WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік веб-сайтів - Курсова робота

Облік веб-сайтів - Курсова робота

Щоб отримати доменне ім'я, треба спочатку вибрати унікальний і неповторний набір букв і цифр, а потім зареєструвати його в будь-якій доменній зоні.

Отримуючи доменне ім'я, реєстрант отримує його у тимчасове користування: воно залишається за реєстрантом тільки на той період, коли він платить реєстраційні внески і не порушує умов користування доменним ім'ям. Реєстраційний внесок сплачується, коли період дії реєстрації доменного імені закінчився та слід перереєструвати його.

Досить цікавим є питання, як відобразити у бухгалтерському та податковому обліку створення доменного імені. Чи можна вважати доменне ім'я нематеріальним активом? Проаналізуймо ситуацію.

Якщо сайт створено сторонньою організацією, то, як правило, відповідним договором на неї покладається і реєстрація доменного імені. При цьому вартість реєстрації може навіть не виділятися окремою сумою. Тоді підприємство, яке має право інтелектуальної власності (авторське право) на веб-сайт, включає вартість реєстрації доменного імені до первісної вартості НМА (вебсайта). Якщо ж перехід права інтелектуальної власності (авторського права) за договором не відбувається, то витрати на реєстрацію доменного імені буде списано на витрати періоду, в якому вони понесені. Такої самої позиції слід дотримуватися і в податковому обліку.

Якщо процедуру реєстрації доведеться виконати самому підприємству, виходити слід із того, що реєстрація має на меті забезпечити нормальне та безперебійне функціонування сайта, тож у бухгалтерському обліку слід відображати такі витрати, як витрати майбутніх періодів (рахунок 39) із подальшим поступовим списанням їх на витрати відповідних звітних періодів. У податковому обліку вартість реєстрації доменного імені включається до ВВ як витрати, пов'язані з підготовкою, організацією та веденням виробництва, а також продажем продукції, робіт, послуг, відповідно до пп. 5.2.1 Закону про податок на прибуток. Суми ПДВ, сплачені (нараховані) у складі таких платежів, формують податковий кредит за загальними правилами Закону про ПДВ.

Приклад 2. (продовження прикладу 1.)

Підприємство "А" підписало договір з організацією "Б" (платником податку на загальних підставах) – розробником сайта на подальшу підтримку та оновлення веб-сайта (включаючи послуги з реєстрації доменного імені). Послуги зі щомісячної підтримки та оновлення веб-сайта становлять 360 грн. (у т. ч. ПДВ — 60 грн.). За умовами договору абонплата за користування доменним іменем терміном на один рік становить 600 грн. (у т. ч. ПДВ — 100 грн.) та має бути перерахована на умовах передоплати (див. таблицю 2).

Таблиця 2.

Відображення в обліку підприємства реєстрації доменного імені (за умовами прикладу 2)

Зміст операції

Бухгалтерський облік

Сума, грн.

Податковий облік

Дебет

Кредит

БВ НМА

ВВ

Перераховано абонплату за користування доменним ім'ям терміном на один рік

371

311

600,00

500,00

Податковий кредит з ПДВ з абонплати за користування доменним ім'ям за податковою накладною

641/ПДВ

644

100,00

Суму абонплати за користування доменним ім'ям включено до складу витрат майбутніх періодів

39

644

371

371

500,00

100,00

Частину абонплати за користування доменним ім'ям у поточному місяці включено до складу витрат (500,00:12)

92

39

41,67

Підписано акт виконаних робіт зі щомісячної підтримки та оновлення веб-сайта

92 641/ПДВ

631

631

300,00 60,00

300,00

Сплачено вартість послуг з підтримки та оновлення вебсайта

631

311

360,00

Отже, ми розглянули варіанти створення веб-сайта та отримання реєстрації його доменного імені. Проте цього недостатньо для його використання: адже сайт необхідно розмістити фізично — на власному чи орендованому сервері або на наданому провайдером дисковому просторі. Тому далі розглянемо нюанси розміщення веб-сайта у глобальній комп'ютерній мережі.

Розміщення веб-сайта

Щоб розмістити свій сайт у всесвітній павутині, підприємство може скористатися послугами провайдера з надання місця на сервері, обслуговування та підтримки веб-сайта (веб-хостинг) або ж орендувати сервер у провайдера.

Але на практиці провайдери часто називають хостингом як класичний хостинг, так і оренду дискового простору. Тому при відображенні операції хостингу у податковому обліку треба проаналізувати ситуацію: якщо пакет послуг, які надаються хостинг-провайдером, є настільки широким, що неможливо виділити із загальної суми оплати вартість оренди дискового простору, то такий хостинг вважається послугою і відображається у податковому обліку згідно з пп. 5.2.1 Закону про прибуток. Але якщо хостинг включає в себе лише оренду дискового простору та, можливо, реєстрацію поштової скриньки, то така операція відображається як орендна з дотриманням умов пп. 7.9.6 Закону про прибуток та інших норм податкового законодавства про оперативний лізинг (оренду), тобто ВВ орендаря збільшуються на суму нарахованого лізингового платежу у тому податковому періоді, в якому здійснюється таке нарахування. При цьому сума ПДВ, сплачена орендарем у складі орендної плати, включається до складу податкового кредиту за правилом першої події за умови дотримання загальних вимог пп. 7.4.1 Закону про ПДВ, а саме: за наявності зв'язку придбаних послуг з господарською діяльністю та їх подальшого використання в оподатковуваних операціях.

У бухгалтерському обліку витрати на хостинг списуються на витрати поточного періоду.

Далі розглянемо порядок відображення послуг провайдера з розміщення веб-сайта у бухгалтерському та податковому обліку на прикладі.

Приклад 3. (продовження прикладу 1.)

Підприємство "А" підписало договір з провайдером (підприємство "С") про розміщення веб-сайта і надання послуг з його підключення до Інтернету на загальну суму 3 000 грн. (у т. ч. ПДВ — 500 грн.), у т. ч. витрати на підключення до мережі становлять 240 грн. (у т. ч. ПДВ — 40 грн). За договором з провайдером за доступ до Інтернету перераховується щомісячна абонентська плата у сумі 120 грн. (у т. ч. ПДВ — 20 грн.).

За умовами договору підприємство "А" підключено до Інтернету через провайдера по виділеній лінії. Для цього підприємство "А" самостійно проклало до свого офісу кабель вартістю 2 100 грн (у т. ч. ПДВ — 350 грн.), придбало модем та маршрутизатор (вартість обладнання зі встановленням — 1 500 грн., у т. ч. ПДВ — 250 грн.). Оскільки підприємство самостійно, власним коштом, проклало кабель до свого офісу, то таку операцію воно відображає на балансі у складі об'єкта групи 1 ОФ з балансовою вартістю 1 750 грн. (якщо балансова вартість ОФ групи 1 буде меншою від 100 н.м.д.г. — 1 700 грн., то відповідно до пп. 8.3.7 Закону про прибуток зазначені витрати включають до валових у тому періоді, в якому вони понесені). Проте такі витрати можна відобразити у складі валових у розмірі 10 % ліміту згідно з пп. 8.7.1 Закону про прибуток як витрати, пов'язані з поліпшенням ОФ групи 1. У прикладі ми розглянемо саме збільшення балансової вартості групи 1 ОФ. Вартість модема та маршрутизатора у розмірі 1 250 грн. відноситься на збільшення балансової вартості групи 4 ОФ (див. таблицю 3).


 
 

Цікаве

Загрузка...