WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Можливості прикладної бухгалтерської програми (ПБП). - Реферат

Можливості прикладної бухгалтерської програми (ПБП). - Реферат

Можливості прикладної бухгалтерської програми (ПБП).Прикладна бухгалтерська програма "1С:Бухгалтерія" (ПБП) - універсальна бухгалтерська програма, - найбільш поширена (по даних "Финансовой газеты", газети "Софт-Маркет" та ін.) бухгалтерська програма в Росії. "1С:Бухгалтерія" може бути налагоджена самим бухгалтером на особливості ведення бухгалтерського обліку на своєму підприємстві, на будь-які зміни законодавства і форм звітності. Один раз засвоївши універсальні можливості програми, бухгалтер зможе автоматизувати різні розділи обліку: касу, банк, матеріали, товари, основні засоби, розрахунки з організаціями, зарплату і т.д. За рахунок повної налагоджуваності "1С:Бухгалтерія" з успіхом використовуються на малих підприємствах, в торгівлі, в бюджетних організаціях, в СП, на заводах і т.д. Програма працює в Росії, в Україні, в Білорусії, Казахстані, Прибалтиці та ін.
Основні особливості "1С:Бухгалтерії":
" ведення синтетичного і аналітичного обліку стосовно до потреб підприємства;
" можливості ведення кількісного і багатовалютного обліку;
" отримання всіх необхідних звітів і різних документів по синтетичному і аналітичному обліку;
" повна налагоджуваність: можливість змінювати і доповнювати план рахунків, систему проводок, наладки аналітичного обліку, форми первинних документів, форми звітності;
" можливості автоматичного друку вихідних (первинних) документів.
Програма відрізняється зручністю в роботі, швидкістю проведення операцій і легкістю засвоєння. Є можливість ведення обліку для однієї організації на декількох комп'ютерах і на одному комп'ютері для декількох організацій.
1.1. Журнал операцій
Вихідними даними для роботи програми є проводки, які вносяться в журнал господарських операцій. В програму слід вводити всі проводки, які відбивають господарську діяльність підприємства. Програма розрахована для зберігання великої кількості проводок - десятків і сотень тисяч, але Ви завжди зможете знайти серед них потрібні по даті, рахунках дебету і кредиту, сумі або змісту. Крім того, можна обмежити "видимість" проводок деяким часовим інтервалом, проглядаючи проводки за рік, півроку, квартал і т.д.
Програма дозволяє вводити проводки наступними способами:
" Ручний ввод проводок: при вводі в журнал Ви вказуєте дату, кореспонденцію рахунків, суму і зміст операції. Якщо по указаних Вами рахунках ведеться аналітичний облік, то програма вимагає ввести ознаки аналітичного обліку (субконто). Якщо по рахунках проводки ведеться кількісний і/або валютний облік, то програма вимагає ввести кількість і/або суму в валюті .
" Використання типових операцій дозволяє автоматизувати ввід стандартних або часто використовуваних операцій. При вводі типової операції створюються одна або декілька проводок, при чому суми цих проводок можуть вираховуватися автоматично. Так, Ви зможете оприходувати матеріали і зразу ж списати по них ПДВ, нарахувати зарплату і зразу ж визначити відчислення в пенсійний та інші фонди і т.д. Більше того, за допомогою типових проводок Ви можете закрити рахунки, розрахувати прибуток і т.д.
" Використання режиму "документи і розрахунки" передбачає ще більш універсальні і гнучкі засоби для вводу документів і проведення бухгалтерських розрахунків. За допомогою цього режиму в журнал операцій можна ввести дані про деякий документ (платіжне доручення, рахунок, накладну і т.д.) або розрахунок (прибутку, податків, переоцінки валюти і т.д.) і зв'язані з ним проводки, котрі автоматично розраховуються по заданих формулах. Відповідний документ можна тут же роздрукувати на принтері. При цьому Ви можети з часом змінити реквізити документу або вхідні дані розрахунку (кількість відпущеного товару в накладній, погодинну ставку в розрахунку зарплати і т.д.) і програма перераховує всі зв'язані з документом проводки. Більше того, Ви можете встановити режим автоматичного перерахунку проводок, зв'язаних з документом або розрахунком. Ця можлівість дуже зручна для таких операцій, як переоцінка валюти, розрахунок прибутку і податків і т.д. - при будь-яких змінах журналу господарських операцій ці операції можуть бути швидко перераховані.
" Перенос проводок дозволяє імпортувати дані, підготовлені в інших програмах або створені в прикладній бухгалтерській програмі (ПБП) на інших комп'ютерах.
1.2. Вихідні документи
Програма дозволяє при вводі проводок автоматично формувати і роздруковувати вихідні документи. Один раз ввівши реквізити операції (кількість, суму, дату і т.д.), Ви зразу отримуєте і проводки в журналі операцій, і вихідний (первинний) документ (платіжне доручення, накладну, рахунок, розхідний або прихідний ордер, вимогу і т.д.). Ви можете вільно змінювати поставлені з програмою форми документів або створювати нові за своїми потребами. Програма дозволяє використати величезну кількість можливостей Windows по оформленню документів (різноманітні шрифти, рамки, заливки і т.п.).
1.3. Звітність по синтетичному обліку
На основі введених проводок програма формує звітність і різні допоміжні документи, а саме:
" оборотно-сальдову відомість по рахунках і (або) субрахунках;
" шахматку;
" аналіз рахунку, який містить підсумки по кореспонденціях цього рахунку з усіма рахунками;
" обороти рахунку, який містить сальдо і обороти по дебету і кредиту рахунку і обороти з іншими рахунками за вказані місяці або квартали;
" журнал-ордер і відомість по рахунку, який виводить ті ж дані, що й обороти рахунку, але з деталізацією по датах і навіть по окремих проводках;
" зведені проводки - підсумки по всіх використовуваних кореспонденціях;
" аналіз рахунку по датах - залишки, обороти і кореспонденції з іншими рахунками за кожну дату звітного періоду;
" звіт по журналу операцій - виборка проводок з журналу операцій по визначених рахунках, кореспонденціях та інших ознаках;
" карточку рахунку - всі проводки з даним рахунком - дозволяє отримати касову книгу, виписку з банку і т.д.
Документи можуть містити дані за місяць, квартал, рік або любий інший період часу.
1.4. Довільні звіти
Програма дає можливість створювати

 
 

Цікаве

Загрузка...