WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → ПДВ в системі непрямого оподаткування (на базі місцевої под. адміністрації) - Курсова робота

ПДВ в системі непрямого оподаткування (на базі місцевої под. адміністрації) - Курсова робота

Україні, встановленої на момент її виникнення протягом строку її дії, включаючи день погашення. Платник податку має право у будь-який момент після виникнення бюджетної заборгованості звернутись до суду з позовом про стягнення коштів з бюджету та притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у несвоєчасному відшкодуванні надмірно сплачених податків.
Отже з введенням Закону "Про ПДВ", платник податку отримав право не тільки на кредитування ПДВ, але й за невчасне відшкодування з бюджету надмірно сплачених сум податку нараховувати пеню державі.
У строки передбачені для сплати податку (до 20 числа місяця наступного за звітним) платник податку подає податковому органу за місцем його знаходження податкову декларацію [Додатки 2, 3] незалежно від того чи виникло у цьому періоді податкове зобов'язання, чи ні.
В залежності від обсягу оподатковуваних операцій існують різні методи справляння ПДВ, саме тому встановлені 2 види декларацій по ПДВ ("звичайна" [Додаток 2] і "скорочена" [Додаток 3]).
Скорочена податкова декларація подається податковим органам особами, обсяг оподатковуваних операцій яких менше ніж 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів ґромадян протягом будь-якого періоду за 12 календарних місяців, а також новоствореними платниками ПДВ. Всі інші платники ПДВ подають звичайну декларацію по ПДВ. Також в залежності від обсягу оподатковуваних операцій встановлено податкові періоди.
Для платників податку в яких обсяг оподатковуваних операцій з продажу товарів (робіт, послуг) за попередній календарний рік перевищує 7200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, податковий (звітній) період дорівнює календарному місяцю.
Платники податку, що мають обсяг операцій з продажу менший ніж зазначено вище можуть застосовувати за своїм вибором податковий період, що дорівнює кварталу. Заяву про своє рішення з цього питання платник податку подає податковому органу за один місяць до початку календарного року.
Протягом календарного року дозволяється зміна квартального податкового періоду на місячний з початку будь-якого кварталу з початку року. Заява про таку заміну подається платником податку до податкового органу за один місяць до початку кварталу. Зворотні зміни в одному календарному році не дозволяються.
?
Розділ ІІ. Діяльність Коломийської оДПІ по справлянню ПДВ в Державний бюджет.
2.1 Облік платників ПДВ у Коломийському районі, їх відповідальність та строки внесення податку в бюджет.
Для більш ефективного контролю за справлянням ПДВ до бюджету з 01.10.97 року запроваджено реєстрацію платників цього податку.
Будь-якій особі, діяльність якої підлягає оподаткуванню, присвоюється індивідуальний податковий номер, що використовується при справлянні ПДВ.
Суб'єкти підприємницької діяльності, що створюються після набрання чинності ЗУ "Про ПДВ" № 168/97 - ВР від 03.04.97 р., незалежно від виду діяльності і запланованих обсягів операцій з продажу товарів (робіт, послуг), та діючі особи, які підпадають під визначення платників податків, зобов'язані зареєструватися за місцем їх знаходження в податковому органі.
Для одержання індивідуального податкового номера суб'єкт підприємницької діяльності (СПД) подає в загальний відділ (канцелярію) податкового органу заповнену належним чином Реєстраційну заяву.
Станом на 01.01.2000 року в Коломийській об'єднаній Державній податковій інспекції (оДПІ) зареєстровано 835 суб'єкти підприємницької діяльності, з яких 743 сплачують податок на додану вартість.
Відхилення складають 92 суб'єкти підприємницької діяльності, з яких 5 користуються пільгами, 24 не звітуються, 61 не приступало до господарської діяльності, проти 2 підприємницької діяльності порушено справу про банкрутство.
Органи податкової служби при реєстрації платників податку на додану вартість керуються "Порядком виконання робіт та взаємодії підрозділів податкових служб при реєстрації платників податку на додану вартість".
В цьому документі приводиться порядок робіт та взаємодії між податковими службами і їх підрозділами по реєстрації платників податку юридичних та фізичних осіб і присвоєння їм податкових номерів та номерів Свідоцтв. Номер свідоцтва це 8-ми значне число, що формується за відповідним алгоритмом. Довільний вибір номера забороняється.
Державна податкова адміністрація України централізовано виготовляє бланки реєстраційних документів, передбачених у Положенні, та надсилає їх до місцевих податкових органів. Місцеві податкові органи видають платникам податків всі необхідні бланки реєстраційних документів. Відповідальним за надання платникам бланків реєстраційних документів є загальні відділи або канцелярії місцевих податкових органів.
Відповідальними за збір Реєстраційних заяв та інших, реєстраційних документів передбачених в Положенні і перевірку даних, що містяться в них, видачу заповнених Свідоцтв та їх копій, а також за облік платників податків в цілому є підрозділи Управління справляння податків юридичних осіб та Управління справляння податків фізичних осіб місцевих податкових органів.
Відповідальними за комп'ютерну обробку реєстраційних документів, виписку Свідоцтв, ведення Реєстру та формування відповідної електронної інформації для обласного та центрального рівнів є підрозділ комп'ютеризації та Держреєстру фізичних осіб місцевих податкових органів.
Місцеві податкові органи зобов'язані завчасно повідомити платників податків про МФО відповідного банку та номера розрахункових рахунків, на які платники повинні перерахувати Реєстраційний збір, та про необхідність подання разом із Реєстраційною заявою копії платіжного документу про сплату Реєстраційного збору.
Обласним ДПА необхідно визначити перелік місцевих податкових органів, які не мають комп'ютерної техніки, та будуть вести не автоматизований облік платників податків.
Реєстрацію суб'єктів платників податку на додану вартість спрощує та робить ефективною Реєстр платників податку на додану вартість.
Реєстр платників податку на додану вартість (далі Реєстр) - це автоматизована система збору, накопичення та обробки даних про осіб, які згідно із Законом України "Про податокна додану вартість" (далі - Закон). Та Указом Президента України від 7 серпня 1998 року № 857 "Про деякі зміни в оподаткуванні" (далі - Указ) зобов'язанні здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем.
Особи, які згідно з чинним законодавством не є платниками ПДВ, та особи, які здійснюють імпорт товарів і сплачують ПДВ при ввезенні цих товарів але не підпадають під визначення платників податку, не повинні проходити реєстрацію та отримувати індивідуальний податковий номер.
Реєстр створюється відповідно до статті 9 Закону з метою:
забезпечення єдиних принципів ідентифікації платників податку на додану вартість та їх реєстрації в органах державної податкової служби;
забезпечення органів державної податкової служби інформацією з реєстру для здійснення контролю за справлянням ПДВ;
організацією суцільного та вибіркового аналізу;
надання відомостей, що містяться в Реєстрі, іншим державним

 
 

Цікаве

Загрузка...