WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Можливості прикладної бухгалтерської програми (ПБП). - Реферат

Можливості прикладної бухгалтерської програми (ПБП). - Реферат

звіти довільної форми. В комплект поставки входить набір звітів податкової інспекції: баланс, додатки до нього, розрахунки податків і т.д. При необхідності бухгалтер може сам змінювати форму любого звіту і (або) формули розрахунку його показників.
Крім того, бухгалтер може створювати і новий звіт відповідно до своїх потреб. Найчастіше такі звіти використовуються для фінансового аналізу діяльності підприємства.
1.5. Аналітичний облік
При дуже простому використанні ПБП бухгалтер може обмежитись тільки веденям синтетичного обліку. При цьому він може вводити проводки і на їх основі отримувати оборотно-сальдові відомості, карточки рахунків, головну книгу, вести касу, обробляти банківські документи, друкувати платіжні документи і видавати звітидля податкових органів.
Але повністю можливості програми ПБП розкриваються при веденні аналітичного обліку. В цьому випадку програма дозволяє простежувати розрахунки з конкретними покупцями і постачальниками, враховувати наявність і рух товарів і основних засобів, виконання договорів, розрахунки по зарплаті і з підзвітними особами і т.д.
Слід відзначити, що в ПБП синтетичний і аналітичний облік тісно зв'язані один з одним. Так, при вводі проводок програма запитує реквізити як синтетичного так і аналітичного обліків. Користувач може з одинаковою легкістю отримувати звіти як по синтетичному, так і по аналітичному обліку.
Для підтримки аналітичного обліку програма дозволяє вести необмежену кількість довідників об'єктів аналітичного обліку (субконто): по товарах, матеріалах, організаціях, співробітниках, основних засобах і т.д. Найчастіше довідники заповнюються по мірі вводу проводок. Програма веде аналітичнний облік в кількісному (якщо це вказано) і грошовому виразах.
1.6. Відомості аналітичного обліку
Якщо Ви ведете аналітичний облік, програма може сформувати ряд документів, які показують наявність і рух засобів по конкретних об'єктах обліку. Всі документи по аналітичному обліку формуються в грошовому і, якщо це вказано, в натуральному виразі. Видаються наступні документи:
" оборотно-сальдова відомість, яка має в своєму складі дані про залишки і обороти по об'єктах обліку. Так, по матеріальних цінностях це будуть відомості наявності і руху матеріалів, основних засобів, товарів і т.д.
" карточка субконто - містить всі проводки з даним об'єктом обліку. Так, по матеріалах це буде карточка складського обліку, по організаціях - досьє взаєморозрахунків з конкретною організацією і т.д.;
" аналіз рахунку по субконто - кореспонденції з різними рахунками кожного об'єкту обліку;
" аналіз субконто - зведення всіх операцій, в котрих використовується дане субконто;
" обороти між субконто - обороти між одним субконто одного виду і одним або декількома субконто іншого виду.
Крім того, Ви можете створювати звіти довільної форми, які використовують дані не тільки синтетичного, але й аналітичного обліку.
1.7. Валютний облік
ПБП забезпечує ведення обліку як в гривнях, так і в валюті. Програма підтримує до 999 валют, зберігає курси валют і дозволяє виконувати автоматичну переоцінку валют. Рахунки, по яких ведеться облік в валюті, задаються бухгалтером (як правило, це рахунки обліку грошових засобів, розрахунки з сторонніми організаціями і з підзвітними особами).
1.8. Сумісність з іншими програмами
Хоч ПБП забезпечує повний цикл автоматизації бухгалтерського обліку, Ви можете вважати доцільним використання її разом з іншими програмами. Так, якщо на Вашому підприємстві є зручна і задовільняюча Вас система розрахунку зарплати, обліку товарів на складах або фінансового аналізу, Ви можете використовувати їх разом з ПБП.
Для цього ПБП містить функції вигрузки і загрузки проводок в текстовому форматі;
Крім того, засоби формування довільних звітів ПБП можуть використовуватися і для переносу проводок і підсумків в інші програми.
1.9. Робота на декількох робочих місцях, ведення декількох бухгалтерій
Якщо на підприємстві ведеться велика кількість господарських операцій, то може виявитись, що на одному комп'ютері дуже важко або зовсім неможливо вводити всі проводки і виконувати аналіз результатів та формувати звіти. ПБП дозволяє розділити роботу між декількома бухгалтерами, які працюють на різних комп'ютерах. За допомогою засобів переносу проводок всі введені проводки можуть бути скопійовані на комп'ютер, на котрому підводяться підсумки і формується звіт.
З іншої сторони, ПБП дозволяє вести на одному комп'ютері бухгалтерський облік для декількох фірм (це може бути корисним для спеціалізованих бухгалтерських фірм). При цьому облік кожної фірми ведеться в своєму каталозі (директорії) комп'ютера.
1.10. Сервісні можливості програми
Для підвищення зручності роботи користувачів ПБП включає:
" систему контекстної допомоги з описом можливих дій в кожному режимі;
" меню дій, яке містить дані про дії, доступні в текучому режимі, і дозволяє вибирати любу з них;
" функцію ведення страхових (резервних) копій інформації;
" засоби ведення архіву документів;
" вмонтований текстовий редактор і редактор документів довільної форми (дозволяє використовувати в документах різноманітні шрифти, рамки, заливки і т.д.);
" калькулятор з можливістю використання в ньому залишків і оборотів по рахунках і субконто;
" табло і табло рахунків, що дозволяє відслідковувати потрібні Вам відомості (підсумки, обороти і т.п.) в процесі роботи.
При цьому "1С:Бухгалтерія" повністю використовує багатовіконні можливості Windows, і Ви можете, наприклад, в одному вікні редактувати журнал операцій, в другому - переглядати оборотно-сальдову відомість, в третьому - вивести калькулятор.
1.11. Придбання програми
Ви можете придбати програму у ділерів фірми "1С". Програма продається приблизно в 250 містах СНД більше ніж 800 ділерами. Більшість ділерів надають послуги по установці та супроводу програми. Якщо користувач має проблеми з самостійним створенням потрібних звітів, чи інших докуменів, ділери за додаткову оплату створять необхідні форми та запустять їх в експлуатацію.

 
 

Цікаве

Загрузка...