WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Мале підприємництво - Курсова робота

Мале підприємництво - Курсова робота

При обліку виданих і отриманих векселів, розрахунків з постачальниками і підрядниками, покупцями і замовниками, з учасниками і підзвітними особами, з іншими дебіторами і кредиторами в регістрах обліку зазначається назва (прізвище) дебітора (кредитора).

    1. Облік розрахунків по податках і платежах суб'єктів малого підприємництва, облік єдиного податку

У процесі своєї діяльності підприємства, не залежно від форм власності, здійснюють платежі до бюджету відповідно до законодавчих актів про систему оподаткування в Україні.

Для узагальнення інформації про розрахунки підприємства по всіх видах платежів у бюджет, включаючи податки із працівників підприємства й по фінансових санкціях, які стягуються в доход бюджету, призначений рахунок 64 "Розрахунки по податках і платежах".

При необхідності виділити окремі види податків на підприємстві (у тому числі і єдиному податку) можна до рахунку 64 відкривати потрібну кількість субрахунків.

У табл. 12.2. наведена кореспонденція рахунків, яка застосовується для відображення у бухгалтерському обліку операцій по обліку розрахунків з бюджетом з використанням рахунків спрощеного Плану рахунків.

Таблиця 12.2

Кореспонденція рахунків з обліку розрахунків з бюджетом

№ з/п

Зміст господарської операції

Дебет

Кредит

1

2

3

4

1.

Нарахований комунальний податок, відрахування на соціальні заходи, пов'язані із виплатою доходів працівникам

84

64

із одночасним списанням:

до складу витрат на виробництва (у випадку, якщо нарахування і сплата пов'язані з виробництвом продукції, робіт, послуг)

23

84

на фінансові результати (крім податків, зборів, обов'язкових платежів, що включаються у склад витрат на виробництво)

79

84

2.

Нарахований податок на додану вартість при реалізації товарів, робіт і послуг

70

64

3.

Нарахований збір у Пенсійний фонд при купівлі нерухомого майна, легкового автомобілю

15

64

4.

Нарахований податок на прибуток, єдиний податок

85

64

79

85

5.

Сплачені податки, збори, обов'язкові платежі

64

31

При обліку розрахунків з бюджетом, по відрахуваннях на пенсійне забезпечення, соціальне і інші види страхування зазначаються види податків, платежів і відрахувань. По кожному виду податків, платежів і відрахувань щомісячно відображаються нараховані і належні до відшкодування суми податків і платежів, їх погашення, списання і т.п.

    1. Синтетичний і аналітичний облік та документальне оформлення розрахунків по операціях з оплати праці

Аналітичний облік розрахунків по заробітній платі має стільки рахунків, скільки налічується працюючих на підприємстві. Сума всіх нарахувань заробітної плати по кожному аналітичному рахунку (по кожному працівнику) рівняється кредитовому обороту синтетичного субрахунку 66 "Розрахунки по заробітній платі" за звітний місяць. Сума всіх видів утримань по аналітичних рахунках рівняється дебетовому обороту синтетичного субрахунку 66.

По кредиту рахунку 66 "Розрахунки по оплаті праці" відображаються операції, пов'язані із нарахуванням працівникам основної і додаткової заробітної плати, премій, допомоги по тимчасовій непрацездатності і т.п.

По дебету рахунку відображаються усі відрахування із заробітної плати працівників: податку з доходів, відрахування у Пенсійний фонд, внески в фонди соціального страхування, сум виплачених авансів і заробітної плати, сум утриманих аліментів, утримань по виконавчим листам і т.п.

У табл. 12.3. наведена кореспонденція рахунків, яка застосовується для відображення у бухгалтерському обліку операцій по обліку розрахунків з оплати праці з використанням рахунків спрощеного Плану рахунків.

Таблиця 12.3

Кореспонденція рахунків з обліку розрахунків з оплати праці

№ з/п

Зміст господарської операції

Дебет

Кредит

Відображені витрати на оплату праці

84

66

працівникам, які зайняті виробництвом робіт або наданням послуг, виправленням браку, працівникам апарату управління цехами

23

84

працівникам адміністративно-управлінського апарату, відділу збуту, продавцям, торговим агентам, зайнятим дослідженнями і розробками

79

працівникам, що зайняті передбаченням або ліквідацією наслідків надзвичайних явищ

85

66

79

85

працівникам за виконану роботу, що пов'язана із модернізацією і іншим покращанням основних засобів

15

66

Відображені надходження в касу підприємства грошових коштів від працівника, якій раніш отримав надлишкову суму заробітної плати

30

66

Відображені нарахування відпускних на підприємствах, що формують забезпечення таких нарахувань

47

66

Відображені нарахування виплат за рахунок коштів фонду соціального страхування

64

66

Здійснені утримання із заробітної плати

відрахувань у Пенсійний фонд, внесків в Фонд соціального страхування у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності, у Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, прибуткового податку

66

64

профспілкових внесків

68

суми раніш виданої суди

37

вартості виданих проїзних документів в санаторії, дома відпочинку і т.д.

30

заборгованості засновника підприємства, який є працівником підприємства, по внесках у статутний капітал шляхом відрахувань із заробітної плати

40

Відображена виплата із каси підприємства заробітної плати

66

30

Відображена виплата заробітної плати працівникам шляхом перерахування належних сум на рахунки працівників у банках

66

31

Відображена реалізація працівникам підприємства готової продукції, товарів у рахунок погашення заборгованості по заробітній платі

66

70


 
 

Цікаве

Загрузка...