WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → ПДВ в системі непрямого оподаткування (на базі місцевої под. адміністрації) - Курсова робота

ПДВ в системі непрямого оподаткування (на базі місцевої под. адміністрації) - Курсова робота

податкового зобов'язання, прихованого від оподаткування. Якщо внаслідок такого завищення отриманого бюджетного відшкодування, платник податку визначається таким, що ухиляється від оподаткування і до нього застосовують санкції, відповідно до законодавства.
За 1999 рік 40 платників ПДВ подали декларації до Коломийської оДПІ з вищевказаними порушеннями. Працівниками відділу непрямих податків під час проведення камеральних перевірок декларацій виявлено ці порушення та донараховано ПДВ в сумі 63,6 тис. грн., в т.ч. фінансові санкції, 11,3 тис. грн. За порушення при обчисленні податку на додану вартість до адміністративної відповідальності притягнуто 21 посадову особу на суму 1,9 тис. грн.
У разі виявлення порушень вимог до ведення бухгалтерського та податкового обліку, знищення, втрати, чи неподання бухгалтерських документів, відсутності ведення обліку фактичних витрат виробництва чи в разі коли визначення бази оподаткування є неможливим, орган державної податкової служби має право встановлювати базу оподаткування податком на додану вартість та визначати суму податку, належну до сплати, шляхом застосування непрямих методів визначення обсягу оподатковуваних операцій (визначення активів, обороту, витрат виробництва та урахування оподатковуваних осіб, які займаються аналогічною діяльністю). Право на податковий кредит у разі визначення обсягу оподатковуваних операцій непрямими методами платнику не надається. Порядок і форми застосування таких методів встановлюється Кабінетом Міністрів України.
При встановлені податкового (звітного) періоду та строків сплати податку на додану вартість до бюджету для платників податку визначальним є обсяг оподатковуваних операцій з продажу товарів (робіт, послуг) за попередній календарний рік.
Суми податку, що підлягають сплаті до бюджету або відшкодуванню з бюджету, визначаються як різниця між загальною сумою податкових зобов'язань, які виникли у зв'язку з будь-яким продажем товарів (робіт, послуг) протягом звітного періоду і сумою податкового кредиту звітного періоду.
Сплата податку проводиться не пізніше двадцятого числа місяця, що настає за звітнім періодом.
Якщо строки подання декларацій, а відповідно і строки сплати податку за ці періоди припадають на вихідний (неробочий) або святковий день, вони переносяться на перший робочий після вихідного або святкового дня.
2.2 Контрольна діяльність податкової служби за повнотою та своєчасністю сплати ПДВ.
ПДВ є одним із найбільших джерел надходження коштів до бюджету України. Нижче наведена таблиця яка ілюструє динаміку росту питомої ваги ПДВ у загальній сумі доходів на відсотковому відношенні у ВВП.
Таблиця № 2
Динаміка питомої ваги ПДВ у загальній сумі доходів і до ВВП.
Показники 1997 1998 1999
ПДВ до загальної суми доходів % 27,0 24,8 33,0
Відношення ПДВ до ВВП % 8,4 5,7 6,3
Надходження цього податку в 1999 році по Україні склали 8302,7 млн. грн., або 33,0 % усіх доходів бюджету і 6, 3% ВВП.
Мобілізація ПДВ до Державного бюджету по Коломийській податковій інспекції за 1999 рік складає 7925,6 тис. грн, що становить 28,8 відсотків до загальної суми надходжень [Рисунок № 3, Додаток 7].
Аналізуючи питому вагу надходжень податку на додану вартість в загальній сумі надходжень за останні роки, спостерігається її збільшення [таблиця № 3].
Таблиця № 3
Динаміка питомої ваги ПДВ у загальній сумі доходів по Коломийський об'єднаній податковій інспекції
Показники 1997 1998 1999 2000 прогноз
Надходження ПДВ в тис. грн. 7367,0 9557,6 7925,6 9100
Загальні надходження до бюджетів в усіх рівнів 35080,9 38643,8 27481 31060
Питома вага ПДВ в загальній сумі доходів % 21,0 24,7 28,8 29,3
Ріст питомої ваги цього податку в загальній сумі надходжень до бюджету свідчить про його важливе економічне значення.
Платники податку на додану вартість несуть відповідальність за правильність обчислення і своєчасність сплати податку до бюджету України відповідно до ЗУ "Про податок на додану вартість" від 03.04.97 року № 168/97 ВР, та Указу Президента від 07.08.98 року № 857/98 [8, С. 15, 17].
Рис № 3 Структура збору податків Коломийською оДПІ
Контроль за правильністю нарахування та своєчасністю сплати податку здійснюють податкові органи згідно із Законом України "Про державну податкову службу в Україні" [6, С. 35].
Існують два етапи перевірок декларацій по податку на додану вартість: попередня перевірка (камеральна) та документальна перевірка.
Попередня перевірка податкових декларацій (камеральна перевірка) складається з кількох послідовних етапів і здійснюється податковим інспектором відділу непрямих податків на підставі аналізу даних податкових декларацій та додатків до неї без отримання додаткових відомостей (за винятком окремих випадків, та без виходу на місце роботи (знаходження) платника).
На першому етапі перевіряється правильність оформлення податкової декларації та наявність усіх документів (додатки та довідки), які платнику необхідно додавати до декларації. Декларація має подаватися податковим органам в оригіналі (подання ксерокопій не дозволяється), заповнена чорнилом, кульковою ручкою, або надрукована, повинна бути без виправлень і помарок, у рядках де відсутні дані мають бути прочерки, одиниці виміру сум оборотів та податку повинні бути в гривнях без копійок. Декларація повинна бути засвідчена печаткою, підписана відповідальною посадовою особою: директором; бухгалтером або самим платником податку, якщо платник податку - фізична особа. Якщо дата реєстрації податкової декларації в податковій інспекції пізніше ніж 20-го числа, необхідно скласти протокол про адміністративне порушення.
В Коломийський об'єднаній державній податковій інспекції платниками податків подано декларації з запізненням в 1998 -1999 роках (Таблиця № 4)
Таблиця № 4
роки К-ть поданих декларацій з них з запізненням строку сума накладеного адмінштрафу в тис. грн. % до загальної кількості поданих декларацій
Ю.О. Ф.О. Ю.О. Ф.О. Ю.О. Ф.О. Ю.О. Ф.О.
1998 6943 4120 29 - 2,7 - 0,4 -
1999 8556 7200 37 2 3,3 - 0,4 0,03
Аналізуючи дані таблиці видно, що в 1999 році в порівнянні з 1998 роком збільшилась кількість поданих декларацій, аналогічно збільшилось число поданих декларацій з запізненням.
В зв'язку з тим, що п. 11ст. 11 Закону України "Про Державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 р. № 509-XII, в редакції ЗУ від 24.12.1993р. № 3813-XII не передбачено адміністративної відповідальності за несвоєчасне подання, або неподання декларації по податку на додану вартість підприємцями - фізичними особами, які несвоєчасно подали в податкову інспекцію декларації по ПДВ не застосовано адмінштраф. Камеральною перевіркою перевіряється наявність всіх документів, які повинні подаватись разом з податковою декларацією та здійснюється контроль за заповненням рядків. Провіряється звичайні розрахунки значень відповідних рядків.
Так у розділі І "Податкові зобов'язання", колонка А:
ряд.1+ряд.2а+ряд.2б+ряд.5 - загальний обсяг продажу за звітній період:
у ряд.1:
колонка А 20%= колонка

 
 

Цікаве

Загрузка...