WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік та аудиту комерційних банках - Курсова робота

Облік та аудиту комерційних банках - Курсова робота

Валовий дохід це загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській), економічній зоні та за її межами. Структура і перелік видів валових доходів регламентується згаданим вище законом.

Валові витрати виробництва та обігу це сума будь-яких витрат платника податку в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), що можуть бути придбані цим платником податку для їх подальшого використання. Види витрат регламентуються зазначеним вище законом.

Прибуток від банківської діяльності оподатковується за ставкою 30 % до об'єкта оподаткування.

Податок сплачується до бюджету не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом, з поданням не пізніше 25 числа місяця до податкового органу декларації про прибуток за звітний квартал з розрахунками наростаючим підсумком з початку звітного фінансового року.

Протягом кварталу банки сплачують авансові внески до бюджету за підсумками першого та другого місяців кварталу до 20 числа другого і третього місяців кварталу відповідно, без податкової декларації, виходячи з окремого розрахунку, який подається податковому органу в зазначений термін.

На суму нарахованих авансових внесків здійснюється бухгалтерський запис:

Д-т рахунку

790 "Податок на прибуток";

К-т рахунку

3620 "Кредиторська заборгованість за податками та обов'язковими платежами".

Сума податку, яку треба сплатити, визначається із урахуванням раніше нарахованих платежів.

При сплаті податку складається така кореспонденція рахунків:

Д-т рахунку

3620 "Кредиторська заборгованість за податками та обов'язковими платежами":

К-т рахунку

1200 "Коррахунок у Національному банку України".

Після завершення року суми податку на прибуток, відображені на дебеті рахунку № 790 "Сплата податку на прибуток", списуються на рахунок № 590 "Результат поточного року" бухгалтерською проводкою:

Д-т рахунку

590 "Результат поточного року";

К-т рахунку

790 "Податок на прибуток".

Внесені до бюджету зайві суми податку зараховуються в рахунок наступних платежів або повертаються платнику згідно одержаної від нього письмової заяви.

У бухгалтерському обліку повернення платнику податків суми відображаються записом:

Д-т рахунку

1200 "Коррахунок у Національному банку України";

К-т рахунку

790 "Податок на прибуток".

Суми податку на прибуток можуть, згідно діючих положень, зараховуватися у певних співвідношеннях до Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів.

Облік плати за землю. Плата за землю утримується у вигляді земельного податку або орендної плати і визначається залежно від якості та місцезнаходження земельної ділянки за даними Державного земельного кодексу.

Земельний податок сплачують власники землі та землекористувачі, а орендну плату — орендарі. Розмір земельного податку не залежить від результатів господарської діяльності власників землі, землекористувачів і встановлюється у вигляді платежів за одиницю земельної площі з розрахунку на рік.

Середні ставки земельного податку затверджуються Верховною Радою України і можуть уточнюватися при зміні кадастрової оцінки землі.

Середні ставки земельного податку доводяться окремо за 1 га ріллі та багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ і окремо за 1 м2 земельних ділянок несільськогосподарського призначення в населених пунктах.

Суму земельного податку юридичні особи обчислюють самостійно за формою, встановленою Головною державною податковою адміністрацією, і щорічно (на 15 липня) подають її районній (міській) державній інспекції.

Реєстрація платників та нарахування земельного податку здійснюється раз на рік станом на 1 травня. Податок сплачується рівними частинами до 15 серпня і 15 листопада.

Нарахована сума податку відображується в обліку:

Д-т рахунку

741 "Сплата податків та інших обов'язкових платежів, крім податку на прибуток",субрахунок № 7411 "Податок на землю";

К-т рахунку

3620 "Кредиторська заборгованість за податками та обов'язковими платежами".

При сплаті земельного податку:

Д-т рахунку

3620 "Кредиторська заборгованість за податками та обов'язковими платежами";

К-т рахунку

1200 "Коррахунок у Національному банку України".

Розмір, умови і термін внесення орендної плати за землю визначаються за домовленістю сторін в угоді оренди. Розмір орендної плати не може бути меншим від розміру податку за земельну ділянку, яка орендується, а за оренду земель сільськогосподарського призначення не може перевищувати цього податку.

На суму нарахованої орендної плати:

Д-т рахунку

7422 "Орендні платежі";

К-т рахунку

3620 "Кредиторська заборгованість за податками та обов'язковими платежами".

При сплаті орендної плати за землю:

Д-т рахунку

3620 "Кредиторська заборгованість за податками та обов'язковими платежами";

К-т рахунку

1200 "Коррахунок у Національному банку України".

Для забезпечення економічного регулювання земельних відносин при передачі землі у приватну власність, у спадщину, даруванні та одержанні банківського кредиту під заставу застосовується нормативна ціна землі. Вона визначається у сторазовому розмірі земельного податку на неї.

Облік податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є одним із джерел фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних шляхів загального користування.

Платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів є вітчизняні та іноземні юридичні та фізичні особи й особи без громадянства, які мають власні транспортні засоби (автомобілі, мотоцикли, моторолери) та інші самохідні машини і механізми на пневматичному ходу. Платниками є також власники моторних човнів (катерів, яхт), мотосаней.

Ставки та порядок сплати податку регламентуються місцевими Радами народних депутатів базового рівня.

№ з/п

Об'єкти оподаткування

Ставки податку на рік, у мінімальних заробітних платах

1.

Автомобілі легкові залежно від потужності двигуна:

а) з кожної кінської сили;

б) з кожного кіловата потужності:

0,01

0,015

2.

Автомобілі вантажні вантажопідйомністю до 7 т залежно від потужності двигуна:

а) з кожної кінської сили;

б) з кожного кіловата потужності

0,015

0,02

3.

4.

Автомобілі вантажні вантажопідйомністю понад 7 т та інші самохідні машини і механізми, автобуси залежно від потужності двигуна:

а) з кожної кінської сили;

б) з кожного кіловата потужності;

0,02

0,03

Мотоцикли, моторолери та мотоблоки залежно від потужності двигуна:

а) з кожної кінської сили;

б) з кожного кіловата потужності

0,005

0,01

Податок не утримується з власників машин і механізмів на гусеничному ходу, а також зернозбиральних та спеціальних комбайнів з двигунами.

Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується за відповідними ставками на одиницю потужності.

Транспортні засоби іноземного виробництва, в тому числі й країн СНД, куплені за ВКВ, обкладаються податком за ставкою 2,4 мінімальної заробітної плати з кожної кінської сили потужності двигуна або в розмірі 3,5 мінімальної заробітної плати з кожного кіловата потужності двигуна. Транспортні засоби виробництва СНД, куплені за російські рублі, обкладаються податком за звичайними ставками.

Від сплати податку за підвищеними ставками звільняються:

а) підприємства автомобільного транспорту загального користування, зайняті перевезенням пасажирів;


 
 

Цікаве

Загрузка...