WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Акцизний збір, мито - Реферат

Акцизний збір, мито - Реферат

згідно законодавчо-нормативної бази передбачені штрафні санкції за окремі види порушення, а саме згідно Закону України від 21.12.01р. №2181 - III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Порядок нарахування акцизного збору
Призастосуванні ставки акцизного збору у гривнях, яка встановлена в грошовому еквіваленті до фізичної одиниці виміру товару сума акцизного збору розраховується за формулою
А - С х К,
де А - сума акцизного збору; С - ставка акцизного збору; К - кількість товару, визначена у фізичних одиницях виміру, визначених відповідним законом;
При застосуванні ставки акцизного збору в євро, сума акцизного збору розраховується за формулою:
А = С х Є х К,
де А - сума акцизного збору; С - ставка акцизного збору; Є - курс гривні до євро за станом на перший день відповідного кварталу; К - кількість товару, визначена у фізичних одиницях виміру, визначених відповідним законом.
Сума акцизного збору, якщо ставка встановлена у відсотках, обчислюється за формулою
А = С х В,
де А - сума акцизного збору; С - ставка акцизного збору; В - вартість.
Мито
Законодавче - нормативна база:
1. Закон України "про Єдиний митний тариф" від 05.02.92р. №2097 - XII із змінами і доповненнями.
2. Митний кодекс України.
3. Лист "Щодо розміру пені за несвоєчасно сплачене суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності мито" від 29.04.02р. № 11/3-15-3856-ЕП.
4. Лист "Щодо розміру нарахування пені за невчасно сплачене мито" від 18.04.02р. №23-9-1951.
5. Наказ "Про затвердження Інструкцій про порядок здійснення розрахунків з Державним бюджетом України за митом, податком на додану вартість, акцизним збором та іншими платежами, доходами і зборами" від 30.06.2000р. №368/149.
6. Наказ "Про затвердження Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації"" від 09.07.97р. № 307 із змінами та доповненнями.
Мито - це непрямий податок, який стягується з товарів (інших предметів), які переміщуються через митний кордон України, тобто ввозяться, вивозяться чи прямують транзитом. Механізм оподаткування митом наведений на схемі 3, 4:
Схема 3
Структурно - логічна схема мита
ФВ - фактурна вартість;
ТВ - транспортні витрати;
СП - страхові послуги;
Ві - витрати інші (навантаження, розвантаження, інші витрати, понесені платником до перетину митного кордону, перераховані за офіційним курсом НБУ).
Схема 4
Структурно - логічна схема платників мита
Юридичні або фізичні особи здійснюють операції по імпорту та експорту товарів (робіт, послуг). Кожна угода по імпорту або експорту передбачає укладання договору (контракту), у якому обов'язково відображається ціна і загальна вартість товару на підставі рахунку - фактури. Фактурна вартість - це вартість товарів, яка фактично сплачена чи підлягає сплаті або повинна компенсуватися зустрічними поставками товарів та зазначається в рахунку - фактурі (рахунку - проформі для договору міни) відповідно до умов зовнішньоторговельної угоди купівлі - продажу або міни.
Об'єктом оподаткування митом є митна вартість або фізична одиниця товару, що імпортується. Митна вартість товару - це сума, яку фактично сплачено, або яка підлягає сплаті за товар на момент перетину митного кордону держави (тобто, коли, всі належні формальності щодо ввезення товару в країну чи його вивезення з неї виконані).
Механізм обчислення та сплати мита включає в себе декілька етапів (схема 5 ):
Схема 5
Механізм обчислення та сплати мита
Відмінності між фактурною вартістю та митною вартістю (схема 6) полягають у тому, що фактурна вартість складається з ціни товару, яка відображена в рахунку - фактурі іноземного контрагента або у договорі (контракті), а при обчисленні митної вартості, до неї включається ціна товару, відображена у рахунку - фактурі (фактурна вартість), а також фактичні витрати, якщо їх не включено до рахунку-фактури: на транспортування, навантаження, розвантаження, перевантаження та страхування до пункту перетину митного кордону України (комісійні та брокерські послуги).
Схема 6
Визначення митної вартості товарів, що імпортуються
При визначенні ціни придбання товарів необхідно також врахувати базові умови поставки, які використовуються залежно від способу перевезення товару (перевезення морським транспортом; перевезення залізницею; усі види перевезень) і визначені міжнародними правилами по тлумаченню термінів "Інкотермс" від 01.01.90р. № 23.
У випадку невідповідності вартості товарів та інших предметів митна вартість визначається відповідно до наведених положень. А якщо неможливо перевірити її обчислення, митні органи України визначають митну вартість на основі ціни на ідентичні товари та предмети, що діють у провідних країнах-експортерах зазначених товарів та предметів. ,
При визначенні митної вартості іноземна валюта перераховується у гривні за офіційним курсом НБУ на дату оформлення вантажно - митної декларації (ВМД).
Митний збір - це вид митних платежів, що підлягають сплаті до бюджету громадянами, які є суб'єктами зовнішньо - економічної діяльності за роботу, виконану по відношенню до них митними органами.
Платником митного збору є юридична чи фізична особа, що здійснює митне оформлення.
Порядок стягнення митних зборів наведено на схемі 7:
Схема 7
Порядок стягнення митних зборів
Порядок нарахування та справляння податку на додану вартість та акцизного збору при митному оформленні імпортних предметів наступний:
1. При ввезенні (пересиланні) на митну територію України предметів або товарів на суму, що перевищує еквівалент 1400 доларів США, розмір податку на додану вартість нараховується за формулами:
- на предмети (товари), які обкладаються лише митом:
де М-сума мита;
МВ - митна вартість;
на предмети чи товари, які підлягають обкладенню митом та при митному оформленні, яких справляються митні збори (транспортні засоби):
де Мз - митний збір;
- на предмети чи товари, які підлягають обкладенню акцизним збором:
де Аз - акцизний збір;
- у разі ввезення на митну територію України транспортних засобів, які підлягають обкладенню митом та акцизним збором:
2. Акцизний збір на підакцизні предмети чи товари, що ввозяться на митну територію України, нараховується за відповідними ставками згідно чинного законодавства:
- на предмети, які не обкладаються митом:
на предмети чи товари, які підлягають обкладенню митом:
- на транспортні засоби та запасні частини до них, що ввозяться на митну територію України (крім країн - учасниць СНД):
- на транспортні засоби та запасні частини до них, вироблені країнами СНД:
А - ставка акцизного збору.

 
 

Цікаве

Загрузка...