WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податок на промисел, спеціальний торговий патент, фіксований сільськогосподарський податок - Реферат

Податок на промисел, спеціальний торговий патент, фіксований сільськогосподарський податок - Реферат

сільськогосподарського податку при умові, якщо сума, отримана від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва і продуктів її переробки за попередній звітний рік, перевищує 50% від загальної суми валового доходу підприємства.
Платники фіксованого сільськогосподарського податку мають право на вибір обрати форму сплати фіксованого сільськогосподарського податку в грошовій формі або/та у вигляді поставок сільськогосподарської продукції. " .
Відповідно до Постанови КМУ "Про затвердження Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку", від 23.04.99 р. №658 валовий доход визначається як загальна сума доходу платника податку від усіх видів його діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній чи нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, винятковій (морській) економічній зоні, так і за її межами.
У валовий доход від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва включаються:
- вартість реалізованої продукції рослинництва і тваринництва власного виробництва;
- вартість реалізованої сільськогосподарської продукції, зробленої із сільськогосподарської сировини власного виробництва на власних переробних підприємствах;
- при недоотримані даної умови підприємство сплачує податки у наступному звітному періоді на загальних підставах;
- вартість реалізованої продукції, виробленої з власної сировини на давальницьких умовах, незалежно від територіального розташування переробного підприємства;
- вартість наданих послуг (послуг машинно-тракторного парку, будівельних і ремонтних бригад), пов'язаних із сільськогосподарським виробництвом.
У випадку реорганізації колективного сільськогосподарського підприємства - платника фіксованого сільськогосподарського податку - створені на його основі суб'єкти господарювання різних організаційно-правових форм, що займаються виробництвом (вирощуванням), переробкою і збутом сільськогосподарської продукції, у рік реформування також є платниками цього податку. На дані підприємства не поширюється умова, виконання якої необхідно для переходу на сплату фіксованого сільськогосподарського податку - сума, отримана від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва і продуктів її переробки за попередній рік, повинна перевищувати 50% від загальної суми валового доходу підприємства.
Об'єкт оподаткування
Об'єктом оподаткування фіксованого сільськогосподарського податку є площа сільськогосподарських угідь, переданих сільськогосподарському товаровиробнику у власність або наданих у користування на умовах оренди.
Включення сільськогосподарських угідь в об'єкт оподаткування фіксованого сільськогосподарського податку при здачі їх в оренду регламентовано пунктом 9 Постанови КМУ "Про затвердження Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку", від 23.04.99 р. № 658, зокрема:
- якщо сільськогосподарські угіддя здаються в оренду платником фіксованого сільськогосподарського податку, орендовані площі не включаються при розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку орендаря;
- якщо сільськогосподарські угіддя здаються в оренду неплатником фіксованого сільськогосподарського податку, орендовані площі включаються в розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку орендаря.
В обох випадках орендарем вноситься орендодавцю передбачена договором оренди плата за землю.
Щодо визначення бази оподатковування фіксованого сільськогосподарського податку варто враховувати, що у відповідності зі статтею 3 Закону "Про фіксований сільськогосподарський податок" і пункт 8 Положення № 658 у випадку, якщо в звітному періоді відбувається зміна площ сільськогосподарських угідь у зв'язку з придбанням права землевласника або землекористувача, платник фіксованого сільськогосподарського податку зобов'язаний здійснити уточнення сум податкових платежів на період до закінчення податкового року і протягом місяця надати такі розрахунки органам державної податкової служби по місцю розташування земельної ділянки та до органу державної податкової служби по місцезнаходженню платника разом з витягом з державного земельного кадастру про склад земельних угідь та їх грошову оцінку.
Державні землевпорядні організації уточнюють грошову оцінку сільськогосподарських угідь у зв'язку зі зміною їхнього складу і повідомляють про це платників податку й органи державної податкової служби.
Ставки
Ставки фіксованого сільськогосподарського податку встановлені статтею 3 Закону про фіксований сільськогосподарський податок із розрахунку на один гектар сільськогосподарських угідь у відсотках до їхньої грошової оцінки, проведеної за станом на 1 липня 1995 року, відповідно до Методики грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення і населених пунктів, затвердженої постановою КМУ від 23.03.95 р. № 213, у розмірах:
- для рілля, сіножаті і пасовищ - 0,5%;
- для багаторічних насаджень - 0,3 %.
Платники фіксованого сільськогосподарського податку, що здійснюють господарську діяльність у гірських зонах і поліських територіях, сплачують податок з одного гектара сільськогосподарських угідь у відсотках до грошової оцінки в розмірах:
- для рілля, сіножаті і пасовищ - 0,3%;
- для багаторічних насаджень - 0,1%.
Перелік поліських територій визначений постановою КМУ "Про визначення поліських територій України" від 25.12.98 р. № 2068. Порядок визначення гірських зон регламентований Законом України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" від 15.02.95 р.№56/95-ВР.
Порядок визначення фіксованого сільськогосподарського податку
Сума фіксованого сільськогосподарського податку на поточний рік, визначається платником податку, виходячи з площі сільськогосподарських угідь та їх грошової оцінки.
Законом про фіксований сільськогосподарський податок передбачений порядок застосування коефіцієнтів до суми фіксованого сільськогосподарського податку.
Якщо у сільськогосподарських товаровиробників нарахована у 1997 р. сума визначених законом України "Про фіксований сільськогосподарський податок " податків і зборів (обов'язкових платежів) перевищує суму фіксованого сільськогосподарського податку більш як у три рази, то до суми фіксованого сільськогосподарського податку застосовуються такі коефіцієнти: o
- у разі перевищення у 3-4 рази-1.5;
- у разі перевищення більш як у 4 рази - 2.
Слід зазначити, що зазначені коефіцієнти до суми фіксованого сільськогосподарського податку не застосовують підприємства, створені після 01.01.98 р.
Визначивши суму фіксованого сільськогосподарського податку на поточний рік, платники повинні представити розрахунок суми фіксованого сільськогосподарського податку, форма якого затвердженаНаказом ДПАУ від 27.04.99 р. № 230.
Платники податку подають загальний розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку на всю площу сільськогосподарських угідь органу податкової служби за місцем своєї реєстрації до

 
 

Цікаве

Загрузка...