WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Нове в бухгалтерському обліку (магістерська робота) - Реферат

Нове в бухгалтерському обліку (магістерська робота) - Реферат

- Кт 41-3 - 2100
2. Відпущено страв і товарів покупцю за безготівковим розрахунком і продажними цінами - 200 :
2.1. Дт 46-3 - Кт 41-3 - 200
2.2. Дт 62 - Кт 46-3 - 200
3. Надійшла виручка від покупця на розрахунковий рахунок:
Дт 51 - Кт 62 - 200
Таким чином, у наведених вище прикладах (п.п. 4.21, 4.24) відображення в обліку товарів, реалізованих з роздрібних торговельних підприємств і підприємств громадського харчування, здійснено за відвантаженням (способом нарахування п.п. 4.3. і 4.4). За цим способом реалізація товарів роздрібними торговельними підприємствами і підприємствами громадського харчування відображається за датою надходження готівкової виручки або за датою відпуску товарів покупцю за безготівковим розрахунком.
На тих підприємствах роздрібної торгівлі і громадського харчування, що відображають реалізацію за надходженням платежів в касу або на розрахунковий рахунок в банку (касовим способом), але не пізніше як до 1.01.98 р. (п.п. 1.16, 4.15), реалізація товарів за готівку відображається в обліку так само, як за способом нарахування: Дт 50 - Кт 46-2 або 46-3 і Дт 46-2 або 46-3 - Кт 41-2 або 41-3
4.25. До 1.01.99 р. реалізація товарів і відповідно страв і товарів покупцям за безготівковим розрахунком відображається в обліку способом нарахування. Податкове зобов'язання з ПДВ виникає за датою надходження платежу на розрахунковий рахунок (п.1.10).
4.26. У зв'язку з тим, що з продажу вживаних товарів на комісійних засадах (п. 1.2) податок на додану вартість на товари, прийняті від осіб, які не зареєстровані платниками податку, нараховується і сплачується з комісійної винагороди, то при визначенні фінансових результатів від комісійної торгівлі необхідно врахувати наступне:
1. Підприємства торгівлі, які реалізують вживані товари, прийняті від населения на комісію, обліковують ці товари на забалансовому рахунку 002 "Товари, прийняті на комісію". Завідуючий торговельним підприємством скдадає окремий товарний звіт про наявність і рух комісійних товарів.
2. Після продажу товарів операції з надходження виручки за реалізовані комісійні товари та розрахунки за ці товари з комітентами обліковують на балансових рахунках:
На суму виручки за комісійні товари складають бухгалтерську проводку:
Дт 50 - Кт 46, окремий аналітичний рахунок - на продажну вартість реалізованих товарів. Одночасно здійснюють запис на відображення в обліку заборгованості комітентам за реалізовані комісійні товари:
Дт 46, окремий аналітичний рахунок
Кт 76, субрахунок "Розрахунки з комітентами" - на продажну вартість товарів за вирахуванням торговельної знижки (комісійного збору).
Наведені вище записи здійснюють на підставі реєстру квитанцій на реалізовані комісійні товари.
На суми, виплачені комітентам за прийняті від них і реалізовані комісійні товари, складають запис на рахунках:
Дт 76, субрахунок "Розрахунки з комітентами" - Кт 50 "Каса".
Після визначення і відображення на рахунку 46, аналітичний рахунок "Реалізація комісійних товарів" суми комісійного збору відраховують з цієї суми податок на додану вартість і складають бухгалтерську проводку:
Дт 46 - Кт 68 - на суму податку на додану вартість,
Дт 46 - Кт 80 - на суму доходу від реалізації комісійних товарів
Аналітичний облік розрахунків з комітентами ведеться в спеціальній оборотній відомості.
Облік реалізації товарів на комісійних засадах за договором з платником ПДВ розглянено в п. 4.14.
Порядок визначення фінансових результатів від реалізації товарів на підприємствах роздрібної торгівлі та громадського харчування суттєво змінився. Відображення в обліку податку на додану вартість з обороту від реалізації товарів і реалізованої торговельної націнки розглядається пізніше (розділ 6).
5. ОБЛІК ВНУТРІШНЬОГО ВІДПУСКУ ТОВАРІВ
5.1. Відпуск товарів зі складів своїм (на одному балансі) підприємствам торгівлі і громадського харчування пов'язаний з обліком податку на додану вартість. Інструкція не регламентує порядок цього обліку. Незалежно від того, за якими цінами обліковуються товари на складах (купівельними чи продажними) при внутрішньому відпуску товарів ПДВ треба враховувати і відповідно до умов відображати його в бухгалтерському обліку.
Якщо підприємство здійснює лише один вид торговельної діяльності (оптово-збутову,торговельно-посередницьку або роздрібну торгівлю чи громадське харчування), то товари обліковуються на рахунку 41 "Товари" за купівельними або продажними цінами. Оптово-збутові підприємства можуть застосовувати для обліку товарів купівельні або продажні ціни. До продажної ціни входять купівельна ціна, податок на додану вартість і торговельна націнка. Які ціни для обліку товарів застосовувати на підприємстві вирішує підприємство самостійно, але при цьому обов'язково треба враховувати, який обсяг діяльності складу чи складів припадає на обслуговування своїх підприємств роздрібної торгівлі і громадського харчування.
5.2. В роздрібних торговельних підприємствах і на підприємствах громадського харчування можуть застосовуватись лише продажні ціни.
У тому разі, коли підприємство здійснює різні види торгівлі, то на рахунку 41 "Товари" виділяють три субрахунки:
41-1 "Товари на складах",
41-2 "Товари в крамницях",
41-3 "Товари і продукти в громадському харчуванні".
Інструкцією встановлено, що підприємства, які обліковують. товари за продажними цінами, товарні надбавки (ПДВ і торговельна націнка) обліковують на рахунку 42 "Торговельна націнка", субрахунок 1 "Товарні надбавки". Таке закріплення рахунка 42-1 для обліку товарних надбавок правильне лише в тому випадку, коли підприємство має тільки один вид торговельної діяльності, а товари обліковуються за продажними цінами. Якщо підприємство здійснює два або три види торговельної діяльності, то товарні надбавки необхідно обліковувати на окремих субрахунках:
42-1 "Товарні надбавки на товари в оптових складах",
42-2 "Товарні надбавки на товари в роздрібній торгівлі",
42-3 "Товарні надбавки підприємств громадського харчування".
5.3. Виходячи із положень Закону про податок на додану вартість, відпуск товарів зі складу своїм підприємствам роздрібної торгівлі і громадського харчування повинен здійснюватись за купівельними цінами з нарахуванням торговельної націнки складу таПДВ на відпускну вартість товарів. А підприємства роздрібної торгівлі і громадського харчування мають зробити на відпускну вартість товарів, одержаних зі складу, свою торговельну націнку, скалькулювати продажну ціну та продажну вартість кожного виду товару. Тільки в цьому разі можна виписати прибуткову накладну на отримані зі складу товари.
5.4. Організація обліку внутрішнього відпуску товарів повинна враховувати викладені вище умови, а відображення в обліку цих операцій в основному залежить від того, за якими цінами обліковуються товари на складах. При цьому необхідно виходити з наступного:
1. Якщо товари обліковуються на складі за купівельними цінами ( з 1.10.97 р. без ПДВ), то при

 
 

Цікаве

Загрузка...