WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податок на промисел, спеціальний торговий патент, фіксований сільськогосподарський податок - Реферат

Податок на промисел, спеціальний торговий патент, фіксований сільськогосподарський податок - Реферат

страхування; ': "^ ' .
- відрахування та збори на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування України;
- комунальний податок;
- ринковий збір;
- збір на видачу дозволу за розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг.
Якщо суб'єкт підприємницької діяльності здійснює водночас декілька видів діяльності, в т.ч. ті, що не належать до об'єктів сплати торгового патенту, він повинен сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі) щодо цієї діяльності на загальних підставах.
Суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи, які придбали спеціальний торговий патент, зобов'язані вести книгу обліку доходів і витрат у встановленому порядку.
Доходи від підприємницької діяльності, для здійснення якої суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа - придбав спеціальний торговий патент, не включаються до складу інших оподатковуваних доходів, у тому числі до сукупного оподаткованого доходу за підсумками звітного року.
Суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи, які займаються виключно такими видами підприємницької діяльності, для здійснення яких вони придбали спеціальні торгові патенти, звільняються від обов'язку подання декларації як суб'єкти підприємницької діяльності і подають декларації про свої доходи в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, які не здійснюють підприємницьку діяльність.
Спеціальний патент може застосовуватися у порядку експерименту тільки на деякій території України. Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження переліку територій, на яких у порядку експерименту застосовується спеціальний торговий патент " від 08.06.98 р. №826 затверджені населенні пункти:
м. Нова Каховка Херсонської області;
м. Велика Ялта;
м. Алушта;
м. Судак;
м. Євпаторія;
м. Феодосія;
м. Краматорськ Донецької області;
Хустський район Закарпатської області;
м. Миронівка Київської області;
м. Іллічівськ Одеської області;
м. Шпола Черкаської області;
м. Саки;
м. Луганськ; '
м. Білгород - Дністровський; '
смт. Затока Одеської області;
смт. Сергієвка Одеської області;
Відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють торговельну діяльність, діяльність обміну готівкових валютних цінностей, діяльність із надання послуг у сфері грального бізнесу, діяльність із надання побутових послуг, в разі порушення вимог чинного законодавства мають відповідальність згідно Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. №2181-111
1. За порушення термінів сплати або неповне внесення плати нараховується пеня в розмірі 120 відсотків річної облікової ставки НБУ - Національного Банку України, діючій на день сплати від суми недоїмки, розрахованої за кожен день затримки платежу, включаючи день сплати;
2. За порушення порядку використання торгового патенту, згідно із Законом України № 98/96 - ВР - сплачують штраф у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць;
3. За здійснення операцій, згідно з діючим Законом, без придбання відповідних патентів або з порушенням порядку використання торговельного патенту - сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний строк діяльності суб'єкта підприємницької діяльності з вказаним порушенням;
4. За здійснення операцій по реалізації товарів без отримання пільгового торгового патенту сплачують штраф у п'ятикратному розмірі вартості пільгового торгового патенту;
5. За здійснення торговельної діяльності без придбання короткотермінового патенту - сплачують штраф в подвійному розмірі вартості короткотермінового патенту за повний строк діяльності суб'єкта підприємницької діяльності з вказаним порушенням.
6. До дня сплати штрафу, визначеного чинним законодавством, а також до придбання торгового патенту або оформленню пільгового торгового патенту діяльність відповідних суб'єктів підприємницької діяльності призупиняється.
7. Штрафи, вказані вище, повинні бути сплачені порушником у п'ятиденний термін, згідно законодавства України.
8. Посадові особи та громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності в випадку порушення вимог чинного Закону притягуються до адміністративної відповідальності згідно з законодавством.
Фіксований сільськогосподарський податок
Законодавче - нормативна база:
1. Закон України "Про фіксований сільськогосподарський податок" від 17.12.98 р. №320 із змінами та доповненнями.
2. Постанова КМУ "Про затвердження Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку " від 23.04.99 р. №658.
3. Порядок розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку та заповнення форми розрахунку, затверджений наказом ДПАУ від 27.04.99 р. №230.
4. Постанова КМУ "Про визначення поліських територій України" від 25.12.98 р. № 2068.
5. Закон України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" від 15.02.95 р. № 56/95-ВР.
Відповідно до діючого законодавства фіксований сільськогосподарський податок сплачується в рахунок наступних податків і зборів (обов'язкових платежів):
- податку на прибуток підприємств;
- плати (податку) за землю;
- податку з власників транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів;
- комунального податку; -
- збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету;
- збору на обов'язкове соціальне страхування;
- збору на обов'язкове державне пенсійне страхування;
- плати за придбання торгового патенту на здійснення торгової діяльності;
- збору за спеціальне використання природних ресурсів (за використання води для нестатків сільського господарства).
Інші податки і збори (обов'язкові платежі), визначені Законом України "Про систему оподатковування" у редакції від 18.02.97 р. № 77/97-ВР, зі змінами і доповненнями, сплачуються сільськогосподарськими товаровиробниками в порядку і розмірах, установлених законодавчими актами України.
Платники
Платниками фіксованого сільськогосподарського податку відповідно до статті 2 Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" можуть бути:
- сільськогосподарські підприємства різних організаційно-правових форм, передбачених законами України;
- селянські й інші господарства, що займаються виробництвом (вирощуванням), переробкою і збутом сільськогосподарської продукції;
- власники земельних ділянок і землекористувачі, у тому числі орендарі, що виробляють товарну сільськогосподарську продукцію, крім власників і землекористувачів земельних ділянок, переданих для ведення особистого підсобного господарства, будівництва й обслуговування житлових будинків, господарських будівель (присадибна ділянка), садівництва, дачного будівництва, а також за винятком власників іземлекористувачів земельних ділянок, наданих для городництва і випасу худоби.
Перераховані вище категорії юридичних осіб реєструються платниками фіксованого

 
 

Цікаве

Загрузка...