WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Електронна книга як вид документа - Курсова робота

Електронна книга як вид документа - Курсова робота

Перспектив розвитку електронних книг чимало. При виборі пристрою для навчальних потреб необхідно враховувати такі параметри:

— розміри та тип екрана — роздільна здатність повинна бути достатньо великою, щоб відображати дрібні деталі та не спотворювати шрифт при масштабу ванні;

— наявність антиблікового покриття, великий кут зору, можливість регулювання контрастності та яскравості, колір фону;

— тачскрин - сенсорний екран, що дає змогу мінімізувати кількість кнопок на пристрої, підвищуючи ергономічність. Сенсорний екран дає можливість використовувати словник для читання книжок нерідною мовою чи виділяти частини тексту для конспектування;

— вага та габарити;

— локалізація (наявність кириличних шрифтів), формати та конвертація (з найпоширеніших програмних середовищ).

Основними перевагами електронної книги в порівнянні з паперовими документами є:

— невеликий об'єм (на комп'ютері можна тримати десятки і сотні тисяч книг);

— можливість пошуку у тексті;

— можливість швидко змінити гарнітуру і шрифт;

— можливість прослухати текст;

— можливість читати тексти навіть при поганому освітленні;

— низька вартість — зазвичай ми сплачуємо лише за кількість отриманої за допомогою комп'ютерних мереж інформації чи вартість фізичного носія (компакт-диск).

Недоліками електронної книги є:

— потенційна несумісність з новим апаратним та програмним забезпеченням потенціальна несовмісність з новим аппаратним або програмним забезпеченням (щоб цього уникнути, використовують прості чи стандартизовані відкриті формати);

— очі втомлюються від екрану пристроя;

— низька роздільна здатність багатьох пристроїв;

— час роботи пристрою обмежений (якщо він живиться від батарей);

— складно перенести в електронну форму паперові видання з великою кількістю ілюстрацій (картини, фотоальбоми, географічні карти і т. д.)

Електронні книги представляються в интернеті зазвичай в одному з 3 самих розповсюджених форматів - PDF, DJVU або CHM.

PDF (Portable Document Format) — це переносимий формат документів, створений Adobe як засіб міжплатформеного обміну даними. Хоча існує маса способів передати документ, наприклад між Windows і Mac OS, Adobe PDF пропонує найбільш елегантне вирішення. Формат не накладає жодних обмежень на зовнішній вигляд документа – текст, векторна і растрова графіка можуть бути об'єднані довільним чином. PDF створювався як формат електронного документа. Для перегляду Pdf-файла не потрібно нічого окрім самого файлу і безкоштовної програми Adobe Acrobat.

Djvu (дежа-вю) - графічний формат, розроблений фірмою At&t, оптимізований для зберігання відсканованих документів. Особливого значення цей формат набуває для перенесення в мережу математичною і взагалі технічною літератури де велику кількість схем і формул робить розпізнавання і переклад в текстовий формат практично нездійсненним. Програми для перегляду Djvu файлів: Windjview 0.4.1 + модуль російської мови (500 Кб), Плагин до браузеру для читання Djvu-текстов.

Compiled HTML (CHM) - спочатку цей формат був створений для формування зручної і функціональної довідкової системи до програм Windows. Цей формат часто використовується не лише для створення хелп-систем до програмного забезпечення, але і для видання книг в електронному вигляді. Найсильнішою стороною цього формату є наявність в Compiled HTML файлах полнотекстового пошуку [18].

Таким чином можно зробити висновок, що з розвитком комп'ютерної техніки, людина все більше часу проводить у екрану комп'ютера або мобільного пристрою і все менше часу у неї залишається на читання листових книг, підручників і інших документів. Проте тяга до читання, особливо у російської людини залишається дуже сильною і тому зовсім недавно з'явилося нове поняття - електронна книга.

ВИСНОВКИ

У роботі вивчено поняття "документ", "книга", "видання". Так, під документом більшість вчених розуміють матеріальний об'єкт з інформацією, закріпленою створеним людиною способом для її передавання в часі та просторі. Поняття "документ" пов'язане з поняттям "книга" та "видання".

За тривалий історичний період значення поняття "документ" постійно змінювалося і до теперішнього часу застосовуються визначення, що то додають, йому найширший сенс, то звужують його розуміння до одного якого-небудь виду документа. Оперуючи поняттям "документ", необхідно всякий раз уточнювати, яке саме значення в нього вкладається, для вирішення теоретичних або практичних завдань.

Трактуючи поняття книга та видання більшість науковців спираються на державний стандарт. Відповідно до цього, під книгою розуміють видання у вигляді блока скріплених у корінці аркушів друкованого матеріалу, а під виданням — документ, який пройшов редакційно-видавниче опрацювання, виготовлений друкуванням, тиснення або іншим способом, містить інформацію, призначену для поширення і відповідає вимогам державних стандартів, інших нормативних документів щодо їхнього видавничого оформлення і поліграфічного виконання.

На зміну звичайній книзі приходить електронна книга, на зміну звичайній бібліотеці приходить електронна бібліотека, тобто бібліотека, де і каталог і самі книги мають електронний вигляд. І все велику популярність останнім часом набирають Інтернет бібліотеки, віртуальні бібліотеки, доступ до яких можна здійснювати з будь-якої точки світу. Поняття "електронна книга" — новий термін і ще не сформувалося чіткого визначення. Серед фахівців ведеться суперечка про місце електронної книги в житті суспільства і заміні нею традиційного кодексу.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

 1. Гельб И.Е. Опыт изучения письма. — М.: Радуга, 1982. — 366 с.

 2. Дандамаев М.А. Вавилонские писцы. — М.: Наука, 1983. — 242 с.

 3. ДСТУ 2392 – 94. Інформація та документація. Базові поняття. Терміни та визначення – К., 1994. – С. 3.

 4. ДСТУ 3017 – 95. Видання. Основні види. Терміни та визначення. – К.: Держстандарт України, 1995. – С. 3, 8.

 5. ДСТУ 3018 – 95. Видання. Основні види. Терміни та визначення. – К.: Держстандарт України, 1995. – С. 3.

 6. ДСТУ 2732:2004 Діловодство та архівна справа. Терміни та визначення понять. – К., 2005. – С. 2 – 3.

 7. Каштанов С.М. Русская дипломатика: Учеб. пособие для вузов по спец. "История". — М.: Высш. шк., 1988. — 231 с.

 8. Кулешов С. Г. Документознавство: Історія. Теоретичні основи. – К: Знання, 2000. – С. 63, 84 – 90.

 9. Кулешов С. Г. Про визначення поняття "документ" // Бібл. вісн. – 1995. – № 1. – С. 3.

 10. Кушнаренко Н. М. Документознавство: Підручник. – К.: Знання, 2005– С. 24 – 33, 219 – 220, 161 – 163 .

 11. Литвак Б.Г. О закономерностях эволюции делопроизводственной документации в ХУІП-ХІХ вв. (к постановке вопроса) // Проблемы Источниковедения истории СССР и специальных исторических дисциплин: Ст. и материалы. — М.: Наука, 1984. — С. 48-55.

 12. Митяев К.Г. О методологии классификации и экспертизы документов.// Тр./ МГИАИ.—М., 1967.—Т.25. Вопросы методологии исторической науки. — С. 118-138.

 13. Развитие архивного дела с древнейших времен до наших дней // Тр. / ВНИИДАД. — М., 1979. — Т.УІІІ. Ч. 1. Архивное дело с древнейших времен до 1917 года. — 247 с.

 14. Соколов А. В. Социальные коммуникации. Ч. 1: Науч-методическое пособие.– М.: Профиздат, 2001. – С. 107.

 15. Столяров Ю. Н. Сущность информации / Междунар. акад. Информатизации отд-е "Библиотековедение", Гос. пуб. науч.-техн. Б-ка России. – М., 2000. – С. 69.

 16. Шамурин Е.И. Очерки истории библиотечно-библиографической классификации. Т.І. — М.: Изд-во Всес. кн. палати, 1955.—399с.

 17. Швецова – Водка Г. М. , Документознавство : Навч. посіб. – К.: Знання, 2007. – С. 18-39, 48-69, 219-233.

 18. http//bookresearch.ru


 
 

Цікаве

Загрузка...