WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Статистична та спеціальна звітність по виплатам працівникам - Курсова робота

Статистична та спеціальна звітність по виплатам працівникам - Курсова робота

Продовження таблиці 1.4

1

2

3

4

5

3

Розмір заробітної плати

сума місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи, установленого на 1 січня звітного податкового року, помножена на 1,4 і округлена до найближчих 10 грн. максимальна величина, на яку нараховуються й з якої втримуються страхові внески у фонди соціального страхування

не впливає

при нарахуванні оплати праці в межах такого розміру застосовується податкова соціальна пільга страхові внески нараховуються на оплату праці в межах такої максимальної величини

4

Категорія одержувачів доходів

обличчя, що мають право на підвищену соціальну пільгу

не впливає

при одержанні оплати праці в межах її розміру, установленого для застосування пільги, надається пільга, збільшена в 1,5 або 2 рази

інваліди

застосовується особливий порядок нарахування страхових внесків у Пенсійний фонд

пенсіонери, іноземці, особи без громадянства

не втримуються страхові внески до фонду соціального страхування по безробіттю

5

Категорія платника податку з доходів фізичних осіб

резидент

не впливає

застосовуються загальні правила

нерезидент

для окремих видів доходів застосовується подвійний розмір ставки податку з доходів фізичних осіб

6

Вид оплати праці

основна заробітна плата

при відбитті операцій по нарахуванню застосовуються різні рахунки обліку

включається до складу валових видатків за умови зв'язку з господарської діяльності й з урахуванням деяких обмежень

додаткова заробітна плата

інші заохочувальні й компенсаційні виплати

у більшості випадків не включається до складу валових видатків

7

Зв'язок виплати з господарською діяльністю

зв'язана

не впливає

включається до складу валових видатків або видатків, що підлягають амортизації

не зв'язана

не включається до складу валових видатків

Продовження таблиці 1.4

1

2

3

4

5

8

Затримка виплати заробітної плати

виплата пізніше строку, установленого

трудовим договором

компенсація, пов'язана із втратою частини заробітку, відображається в складі відповідних операційних видатків

включаються до складу валових видатків

цивільно-правовим договором

штрафні санкції, які можуть при цьому сплачуватися, відображаються в складі інших операційних видатків

не включаються до складу валових видатків

9

Інфляція

перевищуюча певен законодавством рівень, вимагає проведення індексації заробітної плати

індексація заробітної плати приводить до збільшеного її суми; проіндексована сума заробітної плати відображається в бухгалтерському й податковому обліку Д за загальними правилами

До фонду заробітної плати належить основна заробітна плата, додаткова заробітна плата та інші заохочувальні та компенсаційні виплати (рисунок 1.1).

До фонду основної заробітної плати належить заробітна плата, нарахована за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки) за відрядними розцінками, тарифними ставками робітників та посадовими окладами службовців.

До основної заробітної плати включено також суми авторського гонорару працівникам мистецтва, редакцій газет та журналів, телеграфних агентств, видавництв, радіо, телебачення та інших підприємств і (або) оплата їх праці, що здійснюється за ставками (розцінками) авторської (постановочної) винагороди, нарахованої на певному підприємстві.

Додаткова заробітна плата — це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці.

До фонду додаткової заробітної плати входять надбавки та доплати до тарифних ставок та посадових окладів у розмірах, передбачених чинним законодавством (за високу кваліфікаційну майстерність, за класність водіям, персональні надбавки, за знання іноземної мови тощо).

Рисунок 1.1 - Структура заробітної плати

До фонду додаткової заробітної плати також належать оплата щорічних і додаткових відпусток, компенсація за невикористану відпустку, премії за виробничі результати, включаючи премії за економію матеріальних ресурсів тощо.

До інших заохочувальних та компенсаційних виплат належать виплати у вигляді винагород за підсумками роботи за рік, винагороди за винаходи і раціоналізаторські пропозиції, матеріальна допомога, вартість путівок на лікування та відпочинок тощо.

Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюється підприємствами у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами. У разі коли колективний договір на підприємстві не укладено, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний погодити ці питання з профспілковим органом, що представляє інтереси більшості працівників, а в разі його відсутності — з іншим уповноваженим на представництво органом.

Систематизація порядку оподаткування фонду оплати праці і виплат, які не входять до фонду оплати праці, розглянуто у додатку А

    1. Характеристика статистичної та спеціальної звітності

1.2.1 Методика заповнення статистичної звітності

Відповідно до статті 14 Закону України "Про державну статистику" та з метою удосконалення форм державної статистичної звітності з праці були затверджені форми державної статистичної звітності.

Інструкція зі статистики заробітної плати від 13.01.2004 № 5 розроблена відповідно до Законів України "Про державну статистику" та "Про оплату праці" з урахуванням міжнародних рекомендацій у системі статистики оплати праці й стандартів Системи національних рахунків. З 1 лютого 2005 року наказом Держкомстату України "Про затвердження форм державних статистичних спостережень з праці" від 11.08.2004 р. № 472 запроваджулися такі форми статистичної звітності з праці:

№ 1-ПВ – місячна "Звіт з праці", що подається починаючи зі звіту за січень 2005 року;

№ 1-ПВ – квартальна "Звіт з праці", що подається починаючи зі звіту за І квартал 2005 року.

Інструкція містить основні методологічні положення щодо визначення показників оплати праці у формах державних статистичних спостережень з метою одержання об'єктивної статистичної інформації про розміри та структуру заробітної плати найманих працівників. У формах державних статистичних спостережень відображаються нарахування працівникам підприємства у відповідності до розрахунково-платіжних документів незалежно від терміну їхніх фактичних виплат. Зазначені суми наводяться до утримання прибуткового податку та внесків працівників на обов'язкове державне соціальне страхування.


 
 

Цікаве

Загрузка...