WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Нове в бухгалтерському обліку (магістерська робота) - Реферат

Нове в бухгалтерському обліку (магістерська робота) - Реферат

торгівлю та громадське харчування:
4.1. Для роздрібної торгівлі: продажна вартість відпущених зі складу товарів - 40800 х (30,75% - 4%): 100 = 10914 грн.
4.2. Для громадського харчування: продажна вартість відпущених товарів - 10200 х (30,75% - 4%):100 = 2729 грн.
За даними прикладу 13 на передачу товарних надбавок необхідно зробити наступні записи на бухгалтерських рахунках:
1. На збільшення товарних надбавок в роздрібній торгівлі та зменшення їх на товари на складах:
Дт 42-1 - Кт 42-2 - 10914
2. На збільшення товарних надбавок на продукти і товари в підприємствах громадського харчування та на зменшення їх на товари на складах:
Дт 42-1 - Кт 42-3 - 2729
5.16. До внутрішнього відпуску товарів відносяться також відпуск товарів для власних потреб торгівлі та для використання у виробництві продукції (робіт, послуг). Інструктивними документами бухгалтерський облік такого відпуску товарів з врахуванням податку на додану вартість з 1.10.97 р. не регламентується. Виходячи із положень Закону України "Про податок на додану вартість" (п.п. 1.6 і ін.) та інших нормативних документів, вважаємо, що облік цих операцій необхідно вести в наступному порядку:
1. При відпуску товарів для власних виробничих потреб торгівлі ( товарів санітарно-гігієнічного призначення, для поточного ремонту, тощо) видаткова накладна повинна бути виписана в купівельник цінах товарів, на які треба нарахувати податок на додану вертість та вказати облікову продажну вартість товарів.
Приклад 14. На відображення в обліку товарів, витрачених для власних виробничих потреб торгівлі.
Відпущено товари з торговельного підприємства (складу, крамниці, тощо) на потреби санітарно-гігієнічного характеру. У видатковій накладній значиться:
грн.
Товари за купівельними цінами 50
Податок на додану вартість, 20% від 50 10
Разом 60
Облікова продажна вартість товарів 75
За даними прикладу 14 необхідно скласти бухгалтерські проводки на списання товарів, використаних для власних потреб:
Дт 44 - Кт 41 - 50
Дт 42-1 - Кт 41 - 25 (75 - 50)
2. Якщо прийняти, що вказані в прикладі 14 товари відпущені власному виробничому підприємству (на одному з крамницею балансі) з торговельною націнкою 10% від купівельної вартості товарів (10% від 50=5), то бухгалтерські проводки будуть наступними:
1. За даними товарно-грошового звіту крамниці:
Дт 05 - Кт 41-2 - 55 (50+5)
Дт 42-2 - Кт 41-2 - 20(75-55), в т.ч. ПДВ - 10
2. За даними матеріального звіту виробничого підрозділу підприємства:
Дт 05 - Кт 41-2 - 55 (50+ 5)
В даному випадку ПДВ віднесено на збільшення податкового кредиту при надходженні товарів від постачальника.
Нарахування податкового кредиту на товари, що використані для власних виробничих потреб, має підтверджуватись податковими накладними на ці товари.
6. ВИЗНАЧЕННЯ І ВІДОБРАЖЕННЯ В БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛІКУ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ
6.1. Фінансові результати за видами торговельної діяльності (оптова торгівля, роздрібна торгівля, громадське харчування) повинні визначатись окремо. Це пов'язано в першу чергу з необхідністю визначення їх рентабельності та ефективності, а також пояснюється застосуванням різних облікових цін на товари.
В кінці місяця по підсумку торговельних операцій за звітний місяць підприємства роздрібної торгівлі та громадського харчування визначають і відображають в обліку суми товарних надбавок, що відносяться до реалізованих товарів.
6.2. З 1.10.97 р. на рахунку 42 "Торговельна націнка" субрахунки 42-2 "Товарні надбавки на товари в роздрібній торгівлі" і 42-3 "Товарні надбавки підприємств громадського харчування", крім торговельної націнки, обліковуються також податок на додану вартість, що входить до продажної вартості товарів, а також суми ПДВ, що сплачені при передоплаті товарів. У зв'язку з цим відображення в обліку товарних надбавок, що відносяться до реалізованих товарів (реалізованих товарних надбавок), суттєво змінилось.
За Інструкцією з бухгалтерського обліку податку на додану вартість, п. 5 суми товарних надбавок, що відносяться до реалізованих товарів, визначаються як сума залишку товарних надбавок на початок місяця і товарних надбавок за звітний місяць, зменшена на суму товарних надбавок, що припадають на залишок не реалізованих на кінець звітного місяця товарів. Товарні надбавки, нараховані на товари за звітний місяць, мають бути зменшені на суми товарних надбавок , списаних на зменшення в звітному місяці. Без цього розрахунок буде не точний, не об'єктивний.
Суми товарних надбавок, що припадають на залишок не реалізованих товарів на кінець звітного місяця, визначаються як добуток вартості нереалізованих товарів на середній відсоток товарних надбавок.
Середній відсоток товарних надбавок визначається діленням суми товарних надбавок на залишок товарів на початок звітного місяця і товарних надбавок з придбаних товарів за звітний місяць на суму реалізованих у звітному місяці товарів і залишку товарів на кінець звітного місяця.
Змінено також порядок відображення в обліку товарних надбавок, що відносяться до реалізованих товарів. По-новому від'ємний запис способом сторно на визначену за розрахунком суму товарних надбавок, включаючи ПДВ, буде наступний:
Дт 80 "Прибутки і збитки"
Кт 42-1, субрахунок 1 "Товарні надбавки", (п. 5.2)
Обчислена за розрахунком сума реалізованих товарних надбавок буде розподілятись у порядку, що діяв раніше, тобто двома позитивними записами:
Дт 80 - Кт68, субрахунок "3 податку на додану вартість"
Дт 80 - Кт80, ст. "Реалізована торговельна націнка".
6.3. За теорією бухгалтерського обліку від'ємний (сторнувальний) запис у цьому разі застосовуватись не може. Крім того, розробники Інструкції з бухгалтерського обліку податку на додану вартість не врахували, що й аналітичний облік повинен вестись правильно і раціонально. Інструкцією також не встановлено, як повинна обчислюватись сума ПДВ, що входить дореалізованих товарних надбавок за розрахунком їх на реалізовані товари. Очевидно, що вона буде визначатись за даними податкових накладних та підсумків касових апаратів.
На наш погляд, новий запис на списання реалізованих товарних надбавок повинен бути зроблений на бухгалтерських рахунках позитивними числами в наступному порядку:
Дт 42-1 "Товарні надбавки"
Кт 68, субрахунок "3 податку на додану вартість";
Дт 42-1 "Товарні надбавки"
Кт 80 "Прибутки і збитки", ст. "Реалізована торговельна націнка" (валовий дохід) або одною складною бухгалтерською проводкою:
Дт 42-1 - Кт 68 і Кт 80.
В цьому разі рівнозначні записи на бухгалтерських рахунках економічно обгрунтовані і зрозуміліші. Збільшення валового доходу не прийдеться записувати по дебету рахунка 80 "Прибутки і збитки". Такий підхід має також важливе значення для правильної організації аналітичного обліку.
6.4. Розглянемо на спрощеному

 
 

Цікаве

Загрузка...