WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Проблеми бух.обліку податкових розрахунків з ПДВ - Реферат

Проблеми бух.обліку податкових розрахунків з ПДВ - Реферат

обліку податкових зобов'язань і податкового кредиту з ПДВ. І це при тому, що поєднання системного бухгалтерського обліку з несистемним податковим обліком недопустиме, про що вже говорилось.
Застосування в бухгалтерському обліку рахунку 67 "Податкові розрахунки" вимагає, щоб за кожним первинним документом, пов'язаним з оплатою, надходженням чи відвантаженням цінностей, бухгалтер встановив, яка з цих подій відбулася раніше, оплачені цінності чи ні. Це надто складні і вельми трудомісткі облікові функції при незначній кількості господарських операцій на підприємстві. На підприємствах, де таких операцій протягом місяця здійснюються сотні і тисячі затрати часу на виявлення події, що відбулася
раніше ,та на їх облік непомірні.
Який вихід із становища, що склалося в обліку з відображенням податкових розрахунків з ПДВ? Чи можливий він взагалі? Вважаємо, що такий вихід є, і він можливий, якщо подумати і хотіти його знайти в найбільш доцільному варіанті. Раз уже рахунок 67 "Податкові розрахунки" до плану бухгалтерських рахунків введено і Інструкцією встановлений порядок його застосування, то в першу чергу необхідно спростити облік розрахунків з ПДВ із застосуванням цього рахунку.:
1. Списання відвантажених (відпущених) цінностей із підзвіту матеріально відповідальної особи за фактичною собівартістю, обліковими (купівельними або продажними) цінами.
ідно спростити облік розрахунків з ПДВ із застоуванням цього рахунку.
35. Суть спрощення бухгалтерського обліку, пов'язаного із застосуванням рахунку 67 "Податкові розрахунки" має бути в тому, щоб обмежити записи нацьому рахунку лише податком на додану вартість від сум передоплат цінностей, які за станом на кінець місяця не були отримані чи відвантажені, і цінностей, що надійшли від постачальників без передоплат. Виключити при цьому з обліку на рахунку 67 найбільш масові записи, що пов'язяні з оплатою в звітному місяці цінностей, які протягом цього місяця були отримані від постачальників або відвантажені покупцям і замовникам.
В цьому разі відпаде сама собою необхідність за кожною із операцій з оплати і надходження чи відвантаження цінностей в кожному окремому випаду виясняти, яка із операцій відбулася раніше, не кажучи вже про значне скорочення кількості записів в ситнтетичному обліку на рахунку 67, а, головне, в аналітичному обліку до нього. Зрозуміло, наскільки це важливо.
Отже, питання бухгалтерського обліку податкових розрахунків з ПДВ можна вирішити досить просто. А чим рішення простіше, тим воно раціональніше і ефективніше. Для цього бухгалтер протягом звітного місяця відслідковує тільки операції, пов'язані з передоплатами цінностей постачальникам і отриманими від покупців (замовників) в минулі звітні періоди, а також операції, з оплати цінностей, що надійшли у минулі звітні періоди та в звітному місяці без передоплати; вказує на первинних платіжних і товарних документах кореспонденцію рахунків на вказані операції з використанням рахунку 67 "Податкові розрахунки", враховуючи особливості запису платіжних документів в облікових регістрах по дебету і кредиту рахунку 51 "Розрахунковий рахунок" та інших банківських рахунків (п. 39). І тільки за цими операціями, пов'язаними з податковими розрахунками з ПДВ за станом на кінець місяця, треба зробити відповідні записи на відображення в обліку податкового кредиту та податкових зобов'язань на рахунку 67 згідно з Інструкцією до наступного їх збалансування ( відповідно надходження, відвантаження, оплати та отримання цінностей без передоплати).
Записи за всіми іншими операціями здійснюються без використання рахунку 67 (на надходження: Дт 05, 41 і інших - Кт 60 та на оплату: Дт 60 - Кт 51 і Дт 68 - Кт 51; на відвантаження: Дт 46 - Кт 40, 41 і інших та Дт 62 - Кт 46 і на оплату: Дт 51 - Кт 62 і Дт 46 - Кт 68 ).
Податок на додану вартість від сум авансових платежів (передоплат), сплачених постачальникам і одержаних від покупців (замовників) у звітному місяці, в рахунок яких цінності не отримані чи не відвантажені відображається в обліку за даними спеціальних сальдових відомостей, складених за перевіреними даними аналітичного обліку розрахунків з постачальниками та покупцями і замовниками (табл. 1).
__________________
(підприємство)
Таблиця 1
САЛЬДОВА ВІДОМІСТЬ
авансових платежів ( передоплат) сплачених за розрахунками з постачальниками по дебету рахунку 60
отриманих покупцями кредиту
станом на 1 березня 199_ р.
Передоплати попередніх
місяців Передоплати звітного
місяця
№ Постачальник
Покупець Платіжні доручення
сума Платіжні доручення
сума Разом
п/п дата № дата №
1. Фірма "Новинка" - - - 20.02 48 800-00 800-00
2. ВАТ "Міжрайбаза" 18.12 285 180-00 28.02 86 2580-00 2760-00
3. МП "Берег" 26.01 18 500-00 - - - 500-00
4. КСП "Україна" - - - 25-02 18 850-00 850-00
і т.д.
Разом х х 1780-00 х х 5880-00 7660-00
в т.ч. ПДВ х х 297-00 х х 980-00 1277-00
Дт 68-Кт 67-2 - 980-00
Головний бухгалтер ____________________
Перевірка правильності складених сальдових відомостей здійснюється на підставі відповідних податкових накладних на суми ПДВ, що входять до сум авансових платежів. Суми ПДВ можуть бути додатково перевірені розрахунковим шляхом (сума передоплат помножена на 20% і поділена на 120%) .
36. Перейти на такий спрощений бухгалтерський облік податкових розрахунків з ПДВ можна було б з будь-якого першого числа місяця. Для цього необхідно скласти сальдові відомості здійснених передоплат за цінності постачальникам і одержаних від покупців (замовників) на початок місяця і звірити, чи суми ПДВ за цими відомостями співпадають із сумами кінцевого сальдо по рахунку 67-1 "З податкових зобов'язань" і 67-2 "З податкового кредиту" за попередній місяць.
В цьому разі на початок звітного місяця, в якому здійснюється перехід на спрощений облік податкових розрахунків з ПДВ, необхідно скласти за формою таблиці 1 сальдові відомості авансових платежів (передоплат), здійснених постачальникам і отриманих від покупців і замовників в попередньому місяці і в тому числі в розрізі окремих балансових рахунків (60, 61, 62, 76, і інших). За вказаними сальдовими відомостями треба здійснити у звітному місяці контроль за надходженням і відвантаженням цінностей, оплачених раніше, та за оплатою цінностей, що одержані без передоплати, і скласти відповідні бухгалтерські проводки з використанням рахунку 67 "Податкові розрахунки". Бухгалтерські проводки складають в установленому Інструкцією порядку ( п.п. 3, 6 і 19 ).
Окремо складається за такою ж формою сальдова відомість по кредиту рахунку 60 , 76 і інших на

 
 

Цікаве

Загрузка...