WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → "Навчальний курс ""1С:Бухгалтерія в умовах фахово-інформативної підготовки бухгалтера""" - Курсова робота

"Навчальний курс ""1С:Бухгалтерія в умовах фахово-інформативної підготовки бухгалтера""" - Курсова робота

Розрахунок Qрад

Qрад = Qост,

де Qост – теплота для засклених поверхонь;

Qост = qост * Fост * Aост,

де qост – тепло від сонячної радіації, Вт/м2, через 1 м2 поверхні скла (з урахуванням орієнтації по сторонах світла). Для даного приміщення при орієнтації вікон на захід (для широти Москви = 550) qост = 170 Вт/м2.

Fост – площа поверхні остеклення, м2. Fост = 6,3 м2

Aост – коефіцієнт обліку характеру прозорості скла (для подвійного скла в одній рамі Aост = 1,15).

Таким чином,

Qост = 170 * 6,3 * 1,15 = 1232 Вт

Qрад = 1232 Вт

Тобто,

Q = 2000 + 280 + 1008 + 1232 = 4520 Вт

Розрахунок споживаного повітрообміну

У приміщеннях зі значними тепловиділенням обсяг прибуваючого повітря, необхідного для поглинання надлишків тепла, G (м3/ч).

Порівн – масова питома теплоємність повітря (з = 1000 Дж/кг);

r – питома щільність прибуваючого повітря (r = 1,25 кг/м3);

tуд – температура повітря, що видаляється;

tnp – температура прибуваючого повітря, (tnp = 20°C, згідно Снип–11–33–75).

Температура повітря, що видаляється, визначається по формулі:

tуд = tрз + а * (Н – 2),

де tрз – температура повітря в робочій зоні (tрз = 2224°C, відповідно ДО ДЕРЖСТАНДАРТУ 12.1.005–88, беремо для розрахунку tрз = 24°С);

а – коефіцієнт наростання температури на кожен метр висоти (а = 0,9 °С/м);

Н – висота від статі до витяжного отвору (Н = 2,9 м).

Тоді tуд = 24,99°С, а, відповідно до формули (7), G = 2279 м3/ч.

Підбір вентилятора й електродвигуна

Обсяг необхідної вентиляції складає 2279 м3/год, то по каталозі вибираємо вентиляційне устаткування, що вбудовується у віконну раму, Stіebel Eltron (G=2500 м3/год, P = 200 Вт).

Кожний працівник на своєму робочому місці повинен:

 • Суворо дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку.

 • Дотримуватися вимог інструкцій з охорони праці, а при виконанні робіт з підвищеною небезпекою – вимог інструкцій та діючих нормативних актів з охорони праці.

 • Виконувати тільки ті роботи і тільки в такому обсязі, які визначені завданням (розпорядженням) безпосереднього керівника.

 • Виконувати розпорядження тільки свого безпосереднього керівника.

 • Використовувати тільки за призначенням видані йому засоби захисту, прилади контролю і безпеки; не користуватися сторонніми засобами захисту.

 • Берегти і зберігати як майно, що належить Товариству, видані засоби захисту, пристрої, інструмент, прилади контролю і безпеки.

 • Повідомляти свого безпосереднього керівника про вихід з ладу або про відсутність засобів захисту, пристроїв, інструменту і т. п.

 • Повідомляти свого безпосереднього керівника про всі випадки несправності устаткування, порушення інструкцій з охорони праці, аварійні ситуації, спалахування і пожежі, нещасні випадки і захворювання в процесі виробництва.

 • При виникненні пожежі за допомогою будь–якого чи встановленого засобу зв'язку або через присутніх людей негайно повідомити про це пожежну службу; вжити, по можливості, заходів для гасіння пожежі.

 • При нещасному випадку негайно надати на місці першу допомогу потерпілому, якщо ще потрібно, і викликати "швидку допомогу" будь–яким засобом зв'язку або через присутніх людей.

 • Припинити роботу в разі виникнення аварійної ситуації, небезпеки ушкодження свого здоров'я чи здоров'я оточуючих людей, або їх загибелі.

 • Прибрати робоче місце від сторонніх предметів, відходів, непотрібних матеріалів; відновити огорожі небезпечних зон, захисту, блокування, закрити на замки устаткування підвищеної небезпеки, в необхідних випадках вивісити попереджувальні написи і плакати; здати в комору засоби захисту, пристрої, інструмент, прилади контролю, матеріали; доповісти про закінчення робіт і про те, що зроблено, безпосередньому керівнику.

Обов'язки з питань пожежної безпеки:

 • Зобов'язаний дотримуватись встановленого протипожежного режиму на об'єкті, виконувати встановлені правила, інструкції та інші нормативні документи з питань пожежної безпеки.

 • У разі виявлення пожежі або запаху диму, гару, надмірного підвищення температури зобов'язаний негайно повідомити про це пожежну охорону (при цьому назвати адресу об'єкта, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище) та вживати заходів до її ліквідації й рятування людей та майна.

Робоче місце користувача ПК

Будь–яка діяльність, яка тривалий час вимагає фіксованої пози виконавця, може призвести до скелетно–м'язового дискомфорту. Хребці, які стискаються у передній частині хребта (при нахиленні тулуба вперед), відтискають спресовані міжхребцеві желеподібні хрящі назад, де вони, випираючи за межі хребта, діють на нервові шляхи і поперекові частини хребта і викликають запальні процеси сідничного нерва. Зменшити чи навіть повністю усунути такий дискомфорт можна внаслідок ергономічно правильного вибору конструкції робочого місця, застосуванням регульованих меблів (крісла, стола, підставок для ніг та дисплея тощо).

Фахівці з ергономіки, експерти ВООЗ вказують, що неувага до робочого крісла або економія на ньому призводять до деформації хребта користувача ПК та викликають негативну дію на нервові шляхи, викликають больові відчуття в поперековій ділянці, загальний дискомфорт і нерідко знижують працездатність. При цьому перевагу слід віддавати кріслам, які обертаються, пересуваються і які можуть змінювати свою висоту і кут нахилу спинки. Правильне сидіння полегшує працю м'язів. Тому найкращими є крісла, що дозволяють індивідуально підігнати всі параметри і цим забезпечити оптимальну робочу позу.

Отже, робоче місце користувача ПК складається зі стола, крісла і підніжки, які створюють можливість збереження раціональної робочої пози протягом усього робочого дня. Параметри меблів повинні забезпечувати правильну робочу позу, показану на мал. 5.1.

Нерідко комп'ютер встановлюють безпосередньо на звичайному письмовому столі. У такому разі стіл повинен бути таких розмірів, щоб на ньому можна було раціонально розмістити монітор, системний блок, клавіатуру, мишу, принтер, сканер, тримач документів, місце для ручних записів (мінімум 60 см).

Раціональність організації робочого місця й розміщення апаратури передбачає забезпечення можливості виконання операцій у зоні моторного поля, тобто використовуване обладнання і документи мають бути розташовані так, щоб з ними було зручно працювати.

Мал. 5.1 Робоче місце користувача ПК

Оптимальною є ширина стола 160 см (мінімум 120 см). Глибина стола 90 см, мінімальна 80–85 см. Якщо за столом працюють у різні зміни різні особи, то необхідним є стіл зі змінною висотою, від 68 до 76 см. В тих же випадках, коли використовується стіл з постійною висотою, то можлива висота 72 см. Стіл повинен бути твердо закріплений, його поверхня повинна мати коефіцієнт відбиття в межах 20–50%. Недостатньо відеомонітор просто поставити на стіл навпроти користувача ПК. Багато користувачів ставлять його близько і низько, а нерідко і неправильно щодо джерела світла. Недобре, якщо вікно розташоване за спиною (екран блищить) або навпроти користувача ПК (сліпить). Для забезпечення захисту очей і досягнення нормованих рівнів комп'ютерних випромінювань екран відеотермінала необхідно розташовувати на оптимальній відстані від очей користувача. Відстань від екрана до ока працівника має становити при розмірі екрана по діагоналі:

Розмір діагоналі екрану, дюймів

Рекомендована відстань, мм

15

600–700

17

700–800

19

800–900

21

900–1000

Оптимальна висота розташування екрана монітора відносно очей оператора залежить від характеру виконуваної праці. Якщо користувач змушений часто відриватись від екрану (розглядати документи і клавіатуру), то він повинен розглядати його згори вниз під кутом 35° до центру екрану. Якщо ж оператор працює майже не відриваючись від екрану, то монітор розташовується так, аби верхній рядок тексту знаходився на рівні очей при ненахиленій голові і ненапружених м'язах шиї. Ці рекомендації свідчать про те, що перевагу слід віддавати робочим столам з регульованою висотою.

Користувачі ПК часто переносять око з екрану на клавіатуру і утримувач документів. Ось чому усі вони мають бути розташовані на одній відстані від очей і не дуже відрізнятись між собою за яскравістю. Таке положення утримувача економить непотрібні рухи голови і попереджує необхідність її постійного нахилу.

Як показав досвід, найбільш вигідним є утримувач (пюпітр), конструкція якого дозволяє змінювати кут нахилу документів аж до горизонталі. Крім того, утримувач повинен бути достатньо стійким, щоб на документах, які на ньому знаходяться, можна було проводити дописування від руки або ставити печатки. Рекомендується використовувати прозору лінійку для полегшення читання.


 
 

Цікаве

Загрузка...