WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік витрат, виходу продукції (робіт, послуг) і визначення собівартості - Курсова робота

Облік витрат, виходу продукції (робіт, послуг) і визначення собівартості - Курсова робота

РЕФЕРАТ

Курсова робота: 42 с., 10 таблиць, 2 малюнка,20 джерел.

Об'єкт дослідження – ЧП "Газель"

Мета роботи – дослідження методів обліку витрат, виходу продукції (робіт, послуг) і визначення собівартості.

Методи дослідження: описовий, порівняльний.

Використані джерела інформації: фінансова звітність, дані річних звітів підприємства за 2002-2004р.р., первинні і облікові дані бухгалтерського обліку, фінансового і податкового обліку, законодавчі і нормативні акти.

НАКЛАДНІ ВИТРАТИ, ПРЯМІ ВИТРАТИ, СОБІВАРТІСТЬ, КАЛЬКУЛЯЦІЯ, МАРЖИНАЛЬНИЙ ДОХІД, ТОЧКА БЕЗЗБИТКОВОСТІ, ДИРЕКТ-КОСТИНГ, СТАНДАРТ – КОСТИНГ, ПРИБУТОК.

ЗМІСТ

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. Коротка характеристика підприємства

РОЗДІЛ 2. управлінський облік витрат на виробництво та обчислення собівартості продукції

2.1. Основні задачі і принципи організації обліку витрат на виробництво

2.2. Класифікація та групування витрат

2.3. Постановка обліку витрат і виходу продукції

2.5. Правомірність віднесення витрат на собівартість

Розділ 3. Удосконалення обліку витрат на виробництво та калькуляції собівартості продукції

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ВСТУП

В умовах становлення і розвитку ринкової економіки в Україні зростає роль бухгалтерського обліку і економічного аналізу господарської діяльності підприємства всіх форм власності як складової частини системи економічної інформації і управління.

Темою даної курсової роботи є "Управлінський облік витрат на виробництво та обчислення собівартості продукції (робіт і послуг) будівельного підприємства".

Метою курсової роботи є дослідження методів обліку витрат, виходу продукції (робіт, послуг) і визначення собівартості.

Об'єктом спостереження вибрано приватне підприємство "Газель" (ЧП "Газель").

Джерелами інформації послужили дані річних звітів підприємства за 2002-2004 р., первинні і облікові дані бухгалтерського обліку, фінансового і податкового обліку, законодавчі і нормативні акти.

Законодавчо закріплено, що управлінський (внутрішньогосподарчий) облік - це система обробки, що забезпечує керівну ланку компанії інформацією, необхідною для ухвалення рішень і ефективного управління.

Основними чинниками, що зумовили необхідність виділення управлінського обліку з'явилися: концентрація капіталу, зовнішня і внутрішня конкуренція, інфляція, значне зростання масштабів виробничих витрат. В цих умовах традиційні методи бухгалтерського обліку перестали відповідати потребам управління. Виникнення управлінського звичайно пов'язують із зростанням корпорацій, виробничим нормуванням і зміною правових і економічних відносин.

Існує думка, що управлінський облік виник унаслідок недоліків традиційної бухгалтерії, оскільки дані бухгалтерського обліку у вигляді бухгалтерської звітності не можуть бути придатний для управління підприємством, оскільки вони хронічно застарівають і позбавлені оперативності.

Традиційний бухгалтерський облік не дає інформацію для прогнозу господарської діяльності і ухвалення своєчасних управлінських рішень. Для подолання цих недоліків в країнах з розвинутою ринковою економікою став застосовуватися внутрішній управлінський облік.

Управлінський облік охоплює всі види облікової інформації, необхідної для управління в межах самого підприємства. Його мета - забезпечити відповідною інформацією менеджерів, відповідальних за досягнення конкретних виробничих показників. Управлінський облік забезпечує збір і обробку інформації в цілях планування, управління і контролю в рамках даної організації.

Сьогодні управлінський облік - це не тільки облік витрат підприємства, а, перш за все, добре організований аналітичний облік і не тільки витрат, а і таких об'єктів як основні засоби, нематеріальні активи, запаси, грошові кошти, засоби в розрахунках, капітал, зобов'язання і т.п. Придбаваючи нове (більш вагоме) значення в сучасній економічній практиці суб'єктів господарювання, управлінський облік не просто реєструє, узагальнює і контролює факти господарського життя, він забезпечує управлінський персонал інформацією про різні аспекти діяльності підприємств, які відображаються в бухгалтерському обліку і роблять безпосередній вплив на якість управлінських рішень, ефективність системи управління.

РОЗДІЛ 1. Коротка характеристика підприємства

Об'єктом дослідження в курсовій роботі являється ЧП "Газель", який розпочав свою діяльність в 1994 році. Воно створювалося як приватне багатопрофільне підприємство, в якому передбачалося проводити заготівку, переробку і реалізацію сільськогосподарської продукції, виробництво товарів народного споживання, надання різних послуг населенню, торгово-закупівельна діяльність і інше. В таблиці 1.1. представлена загальна характеристика підприємства.

Таблиця 1.1. Загальна характеристика ЧП "Газель"

1. Повна і скорочена назва підприємства

Приватне підприємство "Газель" (ЧП "Газель") Код окпо 22131116

2. Дата реєстрації підприємства

13 квітня 1994 року

3. Номер реєстраційного свідоцтва

№ 853

4. Вид діяльності (основний)

Виробництво декоративно бетонних покриттів

5. Организационно-правовая форма підприємства, форма власності

Приватне підприємство

6. Банківські реквізити

Р/р 260001301280086 МФО 313043 АК ПІБ в р. Мелітополі

7. Поштова і юридична адреса

Вул. Злодійського, 21. р. Мелітополь, Запорізька область, Україна 72311

На даний момент ЧП "Газель" проводить декоративно-бетонні покриття. Їх технологія передбачає нанесення на поверхню свіжоукладеного порошку з упрочнювачами поверхні і подальшому вдавлюванням в не спеціальних штампів з текстурним малюнком натурального каменя.

Основу технології складають оптимально підібрані цементно-піщані суміші,, полімерні добавки і фарбники, що дозволяють випускати вироби завтовшки 2,5 мм, офарблювати продукцію по масі в самі різні кольори і відтінки що дає необмежені можливості для дизайнерських вирішень.

Технологічний процес створює стійкий температурний режим без додаткових витрат на електроенергію (в технології не використовують ні печі випалення, ні пропарювальні камери), що істотно знижує собівартість готової продукції.

Кольоровий бетон - новий виріб, який поки не має вітчизняних аналогів і знаходиться на початковій стадії життєвого циклу.

Для виробництва даної продукції використовується лінія "Міні-завод", що складається з розчину/змішувача, візки гідравлічної (ручний з підйомними вилами) і пакувальника. Найважливішим і відповідальним є процес сушки, він позначається на якості продукції.

Метою даного підприємства є отримання прибутку від виробничої і торгово-посередницької діяльності. Підприємство здійснює свою діяльність на основі самофінансування і господарського розрахунку.

Таблиця 1.2. Облік готової продукції на ПП "Газель"

п/п

Зміст операції

Дт

Кт

Сума, грн.

Документи, подтверждающі операцію

1.

Оприбутковувана на склад готова продукція (50 000 шт декоративно-бетонних виробів)

26

23

71584,35

Ф. №М–11

2.

Продукція відвантажена покупцю за договірними цінами

361

701

85 000,00

Відомість, відвантажувальні документи

3.

Списується собівартість реалізованої продукції

901

26

71584,35

Бухгалтерська довідка

4.

іднесена собівартість на фінансовий результат

79

901

71584,35

5.

Віднесені на фінансовий результат доходи від реалізації

701

791

85 000,00

Таблиця 1.3

Річний об'єм продукції, що виготовляється і реалізовується на ПП "Газель"

Продукція

Роки

2002

2003

2004

Річна, в м2

2500

1640

2180

Реалізована, в м2

2000

780

3430

Для організації діяльності підприємства велике значення має його організаційна структура. Під організаційною структурою підприємства розуміють його організаційну побудову, що відображає сукупність взаємозв'язків різних підрозділів підлеглих досягненню певної мети - збільшенню виробництва продукції, наданню якісних послуг. На малюнку 1.1. представлена організаційна структура ЧП "Газель".


 
 

Цікаве

Загрузка...