WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → "Навчальний курс ""1С:Бухгалтерія в умовах фахово-інформативної підготовки бухгалтера""" - Курсова робота

"Навчальний курс ""1С:Бухгалтерія в умовах фахово-інформативної підготовки бухгалтера""" - Курсова робота

СИСТЕМА ЗАХИСТУ СИСТЕМИ 1С: ПІДПРИЄМСТВА

Програма 1С:Підприємство захищена апаратним ключем, що вставляють у порт принтера (LPT). Перед запуском системи "1С:Підприємство" необхідно встановити драйвер захисту.

При використанні мережевої версії на комп'ютері, до якого приєднаний апаратний ключ, встановлюється сервер захисту. Спосіб встановлення сервера залежить від використовуваної операційної системи й описаний у посібнику з інсталяції програми.

ЗАПУСК СИСТЕМИ 1С: ПІДПРИЄМСТВО

При запуску системи 1С:Підприємство з'являється діалогова форма (мал. 3.2), у якій виконується вибір інформаційної бази й режиму роботи ("Предприятие", "Конфигуратор", "Отладчик", "Монитор").

Мал. 3.2 Запуск системи 1С: Підприємство

Перший запуск завжди виконується в монопольному режимі, тому що відбувається створення індексних файлів.

Щоб створити нову (порожню) конфігурацію, необхідно вибрати режим "Конфигуратор", натиснути кнопку "Добавить" і вибрати (або створити новий) каталог, у якому буде перебувати інформаційна база.

КОНФІГУРАЦІЯ

Відкрити конфігурацію можна через меню "Конфігурація/Відкрити конфігурацію". Відповідний файл конфігурації має ім'я "1cv7.md". Вікно конфігурації складається із трьох закладок: "Метаданные", "Інтерфейси" й "Права".

Метаданные – це дані про дані, тобто:

  • інформація про структуру інформаційних баз даних: довідників, документів и т.д.;

  • форми діалогів та переліків;

  • таблиці звітів;

  • програмні модулі, в яких на вбудованій мові описуються алгоритми функціонування системи.

У закладці "інтерфейси" відбувається створення й настроювання інтерфейсів користувачів. Інтерфейс складається із двох частин: меню й інструментальні панелі. В інтерфейсі може бути підлеглий інтерфейс, що виходить із батьківського інтерфейсу перерахуванням доступних пунктів меню й кнопок.

У закладці "права"задаються набори прав доступу до інформаційних об'єктів, визначеним у закладці "метаданные".

Введення користувачів системи

Введення користувачів системи виконується в конфігураторі в меню "Адміністрування/Користувачі". У кожного користувача задається набір правий, інтерфейс і пароль (за замовчуванням пароля немає).

Збереження, відновлення й тестування інформаційних баз

У меню "Адміністрування" є пункти для збереження, завантаження й тестування інформаційної бази. При збереженні виконується стиск баз даних і файлу конфігурації в архів з розширенням "zip". При відновленні даних відбувається зворотна операція, – з файлу архіву відбувається розпакування баз даних і файлу конфігурації.

Збереження й відновлення роблять із метою створення резервних копій і для перенесення даних з одного комп'ютера на іншій (цілком).

Тестування й виправлення інформаційних баз виконується у випадку, коли є помилки в базах даних, пов'язаних, як правило, із системними збоями (вимикання живлення, зависання програми й т.д.)

Відновлення й завантаження зміненої конфігурації

Досвід роботи з типовими конфігураціями показує, що строк життя типової редакції становить 1-2 роки. При цьому за цей час фірма 1С встигає випустити кілька десятків релізів. Чим відрізняється реліз від редакції? Реліз – невелика модифікація конфігурація, пов'язаназ виправленням наявних помилок, виходом нових форм документів і звітів, невеликими змінами в законодавстві. Редакція ж випускається, коли міняється методологія програми. Це може бути пов'язане як з істотними змінами в законодавстві (зміна плану рахунків, введення податкового обліку), так і потребою корінних змін у структурі даних і виконуваних функцій. Так, наприклад, найперша конфігурація - "Торгівля й Склад" пережила 9 редакцій, конфігурація "Бухгалтерський облік" – 5, "Зарплата й Кадри" – 4. Кількість редакцій говорить також про негнучкість більше ранніх редакцій, що унеможливлює еволюційний розвиток програми. Старі редакції фірма 1С не підтримує, що приводить до їхнього поступового відмирання.

Які ж механізми дає 1С для оновлення програм?

1. При переході від релізу до релізу застосовується два способи – "Завантаження зміненої конфігурації" й "Об'єднання конфігурацій".

Перший спосіб "Завантаження зміненої конфігурації" застосовується, якщо наступна конфігурація є нащадком змінюваної конфігурації. Останнє означає, що задана конфігурація була скопійована, змінена в іншому місці й завантажена назад. Якщо ж після копіювання обидві конфігурації піддалися змінам (навіть несуттєвим), то при спробі завантажити іншу конфігурацію система видасть помилку "Обраний файл конфігурації не є нащадком даного файлу. При реструктуризації може відбутися руйнування даних". Продовжуйте завантаження, тільки якщо абсолютно впевнені, що зміни, зроблені в поточній конфігурації після копіювання є несуттєвими й можуть бути втраченими.

Другий спосіб "Об'єднання конфігурацій" застосовується, якщо потрібно об'єднати дві різні конфігурації (раніше були однією). При цьому можна віддати пріоритет або поточнії, або завантажуваній конфигурации, і вибрати режим заміщення або об'єднання об'єктів.У режимі заміщення об'єкт пріоритетної конфігурації заміщає об'єкт із таким же ім'ям іншої конфігурації. У режимі об'єднання система намагається об'єднати два об'єкти з однаковим ім'ям. При об'єднанні конфігурацій, можна прапорцями відзначити які об'єкти потрібно об'єднати. Другий спосіб працює істотно повільно й, загалом кажучи, не завжди закінчується успішно. Є ще одна можливість переносу об'єктів усередині однієї конфігурації або між двома різними. Для цього використовується буфер обміну, – об'єкт копіюється в одному місці, а потім уставляється в іншому.

2. При переході від редакції до редакції застосовуються спеціальні конвертори, які здійснюють перенесення даних між двома інформаційними базами. У цей час ці конвертори застосовують для перенесення даних проміжний файл у форматі XML.

Як вносити зміни в типову конфігурацію?

Перше правило – не квапитись відразу ж міняти програмний код конфігурації. Як правило, багато проблем у користувача виникають через незнання всіх можливостей типової конфігурації. Можливо, зміни, які просить зробити користувач, суперечать законодавству або вирішуються іншими способами. З'ясуєте також, який обсяг працевитрат користувача заощаджує програмування даного завдання й чи не є перепрограмування типової конфігурації більше складним завданням (за часом і вартістю).

Якщо ж все-таки користувач наполягає на внесенні змін, то сформулюйте ці зміни в письмовому вигляді, – тоді буде простіше і зробити і здати роботу. Уважно прочитайте технічне завдання й спробуйте його деталізувати: якщо вам написали проводки документа, уточнюйте аналітику по проводках, якщо попросили додати документ, – уточнюйте реквізити документа, можливі рухи й проводки, друковану форму.

Перед змінами потрібно виконати резервне копіювання (попередньо всі користувачі повинні вийти із програми), причому в імені архіву бажано вказати дату й час архівування.

Зміни потрібно робити в окремому каталозі. При цьому ви можете сміливо тестувати зроблені зміни (без небезпеки втрати реальних даних) і не заважаєте працювати користувачам системи. Для цього ви створюєте спеціальний каталог (наприклад "Для програмування"), заходите в нього в режимі конфігуратора й робите відновлення даних зі зробленої резервної копії.

Всі зміни треба ретельно документувати – змінюваний код не видаляється, а коментується, у коментарях ставиться дата зміни, ким зроблене зміна, з якою метою. Зміни в структурі даних можна фіксувати в описі конфігурації.

Працездатність зроблених змін повинна бути перевірена користувачем не на робочій базі даних, а в копії, тому що тільки кінцевий користувач може оцінити правильність вашого рішення. Тільки після цього робимо перенос в робочу базу даних.

Знову заходимо в робочу базу даних і знову робимо резервне копіювання із вказівкою дати й часу (це, до речі, дозволить визначити час, витрачений на програмування), на випадок "не замічених" помилок. І тільки після цього робимо "завантаження зміненої конфігурації" з каталогу "Для програмування", виконуємо збереження зроблених змін.

Теоретичний матеріал даного питання викладено у DK_1C – Історія фірми "1С", система "1С", захист системи, конфігурація, додання користувачів, робота з інформаційними базами. Загрузка, вигрузка, зміна конфігурації. Під час викладання теоретичного матеріалу викладач демонструє слайди за допомогою комп'ютера і пояснює їх.

Підсумок уроку (5 хвилин).

  • Коротке повідомлення про виконання запланованої мети, завдань лекції.

  • Оцінювання роботи групи в цілому та окремих учнів.

Домашнє завдання

  • Домашнє завдання: досконале вивчення теми, самостійний розгляд питань.

РОЗДІЛ ІV. Економічна частина

    1. Техніко-економічна та соціальна ефективність

Розрахунок вартості години роботи ЕОМ

Вартість години роботи ЕОМ розраховується за формулою

,

де С – витрати на утримання та обслуговування ЕОМ (за місяць); Т – корисний фонд робочого часу ЕОМ (за місяць); n – кількість комп'ютерів. Витрати на утримання та обслуговування ЕОМ розраховуються за формулою:


 
 

Цікаве

Загрузка...