WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → План рахунків (в таблиці) - Реферат

План рахунків (в таблиці) - Реферат

покупцями по продукції, не включеній до обсягу реалізації".
4. "Інші розрахунки".
Бартерний контракт, за яким відвантаження продукції передує одержанню матеріальних цінностей
Дт 62 Кт 48
Дт 48 Кт 46 - на договірну ціну відвантаженої продукції (без ПДВ)
Дт 62 Кт 46 - на суму ПДВ
Дт 46 Кт 68 - на суму ПДВ (податкове зобов'язання)
Дт 46 Кт 40 - фактична собівартість відвантаженої продукції
Дт 46 Кт 80 - прибуток від реалізації продукції
Дт 18 Кт 60
Дт 05 тощо Кт 18 - одержані ТМЦ (без ПДВ) - валові витрати.
Дт 69 Кт 60 - ПДВ (податковий кредит)
Дт 80 Кт 62 - погашення взаємної заборгованості.
Рахунок 63 "Розрахунки по претензіях"
Рахунок 63 призначено для обліку розрахунків по претензіях, пред'явлених постачальникам, підрядчикам, транспортним та іншим організаціям, а також по пред'явлених їм та признаних (або присуджених) штрафах, пені та неустойках.
По дебету рахунка 63 відображаються суми пред'явлених претензій, а по кредиту - суми отриманих платежів у кореспонденції з рахунками обліку грошових коштів.
Рахунок 64 "Розрахунки по міжгосподарській кооперації"
Рахунок 64 призначено для обліку розрахунків між організаціями, які створили міжгосподарське підприємство для спільного виробництва сільськогосподарської продукції, ведення племінної справи, використання техніки, проведення будівельних, меліоративних робіт, ведення лісового господарства на добровільних засадах.
Цей рахунок використовують для обліку розрахунків між господарствами-пайовиками таміжгосподарським підприємством.
Рахунок 65 "Розрахунки по позабюджетних платежах"
Рахунок 65 призначений для обліку та узагальнення інформації про розрахунки з державними цільовими та позабюджетними фондами.
Субрахунки відкривають за видами платежів.
Рахунок 66 "Векселі видані"
Рахунок 66 призначений для обліку даних та узагальнення інформації про наявність та рух векселів, виданих постачальникам та іншим кредиторам.
Заборгованість по розрахунках з постачальниками, підрядчиками та іншими кредиторами, яка забезпечена виданими векселями, обліковується підприємством на рахунку 66 "Векселі видані". Аналітичний облік ведеться по кожному виданому векселю.
Видача векселів відображається записом по кредиту рахунка 66 у кореспонденції з рахунками 60 або 76.
Суму витрат у вигляді договірних процентів за відстрочку платежу векселедавець відображає по кредиту рахунка 66 і дебету рахунків 26,44,33.
Погашення заборгованості, забезпеченої виданими векселями, відображається по дебету рахунка 66 і кредиту рахунків по обліку грошових коштів.
Рахунок 67 "Податкові розрахунки"
Рахунок 67 було введено в План рахунків наказом МФУ від 01.07.97 р. №141 (зареєстровано в МЮУ 04.08.97 р. за №284/2088), яким затверджено Інструкцію з бухгалтерського обліку ПДВ.
Цей рахунок призначений для обліку даних та узагальнення інформації про суми податкових зобов'язань по сплаті ПДВ та суми податкового кредиту по ПДВ, на які підприємство має право зменшити податкове зобов'язання у разі, зокрема, одержання передоплати за продукцію, що підлягає відвантаженню; здійснення бартерних (товарообмінних) операцій.
Використовують субрахунки:
1. "З податкових зобов'язань".
2. "З податкового кредиту".
3. "З акцизного збору".
Дату виникнення податкових зобов'язань з продажу товарів (робіт, послуг) визначено:
у п.п. 7.3.1 Закону "Про ПДВ";
під час здійснення бартерних (товарообмінних) операцій - у п.п. 7.3.4.
Дату виникнення права платника податку на податковий кредит визначено:
у п. 7.5, п.п. 7.5.1 закону;
для бартерних (товарообмінних) операцій - у п.п. 7.5.3.
Рахунок 68 "Розрахунки з бюджетом"
Рахунок 68 призначений для обліку розрахунків з бюджетом по податках: ПДВ, акцизному збору, податку на прибуток підприємств, прибутковому податку з громадян, платі за землю, податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, платежах за спеціальне використання прісних водних ресурсів тощо.
Субрахунки відкривають за видами платежів.
Рахунок 69 "Розрахунки по страхуванню"
Рахунок 69 призначено для обліку даних та узагальнення інформації про розрахунки з Фондом соціального страхування, Пенсійним фондом, страховими організаціями.
Використовують такі субрахунки:
1. "Розрахунки по соціальному страхуванню".
2. "Розрахунки по страхуванню майна".
3. "Розрахунки по індивідуальному страхуванню".
4. "Розрахунки з Пенсійним фондом".
Рахунок 70 "Розрахунки по оплаті праці"
Рахунок 70 призначений для обліку розрахунків з персоналом, який входить та який не входить до спискового складу підприємства, по оплаті праці (по всіх видах заробітної плати, преміях, допомогах та ін. виплат).
Використовують такі субрахунки:
1. "Нарахована заробітна плата".
2. "Депонована заробітна плата".
Перелік виплат, які належать до фонду оплати праці (фонду основної зарплати, фонду додаткової зарплати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, що входять до фонду оплати праці), визначено інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Міністерства статистики України від 11.12.95 р. №323.
Рахунок 71 "Розрахунки з підзвітними особами"
Рахунок 71 призначено для обліку розрахунків з працівниками підприємства по сумах, які видані їм під звіт на адміністративно-господарські витрати, а також на службові відрядження.
Порядок видачі грошових коштів готівкою працівникам підприємства під звіт регулюється, зокрема, Порядком ведення касових операцій у національній валюті в Україні.
Особи, які одержали готівку під звіт (у т. ч. на відрядження у межах України), зобов'язані подати до бухгалтерії підприємства звіт про витрачені суми. Готівка, видана під звіт, але з певних причин не витрачена (частково або в повній сумі), має бути повернена до каси підприємства разом з авансовим звітом не пізніше наступного робочого дня після видачі її під звіт (за відрядженнями - не пізніше 3 робочих днів після повернення з відрядження, на закупівлю сільськогосподарської продукції - не пізніше 10 робочих днів з дня видачі її під звіт).
Якщо з каси підприємства його працівнику одночасно видана готівка на відрядження та кошти під звіт для вирішення у цьому відрядженні виробничих чи господарських питань (у тому числі і для закупівлі сільськогосподарської продукції), і при цьому строк відрядження перевищує один робочий день з дня видачі коштів під звіт, то підзвітна особа протягом трьох робочих днів після повернення з відрядження повинна водночас подати до бухгалтерії підприємства звіт про суму, що була їй видана для вирішення виробничих чи господарських потреб, та авансовий звіт про витрачені кошти безпосередньо на відрядження.
Порядок відрядження та

 
 

Цікаве

Загрузка...