WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → План рахунків (в таблиці) - Реферат

План рахунків (в таблиці) - Реферат

"Покупні напівфабрикати та комплектуючі вироби, конструкції та деталі".
3. "Інші матеріали".
4. "Тара та тарні матеріали".
5. "Мінеральні добрива та отрутохімікати".
6. "Біопрепарати та медикаменти".
7. "Матеріали, передані в переробку на сторону".
Для цілей податкового обліку, згідно з п. 5.9 Закону "Про оподаткування прибутку підприємств", Міністерство фінансів розробило Порядок ведення обліку приросту (убутку) балансової вартості покупних товарів (крім активів, що підлягають амортизації, цінних паперів та деривативів), матеріалів, сировини(палива), комплектуючих виробів та напівфабрикатів на складах, у незавершеному виробництві і залишках готової продукції (у тому числі малоцінних предметів на складах) та затвердило його наказом від 11.06.98 р. №124 (зареєстровано в Мін'юсті 03.07.98 р. за № 417/2857).
Відповідно до цього Порядку усі платники податку на прибуток підприємств, крім виробників сільськогосподарської продукції, за результатами звітного (податкового) кварталу складають відомості про балансову вартість товарних запасів і матеріальних ресурсів.
Відомості подаються платником податку до податкового органу за місцезнаходженням платника податку разом з податковою декларацією про прибуток підприємства.
Облік приросту (убутку) товарних і матеріальних ресурсів ведеться тільки щодо тих товарних запасів і матеріальних ресурсів, витрати на придбання яких відповідно до закону включаються до складу валових витрат.
Якщо балансова вартість товарних запасів і матеріальних ресурсів на кінець звітного кварталу перевищує їх балансову вартість на початок того ж звітного кварталу, то різниця вираховується із суми валових витрат платника податку в цьому звітному кварталі.
Якщо ж навпаки, різниця додається до складу валових витрат.
Надходження сировини, матеріалів, палива, малоцінних та швидкозношуваних предметів виробничого призначення з наступною оплатою господарські товариства відображають записами:
Дт 18 Кт 60
Дт 05, 06, 12 Кт 18 - на суму рахунків постачальників (без ПДВ)
Дт 68 Кт 60 - на суму ПДВ (податковий кредит)
Дт 60 Кт 51 - оплачено рахунки постачальників (включаючи ПДВ)
У разі попередньої оплати записи будуть такими:
Дт 18 Кт 51
Дт 61 Кт 18 - попередня оплата вартості матеріальних цінностей (без ПДВ) - валові витрати
Дт 68 Кт 51 - на суму ПДВ (податковий кредит)
Дт 61 Кт 67/2 - ПДВ
(якщо податкову накладну не одержано, роблять записи
Дт 18 Кт 51
Дт 61 Кт 51 - ПДВ
Дт 61 Кт 18, і лише після одержання податкової накладної виникає право на податковий кредит.
Дт 68 Кт 67/2).
Дт 05, 06, 12 Кт 60 - одержані сировина, матеріали, паливо, МШП від постачальників (без ПДВ)
Дт 67/2 Кт 60 - ПДВ
Дт 60 Кт 61
Рахунок 06 "Паливо"
Рахунок 06 призначений для обліку даних про наявність та рух належних підприємству паливних матеріалів.
На рахунку 06 обліковують наявність та рух нафтопродуктів (нафта, дизельне паливо, гас, бензин тощо), мастильних матеріалів, призначених для експлуатації транспортних засобів, технологічних потреб виробництва, виробітку енергії та опалення будинків, твердого (вугілля, торф, дрова тощо) та газоподібного палива.
Відходи та залишки, одержані в процесі виробництва (деревина, тирса, обрізки тощо), які використовуються як паливо, також відображають на рахунку 06.
Використовують такі субрахунки:
1. "Нафтопродукти".
2. "Тверде паливо".
3. "Інші види палива".
Рахунок 07 "Будівельні матеріали та устаткування до установки"
Рахунок 07 призначений для обліку даних та узагальнення інформації підприємствами, які здійснюють капітальні вкладення, про наявність та рух матеріалів, використаних безпосередньо в процесі будівельних та монтажних робіт, для виготовлення будівельних деталей, для спорудження й обробки конструкцій і частин будинків та споруд, будівельні конструкції та деталі, а також інші матеріальні цінності, необхідні для потреб будівництва (вибухові речовини тощо).
Використовують такі субрахунки:
1. "Матеріали".
2. "Конструкції та деталі".
3. "Устаткування до установки вітчизняне".
4. "Устаткування до установки імпортне".
Рахунок 08 "Запасні частини"
Рахунок 08 призначено для обліку даних та узагальнення інформації про наявність запасних частин, призначених для виробництва, та рух запасних частин, придбаних або виготовлених для власних потреб, для проведення ремонту, заміни спрацьованих частин машин, устаткування, транспортних засобів тощо, а також обмінного фонду автомобільних шин, устаткування, двигунів, вузлів, агрегатів, створеного в ремонтних підрозділах підприємств, на технологічних обмінних пунктах та ремонтних заводах.
Використовують такі субрахунки:
1. "Запасні частини".
2. "Обмінний фонд".
Рахунок 09 "Тварини на вирощуванні та відгодівлі"
Рахунок 09 призначений для обліку даних про наявність та рух молодняку тварин, які належать під-приємству; дорослих тварин, які знаходяться на відгодівлі та в нагулі; птахів; звірів; кроликів; сімей бджіл; дорослої худоби, вибракуваної з основного стада для реалізації; худоби, прийнятої від населення для реалізації.
Використовують такі субрахунки:
1. "Молодняк тварин".
2. "Тварини на відгодівлі".
3. "Птиця".
4. "Звірі".
5. "Кролі".
6. "Сім'ї бджіл".
7. "Доросла худоба, вибракувана з основного стада для реалізації".
8. "Худоба, прийнята від населення для реалізації".
Рахунок 10 "Насіння та корми"
Рахунок 10 призначений для обліку даних та узагальнення інформації про наявність та рух насіння, товарно-садивного матеріалу та кормів як власного виробництва, так і купованих (придбаних).
Використовують такі субрахунки:
1. "Насіння".
2. "Садивний матеріал".
3. "Корми".
Рахунок 11 "Майно в оренді"
Рахунок 11 вперше з'явився у Порядку відображення в бухгалтерському обліку і звітності операцій, пов'язаних з приватизацією та орендою державних підприємств, затвердженому наказом МФУ від 16.12.93 р. №109. Пізніше в цей Порядок було внесено зміни та доповнення, після чого орендодавці ЦМК почали обліковувати зазначену в передаточному балансі залишкову вартість основних фондів, що передані в оренду; вартість оборотних матеріальних засобів, які підлягають викупу, та вартість грошових коштів та цінних паперів з урахуванням дебіторської і кредиторської заборгованості, які надаються в кредит, на окремих субрахунках.
Використовують такі субрахунки:
1. "Майно в оренді" (застосовують орендодавці ЦМК).
2. "Орендні зобов'язання до надходження" (застосовують орендодавці фінансової оренди).
3. "Оборотні фонди до викупу" (застосовують орендодавці ЦМК).
4. "Орендний кредит" (застосовують орендодавці ЦМК).
Рахунок 12 "Малоцінні та

 
 

Цікаве

Загрузка...