WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Платежі за ресурси - Реферат

Платежі за ресурси - Реферат

за спеціальне використання водних ресурсів - це загальнодержавний збір за використання природних ресурсів, який установлюється з метою стимулювання раціонального та комплексного використання та відновлення, вирівнювання соціальне - економічних умов господарювання при використанні водних ресурсів різного ступеню доступності, проведення природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів.
Таблиця 4
Плата за спеціальне використання водних ресурсів
Платники
Підприємства - водокористувачі, включаючи підприємства тепло -, гідроенергетики і водного транспорту
Об'єкт
Фактичні об'єми забору та відкачування води
Ставка
Нормативи, які встановлюються в залежності від виду водних ресурсів, регіону (або басейну рік), потреб, для яких здійснюється забір води, а також величина ліміту на забір та відкачування води
Джерело
У межах, всновлених понад ліміту - прибуток, що залишається у розпорядженні підприємства. В межах ліміту - собівартість
Розрахунок плати за спеціальне використання водних ресурсів подається платниками до податкових органів щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу. За неподання розрахунків ресурсних платежів у зазначені строки платник сплачує штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Сплачується цей збір щоквартально протягом 10 днів наступних за останнім календарним днем граничного строку подання декларації. Граничний строк подання розрахунку і сплати у разі, якщо він припадає на вихідний (святковий день) переноситься на перший робочий день, що слідує за цім вихідним (святковим) днем.
Збір за спеціальне використання лісових ресурсів
Законодавче - нормативна база:
1. Постанова КМ України "Про затвердження Порядку справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду" від 06.07.1998 р. №1012.
2. Постанова КМ України "Про затвердження такс на деревину лісових порід, що відпускається на пні, і на живицю" від 20.01.1997 р. №44 із змінами та доповненнями.
3. Лісовий Кодекс України №3852 - XII із змінами та доповненнями.
Збір за спеціальне використання лісових ресурсів - це загальнодержавний збір за користування природними ресурсами, який установлюється з метою відшкодування витрат на відновлення лісних угідь.
Таблиця 5
Збір за спеціальне використання лісових ресурсів
Платники
Юридичні та фізичні особи, яким надано в або тимчасове користування земельні лісового фонду.
постійне ділянки
Об'єкт
Користування лісовими фондами для: заготівлі деревини, що випускається на пні, заготівлі живиці; Заготівлі другорядних лісових матеріалів.
Ставка
Ставки диференційовані за таксами у гривнях установлюються по : - породам (сосна, кедр, ялинка, дуб, ясен, клен і т.д. ); - якості деревини (ділова, дров'яна);
- сортиментам (велика, середня, мілка);
- лісотаксовим поясам та розрядам.
Джерело
Юридичні особи - собівартість продукції (робіт, послуг); Фізичні особи - власні кошти.
Розрахунок плати за спеціальне використання лісових ресурсів подається платниками до податкових органів щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу. За неподання розрахунків ресурсних платежів у зазначені строки платник сплачує штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Сплачується цей збір щоквартально протягом 10 днів наступних за останнім календарним днем граничного строку подання декларації. Граничний строк подання розрахунку і сплати у разі, якщо він припадає на вихідний (святковий день) переноситься на перший робочий день, що слідує за цім вихідним (святковим) днем.
Збір за забруднення навколишнього середовища
Законодавче - нормативна база:
1 .Постанова КМ України "Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення збору " від 01.03.1999 р. №303.
Збір за забруднення навколишнього середовища - це загальнодержавний збір за користування природними ресурсами, який установлюється з метою відшкодування витрат та оточуючого середовища.
Таблиця 6
Збір за забруднення навколишнього середовища
Платники Суб'єкти підприємницької діяльності не залежно від форм власності, включаючи їх об'єднання філії тощо; Бюджетні, громадянські установи та організації;
Постійні представництва нерезидентів, що одержують доходи в Україні;
Об'єкт Викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними та пересувними джерелами забруднення; Скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти; Розміщення відходів
Ставка Ставки встановлюються у вигляді фіксованої плати відповідно кожного інгедієнта забруднюючої речовини і виду шкідливого впливу на довкілля
Джерело Для юридичних осіб - субівартість
1. Закон України № 1212- XIV від 04.11.1999 р. "Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України " у редакції Закону України № 2659 -III від 12.07.2001р.
Єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України - це загальнодержавний збір, який складається із зборов за здійснення митного, санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного контролю, а також платежу за проїзд транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів автомобільними шляхами України.
Таблиця 7
Єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України
Платники
Суб'єкти, які перетинають державний кордон України на транспортних засобах
Об'єкт
Факт перетину транспортним засобом державного кордону України
Ставка
За одиницю транспортного засобу у євро
Єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України стягується одноразово при транзиті ввозу та вивозу вантажу по єдиному платіжному документу. Термін сплати збору здійснюється у момент пропуску вантажу через державний кордон України. Розрахунок подачі до податкових органів законодавством не передбачено.
Збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства
Законодавче-нормативна база:
1. Закон України "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства" від5 09.04.99р. №587-XIV.
2. Закон України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним та плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами" із змінами від 19.12.95р. № 481/95 ^ВР.
3. Постанова Кабінету Міністрів "Про затвердження Порядку справляння збору і використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства" від 29.06.99 р. №1170 із змінами та доповненнями.
Збір на розвитоквиноградарства, садівництва та хмелярства - це загальнодержавний збір, який утримується від реалізації в оптової - роздрібній торгівлі алкогольних напоїв та пива, включаючи імпортовані.
Звіт про суму

 
 

Цікаве

Загрузка...