WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → ПДВ в системі непрямого оподаткування (на базі місцевої под. адміністрації) - Курсова робота

ПДВ в системі непрямого оподаткування (на базі місцевої под. адміністрації) - Курсова робота

Крім того, за несвоєчасне відшкодування з бюджету надмірно сплачених сум податку може нараховувати пеню державі.
Для спрощення процедури сплати ПДВ встановлені два види декларацій по податку на додану вартість (звичайна і скорочена). Ці два види декларацій встановлені тому, що існують різні методи справляння податку, з залежності від обсягів оподатковуваних операцій.
Широке застосування ПДВ зумовлене численними його перевагами, серед яких найголовніше те, що оподаткування підлягає переважно дохід, який спрямовується на споживання; інша його частина значною мірою використовується на нагромадження, яке опосередковано стимулює процес інвестування. Широка база оподаткування ПДВ сприяє вагомому зростанню доходів держави від податків на споживання. Вилучення податку на всіх етапах руху товарів сприяє рівномірному розподілу податкового тягаря між всіма суб'єктами підприємницької діяльності.
Найбільшу активність в Україні ПДВ має з фіскальної точки зору. Його частка в державному бюджеті України за чотири останніх роки збільшувалась, а питома вага складала близько 30 %.
Для ефективного контролю за справлянням ПДВ до бюджету запроваджено реєстрацію платників цього податку.
Реєстрацію суб'єктів платників податку на додану вартість спрощує та робить більш ефективною Реєстр платників податку на додану вартість.
За не подання податковим органам декларацій та інших необхідних документів, платники сплачують до бюджету 10% належних сум податку. Несвоєчасно сплачені суми ПДВ стягуються за весь час заборгованості перед бюджетом з нарахуванням пені в розмірі 120% ставки НБУ із суми недоїмки за кожен день прострочення (включаючи день сплати).
Вершиною піраміди системи справляння ПДВ є контрольна діяльність податкової служби за повнотою та своєчасністю сплати цього податку. Існують два етапи перевірок декларацій по податку на додану вартість і попередня (камеральна) перевірка і документальна перевірка. Камеральна перевірка здійснюється податковим інспектором на підставі аналізу даних податкових декларацій та додатків до неї, без виходу на місце роботи платника. Документальна перевірка - проводиться безпосередньо на місці роботи платника і включає в себе перевірку документів бухгалтерського обліку та фінансової звітності. При необхідності можуть проводитись зустрічні перевірки, щоб удостовіритись у правдивості показаних у документах операцій.
При виявленні перевіркою порушень може наступити адміністративна відповідальність, а якщо сума недоїмки більш 1700 гривень, то справа передається в податкову міліцію і наступає кримінальна відповідальність.
Дослідивши недоліки функціонування податку на додану вартість вважаємо за можливе запропонувати напрямки вдосконалення механізму справляння ПДВ:
1) встановити диференційовані ставки податку на додану вартість;
2) при визначені додано вартості потрібно зменшувати виручку на суму всіх матеріальних витрат, включаючи амортизаційні витрати. Тим більше, якщо з прийняттям Податкового кодексу буде введений податок на майно, то амортизаційні відрахування будуть оподатковуватись двічі;
3) спростити механізм справляння податку на додану вартість, а саме - виключити з бази оподаткування інші податки і збори та обов'язкові платежі; - змінити дату виникнення податкового зобов'язання і відповідно податкового кредиту; - посилити контроль за здійсненням відшкодування ПДВ з бюджету;
4) обмежити перелік пільг, залишити тільки пільги, що стосуються предметів першої необхідності;
5) змінити механізм справляння ПДВ щодо підприємств торгівлі та посередницької діяльності. Встановити, що об'єктом оподаткування у вказаних підприємствах виступає валовий дохід, який визначається як різниця між ціною реалізації та ціною придбання. Це дасть можливість не застосовувати до підприємств торгівлі та посередницької діяльності механізм відшкодування податку на додану вартість.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ.
1. Конституція України. - 12.: Преса України. 1997 - ст. 85,95, 96, 97, 98, 116, 119.
2. Закон України "Про Державний бюджет на 1999 рік" // Вісник податкової служби. - 199 . - № 6.
3. Закон України "Про Державний бюджет на 2000 рік" // Урядовий кур'єр. -2000ю - № 6.
4. Закон України "Про внесення змін і доповнень до Закону України Про систему оподаткування" // Голос України. - 1997. - № 23.
5. Закон України "Про внесення змін і доповнень до Закону України Про державну податкову службу" // Вісник податкової служби. - 1998. - № 4.
6. Закон України "Про податок на додану вартість" // Галицькі контракти. - 1998. № 19.
7. Декрет Кабінету міністрів України "Про податок на добавлену вартість" // Галицькі контракти. 1993. - № 3.
8. Указ Президента. "Про деякі зміни в оподаткуванні" // Вісник податкової служби. - 1998. - № 6.
9. Інструкція щодо порядку справляння ПДВ та акцизного збору у разі ввезення товарів на митну територію України. - 1997. - № 143.
10. Бабич. Л., Понєдєлкова О. Аналіз податкової системи і пропозиції, щодо її вдосконалення. // Економіка України. - 1995. - № 12.
11. Барулін. С. В. Податки як ціна послуг держави // Фінанси. 1995. - № 2.
12. Василик О. Д. Державні фінанси України: Навч. посібник. - К.: Вища школа, 1997.
13. Бровкова Е. Г., Продиус И. П. Финансово - кредитная система государства. - К., 1997.
14. Вишенвський В. П. До питання про реформу податкової системи України // Фінанси України. - 1996. - № 12.
15. Вишневська М. Удосконалення структурних елементів системи оподаткування // Вісник податкової служби. 1999. - № 12.
16. Деркач Н. Н. Гордєєва Л. П. Бюджет и бюджетный в Украине. - Днепропетровск, 1995.
17. Дьякова І. І. Податки та податкова політика України. - К. Наукова думка. 1997.
18. Златкін Б. І. Податкам - стимулюючу роль // Економіка України. - 1996. - № 2.
19. Єпіфанова А. О., Сало. І. В., Дьякова І. І. Бюджет і фінансова політика України: Навч. посібник - К.: Наукова думка, 1997.
20. Крисоватий А. Державна податкова політика і система податків // Фінанси України. 1998. - № 1.
21. Коцій В. Податки в майбутньому: базу розширюєм, пільги скорочуєм // Фінансова Україна. - 1997. - № 45.
22. Курс лекцій з питань оподаткування // Бібліотека Вісника податкової служби України.
23. Мельник В. До питання про податки // Фінанси України. - 1996. - № 10.
24. Мещерякова О. Податкові системи розвинутих країн світу // Справочник - М. Фонд "Правова культура" - 1995.
25. Романенко С Деякі особливості податку на додану вартість (ПДВ) і його застосування в Україні // Економіка. Фінанси. Право. - 1996. - № 4.
26. Суторіна В. М., Федосов В. М., Андрушенко В. А. Держава, податки, бізнес. - К.: Либідь, 1992.
27. Терьохін С ПДВ очікують зміни // Вісник податкової служби - 1996 - № 8, 10, 11.
28. Тимошенко Ю., Турчинов О. Основні напрямки удосконалення системи оподаткування в Україні. - К., 1998.
29. Федько В. Проблеми мобілізації доходів бюджету. // Вісник податкової служби - 1998. - № 11.

 
 

Цікаве

Загрузка...