WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Синтетичний і аналітичний облік доходів, витрат і фінансових результатів (магістерська робота) - Реферат

Синтетичний і аналітичний облік доходів, витрат і фінансових результатів (магістерська робота) - Реферат

витрати торгівлі.
Отже, з 1 січня 2000 року до фінансово-результатних рахунківвідносяться також рахунки обліку доходів і витрат.
Розглядаючи основні питання організації та ведення бухгалтерського обліку доходів, витрат і фінансових результатів, автор виходить з того, що характеристика окремих рахунків та кореспонденція рахунків викладені в Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку, і використовуються вони в залежності від конкретних умов діяльності підприємства.
В посібнику дається тільки основна кореспонденція рахунків, пов'язана з відображенням в бухгалтерському обліку доходів, витрат і фінансових результатів.
Бухгалтерський облік доходів, витрат і фінансових результатів діяльності торговельних підприємств розглядається спочатку на наочних загальних схемах їх обліку. Для кращого розуміння викладених далі бухгалтерських записів з відображення в обліку списання доходів і витрат на фінансові результати та фінансових результатів основної діяльності торговельних підприємств доцільно спочатку зрозуміти та засвоїти ці записи за загальними схемами.
Загальні схеми бухгалтерського обліку
доходів, витрат і фінансових результатів
основної діяльності торговельних підприємств
Порядок записів в синтетичному обліку, пов'язаних з відображенням на бухгалтерських рахунках фінансових результатів господарсько-фінансової діяльності підприємства, з 2000 року суттєво змінився і ґрунтується на національних положеннях (стандартах) бухгалтерського обліку та новому Плані рахунків бухгалтерського обліку.
Основна відмінність нового бухгалтерського обліку фінансових результатів, введеного з 2000 р., в тому, що доходи і витрати, пов'язані з реалізованою продукцією (товарами, роботами, послугами), обліковуються протягом року відповідно на рахунках 70 "Доходи від реалізації", 90 "Собівартість реалізації" та інших з оперативним визначенням фінансових результатів за звітні періоди (квартал, півроку) в Звіті про фінансові результати. В бухгалтерському обліку фінансовий результат господарсько-фінансової діяльності підприємства визначається і відображається на бухгалтерських рахунках тільки заключними записами на списання сальдо доходів і витрат за звітний рік. Сальдуванням доходів і витрат від основної (операційної) діяльності на субрахунку 791 "Результат основної діяльності" визначають балансовий прибуток (збиток) за звітний рік станом на 31 грудня.
До особливостей бухгалтерського обліку фінансових результатів у торгівлі з 2000 року слід віднести суттєві зміни в синтетичному та аналітичному обліку доходів і витрат торговельних підприємств. Враховуючи зміни в бухгалтерському обліку доходів і витрат торгівлі та значне ускладнення цього обліку, а також для наочності і кращого розуміння змін, що сталися в бухгалтерському обліку, розглянемо бухгалтерський облік доходів, витрат і фінансових результатів основної діяльності торговельних підприємств на загальних схемах (рис. 6, 7 і 8).
Рисунок 6
Загальна схема
бухгалтерського обліку доходів торговельних підприємств
791 702
доходи основної
діяльності 1
2
Зміст записів на загальній схемі бухгалтерського обліку доходів торговельних підприємств заключними записами за звітний рік:
1. Списання кінцевого сальдо чистого доходу від реалізації товарів на субрахунок 791 "Результат основної діяльності" .
2. Списання кінцевого сальдо чистого іншого операційного доходу на субрахунок 791 "Результат основної діяльності" .
3. Списання кінцевого сальдо доходу від участі в капіталі на субрахунок 791 "Результат основної діяльності" .
4. Списання кінцевого сальдо інших фінансових доходів на субрахунок 792 "Результат фінансових операцій " .
5. Списання кінцевого сальдо інших доходів на субрахунок 793 "Результат іншої звичайної діяльності".
6. Списання кінцевого сальдо надзвичайних доходів на субрахунок 794 "Результат надзвичайних подій".
Рисунок 7.
Загальна схема
бухгалтерського обліку витрат торговельних підприємств
Зміст записів на загальній схемі бухгалтерського обліку витрат торговельних підприємств заключними записами за звітний рік:
1. Списання на зменшення чистого доходу основної діяльності кінцевого сальдо адміністративних витрат підприємства.
2.1. Щомісячне списання витрат на придбання товарів, на їх доставку та доведення до придатного для реалізації стану, що за розрахунком відносяться до реалізованих товарів.
2.2. Списання на зменшення чистого доходу основної діяльності кінцевого сальдо витрат обігу підприємства.
3. Списання на зменшення чистого доходу основної діяльності кінцевого сальдо інших операційних витрат підприємства.
4. Списання кінцевого сальдо доходів від фінансових операцій на субрахунок 792 "Результат фінансових операцій ".
4. Списання кінцевого сальдо доходів від фінансових операцій на субрахунок 792 "Результат фінансових операцій ".
5. Списання кінцевого сальдо втрат від участі в капіталі на субрахунок 792 "Результат фінансових операцій " .
6. Списання кінцевого сальдо інших витрат на субрахунок 793 "Результат іншої звичайної діяльності".
7. Списання кінцевого сальдо надзвичайних витрат на субрахунок 794 "Результат надзвичайних подій".
Уточнити за рукописом
Рисунок 8
Загальна схема
бухгалтерського обліку витрат, доходів і фінансових результатів основної діяльності торговельних підприємств
зменшити коди рахунків
902 791 641 (ПДВ), 643 і ін. 702, 71
4
92
4
2
93
5
92, 94
6
Зміст записів на загальній схемі бухгалтерського обліку фінансових результатів основної діяльності виробничих підприємств:
1. Щомісячне відображення в обліку податку на додану вартість від суми доходу (обороту) з реалізації товарів у встановленому розмірі.
Аналогічно відображаються в бухгалтерського обліку суми акцизного збору з підакцизних товарів, а також інших податків і зборів з обороту.
На загальній схемі бухгалтерського обліку (рис. 8), в записах на рахунках та прикладах розглядається складніший варіант бухгалтерського обліку доходів (реалізації), що оподатковуються податком на додану вартість. В тому разі, коли на підприємстві є доходи (обороти), що звільнені від оподаткування ПДВ, на субрахунку 702 "Дохід від реалізації товарів" має бути відкритий окремий аналітичний рахунок для обліку таких доходів.
2.Списання кінцевого сальдо чистого доходу від реалізації товарів та іншого операційного доходу на субрахунок 791 "Результат основної діяльності" заключними записами за звітний рік.
3. Щомісячне списання витрат на придбання товарів, на їх доставку та доведення до придатного для реалізації стану, що за

 
 

Цікаве

Загрузка...