WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Загальне ознайомлення з структурою, управлінням, напрямком діяльності Ірпінського міського центру зайнятості та організацією ведення бухгалтерського о - Курсова робота

Загальне ознайомлення з структурою, управлінням, напрямком діяльності Ірпінського міського центру зайнятості та організацією ведення бухгалтерського о - Курсова робота

Регістром синтетичного обліку розрахунків з підзвітними особами, які направляються у службове відрядження, в Ірпінському МЦЗ є меморіальний ордер № 8 "Накопичувальна відомість за розрахунками з підзвітними особами" (див. дод.Е.7). В м/о 8 зазначають залишки або недоїмки на початок та кінець місяця та обороти за меморіальним ордером, які переносяться до книги Журнал-головна (див. дод.Б.1) [14].

Типова кореспонденція рахунків у Центрі зайнятості при видачі та списанні коштів, виданих у підзвіт:

Видано добові на відрядження до Києва Іванченко М.М., КЕКВ 1140:

Дт 362 "Розрахунки з підзвітними особами"

Кт 321 "Реєстраційні рахунки" 30,00 грн. (м/о 8);

Списано добові на відрядження згідно Звіту Іванченка М.М.:

Дт 801 "Видатки з державного бюджету на утримання установ та інші заходи"

Кт 362 "Розрахунки з підзвітними особами" 30,00 (м/о 8).

Також в Ірпінському МЦЗ ведуть м/о 8а, в якому реєструють у грошовому вимірнику кількість паливно-мастильних матеріалів для службового автомобіля, виданих у підзвіт водію (див. дод.Е.8).

При цьому проводять таку кореспонденцію рахунків:

Видано в підзвіт Колісніченко В.М. бензин, КЕКВ 1135:

Дт 362 "Розрахунки з підзвітними особами"

Кт 235 "Паливо, горючі і мастильні матеріали" 367, 38 грн. (м/о 8а);

Списано з підзвіту Колісніченка В.М. бензин:

Дт 801 "Видатки з державного бюджету на утримання установ та інші заходи"

Кт 362 "Розрахунки з підзвітними особами" 445,34 грн. (м/о 8а).

Кожного кварталу Ірпінський МЦЗ подає Звіт про виконання загального фонду кошторису за формою № 2д, в якому вказуються суми державних коштів, затверджені кошторисом на рік, залишки на початок року, касові та фактичні видатки (дод.Ж.4) [1].

У 2008 р. було проведено касові видатки на суму 5967,9 тис. грн. і залишок бюджетних асигнувань на кінець звітного року склав 4184 грн. (див. дод.Ж4).

В умовах використання сучасних електронно-обчислювальних засобів вдалося значно автоматизувати обліковий процес і проведення розрахункових операцій.

В Ірпінському МЦЗ бухгалтерський облік ведеться у програмі "Бухгалтерія", розробленій спеціально для державної служби зайнятості. Безготівкові операції набагато оперативніше проводяться останніми роками у зв'язку з тим, платіжні доручення надаються Державним казначейством в уповноважений банк у вигляді електронних розрахункових документів в системі клієнт-банк.

Отже, в Ірпінському МЦЗ всі розрахункові операції проводяться за безготівковою формою з реєстраційного рахунку в Ірпінському відділі ДКУ при поданні платіжного доручення та наявності виправдовуючих документів шляхом перерахування грошових коштів на рахунки одержувачів коштів у банках. Готівкові кошти видаються у відділі Держказначейства лише у підзвіт на господарські потреби та для виплати добових на службові відрядження.

6. Облік розрахунків з різними дебіторами і кредиторами

Дебіторами Ірпінського міського центру зайнятості є юридичні особи, за договорами з якими передбачені розрахунки в порядку планових платежів, та фізичні особи, які є винними у разі виявлених нестач, крадіжок або псування матеріальних цінностей [4].

В Ірпінському МЦЗ не було випадків нестач, крадіжок або псування матеріальних цінностей із-за вини матеріально-відповідальних осіб. Але при настанні таких випадків, синтетичний облік ведеться на активному субрахунку 363 "Розрахунки з відшкодування завданих збитків", а для аналітичного обліку відкривають картки за кожною винною особою із зазначенням суми заборгованості та датою її виникнення [12].

Суми відшкодувань збитків винними особами розраховуються за допомогою формул. У кінці звітного року головний бухгалтер заповнює форму звітності № 15 "Звіт про недостачі та крадіжки грошових коштів та матеріальних цінностей в бюджетних установах" незалежно від того чи були випадки недостач, крадіжок або псування матеріальних цінностей (дод.З.1) [2].

Розрахунки в порядку планових платежів, тобто коли за умовами договору оплата за товари, послуги чи роботи відбувається періодично в певні строки і в установлених розмірах, в Ірпінському МЦЗ не ведуться. Для обліку розрахунків із постачальниками в порядку планових платежів призначений активно-пасивний субрахунок 361 "Розрахунки в порядку планових платежів", а регістром синтетичного обліку є меморіальний ордер №7 " Накопичувальна відомість за розрахунками в порядку планових платежів" [1].

Дебіторами в Ірпінському МЦЗ виступають такі підприємства та установи як ВАТ "Київоблгаз", ВКФ "Віктор", ВАТ "Укртелеком", ЗАТ "Український мобільний зв'язок", ЗАТ "А.Е.С. Київобленерго", комунальне господарство "Ірпіньводоканал", ПП "Альфа ГШ", ТОВ "Київ-Техноінформ" та інші. Придбання товарів, отримання послуг чи робіт від них відбувається згідно договорів після проведення попередньої оплати Центром зайнятості.

Аналітичний облік розрахунків з дебіторами в центрі зайнятості не ведеться, а синтетичний облік ведеться на активному субрахунку 364 "Розрахунки з іншими дебіторами" і узагальнюється в меморіальному ордері № 4 "Накопичувальна відомість за розрахунками з іншими дебіторами". При цьому проводиться така кореспонденція рахунків:

Проведено оплату за природний газ ВАТ "Київоблгаз" шляхом попередньої оплати, КЕКВ 1164:

Дт 364 "Розрахунки з іншими дебіторами"

Кт 321 "Реєстраційні рахунки" 5143,24 грн. (м/о 4);

Списано видатки на оплату послуг УДАІ в Київській обл., КЕКВ 1135:

Дт 801 "Видатки з державного бюджету на утримання установ та інші заходи"

Кт 364 "Розрахунки з іншими дебіторами" 367,00 грн. (м/о 4);

Оприбутковано канц. товари від ВКФ "Віктор", КЕКВ 1135:

Дт 234 "Господарські матеріали і канцелярське приладдя"

Кт 364 "Розрахунки з іншими дебіторами" 16,68 грн. (м/о 4).

Якщо оплата за товари, роботи або послуги Ірпінським МЦЗ проводиться після їх отримання, то контрагент виступає кредитором відносно Центру зайнятості [4]. У зв'язку з тим, що у Центра зайнятості невелика кількість контрагентів, то деякі з них можуть виступати як дебіторами, так і кредиторами: ПП "Ліра", ПП Ніколаєць П.В., редакція газети "Ірпінський вісник", ТОВ "Чиста вода", ТОВ "Ірпіньнафтопродукт".

При невеликій кількості операцій із закупівлі товарів або послуг головний бухгалтер Центра зайнятості не реєструє їх в окремому меморіальному ордері № 6 "Накопичувальна відомість за розрахунками з іншими кредиторами", а обліковує як інших дебіторів на рахунку 364 і в м/о 4, при цьому зазначаючи в назві меморіального ордеру в дужках, що в даному м/о 4 (6) реєструються також кредитори (див.дод.Е.6).

Зокрема, 30 березня 2009 р. отримано господарські товари від ПП "Ліра" згідно накладної, а оплачено 31 березня 2009 р. Таким чином, ПП "Ліра" є кредитором, але зазначена така кореспонденція рахунків:

Оприбутковано МШП від ПП "Ліра", КЕКВ 1131:

Дт 221 "МШП, що перебувають на складі і в експлуатації"

(Кт 364 "Розрахунки з іншими дебіторами")

Кт 411 " Фонд у МШП" 375,00 грн. (м/о 4).

Або, 26.03.2009 р. оприбутковано бензин згідно накладної №177 від ТОВ "Ірпіньнафтопродукт", без ПДВ, КЕКВ 1135:

Дт 235 "Паливо, горючі і мастильні матеріали"

Кт 364 "Розрахунки з іншими дебіторами" 1542,58 грн. (м/о 4);

27.03.2009 р. перераховано кошти за бензин ТОВ "Ірпіньнафтопродукт":

Дт 364 "Розрахунки з іншими дебіторами"

Кт 321 "Реєстраційні рахунки" 1849,70 грн. (м/о 4);

27.03.2009 р. списано видатки на бензин:

Дт 801 "Видатки з державного бюджету на утримання установ та інші заходи"

Кт 364 "Розрахунки з іншими дебіторами" 307,12 грн. (м/о 4).

Обороти по рахунках із м/о 4 переносять до книги Журнал-головна в кінці місяця (див.дод.Б.1).

Ірпінський МЦЗ є неприбутковою установою, тому до Державного бюджету перераховує податок з доходів з фізичних осіб, утриманий із заробітної плати працівників, збір за спеціальне використання водних ресурсів, збір за забруднення навколишнього середовища та податок з власників транспортних засобів - до місцевого бюджету м.Ірпінь.

Визначення суми податку з доходів фізичних осіб відбувається під час нарахування заробітної плати працівникам і реєструється в меморіальному ордері №5 "Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій" (див. дод.Е.5), а сплачується під час виплати заробітної плати двічі на місяць щляхом подання платіжного доручення (дод.Ж.1) і м/о 5 до Ірпінського відділу ДКУ.

Податок з власників транспортних засобів нараховується один раз на рік на початку року, а сплачується до бюджету кожного кварталу у розмірі від суми нарахованого податку.

У синтетичному обліку нарахування податку з доходів фізичних осіб і відображається по кредиту субрахунку 641 "Розрахунки за податками і платежами в бюджет", а податку з власників транспортних засобів по дебету субрахунку 642 "Інші розрахунки з бюджетом", сплата податків – по дебету [12].


 
 

Цікаве

Загрузка...