку мають бути зроблені записи:
1. Дт 51 і ін. - Кт 62 і ін. на всю суму оплат, отриманих від покупців і замовників згідно з платіжними документами (п. 12.2, оп. 2 і 4 - 11800).
2. Дт 68-1 "З податку на додану вартість, розрахунковиій період якого не настав"
Кт 68-2 "З податку на додану вартість, розрахунковий період якого настав" - на суму ПДВ від обороту з реалізації цінностей, оплаченого в звітному місяці ( п. 12.2, оп. 3.4 - 1667).
3. Дт 67-1 - Кт 68-2 " З податку на додану вартість, розрахунковий період якого настав" - на суми ПДВ у складі авансових платежів, одержаних від покупців і замовників, в рахунок яких цінності не відватажені (п. 12.2, оп. 4.2 - 300).
Запис Дт 46 - Кт 67-1 "З податкових зобов'язань" здійснюють по підсумку за місяць за документами на відвантаження цінностей в рахунок авансових платежів, отриманих в попередніх звітних періодах (п.12.2, оп.1.3 - 500).
Записи за підсумками сум ПДВ в графі "в т.ч. ПДВ" є контрольними для сум бухгалтерських проводок, вказаних в операціях 3.4 і 4.2 ( п. 12.2).
Перевірка правильності показників податкових зобов'язань з ПДВ, розрахунковий період яких настав, має важливе значення для уникнення недоплат , пені і відповідних штрафних санкцій. Порядок заповнення та подання податкової декларації по податку на додану вартість від 30.05.97 р. № 166 не передбачає способу перевірки точності і об'єктивності сум податкових зобов'язань з ПДВ в податковому обліку та вказаних в декларації. Здійснити таку перевірку і виявити можливі допущені помилки в несистемногму податковосу обліку практично майже неможливо. Не передбачає порядку контролю сум ПДВ, розрахунковий період яких настав , і Інструкція з бухгалтерського обліку податку на додану вартість.
Тому вказаний вище порядок контролю сум податкових зобов'язань з ПДВ, розрахунковий період яких настав, дозволяє перевірити суми податкових зобов'язань з ПДВ в декларації, які пов'язані з реалізацією цінновстей та отриманими авансовими платежами від покупців і замовників, а також уникнути об'єктивно можливих помилок в записах з податкового обліку податку на додану вартість.
14. Виходячи із логіки положень Закону та Інструкції, рахунок 67 "Податкові розрахунки" повинен застосовуватись тільки у випадках, коли в зв'язку з врахуванням події, що відбулася раніше ( п. 1 ), нема законних підстав відобразити в обліку податкове зобов'язання з ПДВ безпосередньо на рахунку 68, субрахунок "З податку на додану вартість" (пункт 2 Інструкції), тобто в разі надходження авансових платежів (передоплат) від покупців і замовників і відвантаження цінностей в наступному місяці.
Слід відмітити, що в бухгалтерському обліку ПДВ, включаючи податкові розрахунки на рахунку 67, стільки нераціонального та незрозумілого, що це питання вимагає окремого дослідження з метою пошуку раціональних шляхів його вирішення. Достатньо лише сказати, що в даний час для бухгалтерського обліку
ПДВ застосовується 6 субрахунків, кореспонденція яких в принципі не визначена.
Спрощений бухгалтерський облік податкових розрахунків з ПДВ доцільний і після 1 січня 1999 р., коли відносно податкових розрахунків з ПДВ буде застосовуватись Закон без зміни від 26.09.97 р., який передбачає розрахунки з ПДВ за подією, що відбулася раніше. Проблема надто великої складності та трудомісткості цього обліку залишається.
Ще простішим був би облік розрахунків з податку на додану вартість, якщо відмовитись від застосування рахунку 67 "Податкові розрахунки". Функції цього рахунку вповні може виконувати рахунок 68, субрахунок "З податку на додану вартість", розрахунковий період якого настав і не настав.
Напрошується висновок, що до того часу, поки не буде чітко розмежовано бухгалтерський і податковий облік ПДВ, не буде характеристики рахунків 68 , субрахунок "З податку на додану вартість" і 67 "Податкові розрахунки" плутанини в бухгалтерському обліку податку на додану вартість та негативних її наслідків не уникнути.
Викладені вище записи, пов'язані з бухгалтерським обліком реалізації цінностей, підтверджують, що облік відвантаження і реалізації цінностей надто ускладнений. Тому необхідно добре знати і правильно застосовувати відповідні нормативні документи, а з метою зниження трудомісткості обліку та уникнення можливих помилок в облікових записах цей облік потрібно централізовано спростити. Можливості для
цього є.
Правильне і раціональне відображення в бухгалтерському обліку реалізації цінностей і пов'язаних з нею податкових зобов'язань з ПДВ має важливе значення для забезпечення повних і своєчасних розрахунків з бюджетом з податку на додану вартість , для недопущення сплати штрафних санкцій та пені, пов'язаних з помилками в бухгалтерському обліку реалізації цінностей та розрахункв з бюджетом з ПДВ.
Проф. І. Павлюк
12 травня 1998 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...