WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Нове в бухгалтерському обліку (магістерська робота) - Реферат

Нове в бухгалтерському обліку (магістерська робота) - Реферат


7. ОБЛІК ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ
7.1. Бухгалтерський облік розрахунків з бюджетом за податок на додану вартість ведуть на рахунку 68 "Розрахунки з бюджетом", субрахунок "3 податку на додану вартість".
Суттєва зміна в обліку податку на додану вартість торговельними підприємствами з 1.10.97 р. випливає з того, що ПДВ за податковим зобов'язанням обчислюється від суми товарообороту, і в зв'язку з цим ПДВ виключено із купівельної вартості товарів, а податок на додану вартість, що входить до сум, сплачених за товари, відноситься до податкового кредиту. У зв'язку з цим на суми ПДВ треба збільшувати продажну вартість товарів, додавши їіх до сум торговельної націнки як товарну надбавку, п.п. 3.8, 3.10.1.
7.2. Для забезпечення правильності розрахунків з бюджетом, об'єктивності бухгалтерської звітності та збереження оборотних коштів підприємства важливе значення має правиильне ведения синтетичного і аналітичного обліку розрахунків з бюджетом з податку на додану вартість.
7.3. Інструкцією про порядок заповнення форм річного бухгалтерського звіту підприємства, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 18 серпня 1995 р. № 139 із змінами і доповненнями, внесеними згідно з наказом Мінфіна від 28 жовтня 1996 р. № 231, п. 3.3 установлено, що в статті "Податок на добавлену вартість" відображається сума ПДВ з реалізованого обороту, яка відображена в складі виручки від реалізації продукції (робіт, послуг) споживачам.
Належні суми податку на додану вартість, включаючи податок, розрахунковий період якого не настав, відображаються по дебету рахунка 46 "Реалізація" і кредиту рахунка 68 "Розрахунки з бюджетом".
Податок на додану вартість, який одержано від покупців (замовнків) у складі платежу за реалізовану продукцію (роботи, послуги) і підлягає внесенню до бюджету, а також фактично перераховані суми цього податку до бюджету показують в рядку 360 "Податок на добавлену вартість з реалізації" звіту про фінансові результати та їх використання.
Істотним недоліком, що викликає трудності в роботі бухгалтерів та різні трактування, є те, що названою Інструкцією, чи іншим нормативним документом не встановлено, в якому порядку в залежності від виду діяльності та інших умов визначається сума ПДВ, розрахунковий період якого настав або не настав, які конкретно записи повинні бути в цьому випадку зроблені на синтетичних рахунках та відповідних субрахунках.
Порядок вирішення цих питань у виді рекомендацій, що є актуальними і після набрання чинності Законом про податок на додану вартість, розроблений і викладений автором у виданих ним практичних посібниках:
І.М. Павлюк. Рекомендації з організації і ведення бухгалтерського обліку на підприємствах і в організаціях України. Коломия, 1995, - с. 93-96 ( Підкреслимо, що це єдиний практичний посібник, в якому послідовно викладено облік реалізації товарів (продукції, робіт, послуг) за відвантаженням - способом нарахування).
І.М. Павлюк. Рекомендації з організації і ведення бухгалтерського обліку бартерних, експортно-імпортних і валютних операцій на підприємствах і в організаціях України. Коломия,1996, - с.15-19.
Згідно з Інструкцією про порядок заповнення форм річного бухгалтерського звіту підприємства і змінами до Закону України "Про податок на додану вартість" від 26.09.97р. ( п.1.7 Посібника ) зобов'язання з податку на додану вартість з продажу відвантажених товарів до 1.01.99 р. виникає з дати зарахування коштів від покупця на банківський рахунок, що зараховуються платником податку в оплату відвантажених товарів.
Економічно доцільно і необхідно для збереження і так недостатніх оборотних коштів підприємств застосовувати бухгалтерський облік податку на додану вартість на двох субрахунках до рахунка 68 "Розрахунки з бюжетом":
1. 3 податку на додану вартість, розрахунковий період якого не настав.
2. 3 податку на додану вартість, розрахунковий період якого настав.
7.4. З 1 жовтня 1997р. застосовується Інструкція з бухгалтерського обіку податку на додану вартість, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 1 липня 1997р. № 141. Слід підкреслити, що в Інструкції облік податку на додану вартість розглядається без достатньої ув'язки з іншими записами на бухгалтерських рахунках. Тому зрозуміти економічний зміст окремих положень Інструкції і практично їх застосовувати буде вельми складно. Крім того, необхідно враховувати зміни, що внесені і ще повинні бути внесені до цієі Інструкції у зв'язку зі змінами до Закону про податок на додану вартість.
Згідно з названою Інструкцією суми податкових зобов'язань по сплатІ податку на додану вартість відображаються по кредиту рахунка 68 "Розрахунки з бюджетом", субрахунок "3 податку на додану вартість", а суми податкового кредиту з податку на додану вартість, що відносяться на зменшення податкових зобов'язань, відображаються по дебету рахунка 68, субрахунок "3 податку на додану вартість" у кореспонденції з відповідними рахунками.
7.5. Для обліку податку на додану вартість, пов'язаного з передоплатами покупки та відвантаження товарів і іншими операціями з розрахунків за товари до плану бухгалтерських рахунків введено новий синтетичнии рахунок 67 "Податкові розрахунки" з двома субрахунками:
1. 3 податкових зобов'язань.
2. 3 податкового кредиту.
Застосування в обліку цих субрахунків розглянено в попередніх розділах посібника (розділи 3 і 4).
7.6. Треба мати на увазі, що згідно з Інструкцією сума податкового зобов'язання з ПДВ у регістрах бухгалтерського обліку (журналах-ордерах, відомостях, машинограмах та інших) повинна виділятись в окрему графу на підставі належно оформлених документів (податкових накладних та інших розрахункових або платіжних документів). Як здійснити практично цей облік бухгалтери повинні вирішувати самостійно в залежності від того, яка форма бухгалтерського обліку застосовується на підприємстві.
7.7. Зазначимо, що порядок записів в бухгалтерськомуобліку з податку на додану вартість може згідно з Інструкцією суттєво змінитись у зв'язку з введенням в дію пізніше постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.97 р. № 869, за якою реалізація відображається в обліку за датою відвантаження (передачі) товарів (п.п. 4.1 - 4.3), а також через внесення 26.09.97 р. змін до Закону України "Про податок на додану вартість", що набрав чинності з 1.10.97 р.
7.8. В Посібнику враховані можливі зміни в бухгалтерському обліку ПДВ, про що зроблено відповідні завваження. При надходженні змін до Інструкції та змінах у нормативних документах у зроблені після 1.10.97р. бухгалтерські записи можна буде внести необхідні уточнення чи виправлення.
Треба мати на увазі, що заборонено зараховувати в податковий кредит будь-які витрати, які не підтверджені податковою накладною чи митною декларацією. В разі відсутності її на момент перевірки застосовуються фінансові санкції на загальних підставах.
Законом встановлена відповідальність за порушення строків нарахування і внесення до бюджету ПДВ або порядку звітування відповідно до

 
 

Цікаве

Загрузка...