WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Визначення первісної вартості готової продукції - Курсова робота

Визначення первісної вартості готової продукції - Курсова робота

Після надання митниці працівниками ВЗЕД одного примірника залізничної накладної після фактичного відправлення продукції вона повертає 5-й примірник вантажно-митної декларації підприємству.

Відвантаження готової продукції

на експорт самовивозом

Заключення контракту.

Фірма, яка заключила контракт, замовляє автомашину для перевезення вантажу у фірми - перевізника і висилає в адресу ВАТ „Рівнеазот" транспортну інструкцію.

В день, вказаний у транспортній інструкції, автомашина прибуває на завантаження.

Працівники ВЗЕД звіряють номер автомашини з номером, вказаним у транспортній інструкції, перевіряють наявність документів у водія на міжнародне перевезення. Якщо все вірно, виписують накладну на завантаження, яка підписується начальником відділу і головним бухгалтером підприємства і завіряється печаткою відділу.

Заповнюється заявка на митницю для надання інспектора, що буде займається митним оформленням. Заявка підписується начальником відділу і головним бухгалтером і завіряється печаткою „для декларування".

Заявка, документи водія, Carnet TIR і CMR надаються на митницю. Начальник вантажного відділу митниці виділяє інспектора для митного оформлення. Інспектор перевіряє документи і дає дозвіл на завантаження.

Водій на підставі накладної виписує перепустку у бюро перепусток підприємства для заїзду на територію ВАТ „Рівнеазот". Після завантаження машина пломбується заводською пломбою в присутності працівника воєнізованого загону охорони (далі ВЗО). Водію видається сертифікат якості і 2 примірники заповненої накладної, де вказується кількість завантаженої продукції, підписані начальником цеху і завірені цеховою печаткою. Відповідальні працівники ВЗО дзвонять у ВЗЕД, звіряють по телефону номер автомашини і кількість вантажу і випускають машину з території підприємства.

Працівники ВЗЕД на підставі транспортної інструкції готують документи, необхідні для митного оформлення:

друкується CMR і Carnet TIR. CMR підписується начальником відділу і завіряється гербовою печаткою.

ВМД - підписується начальником відділу і завіряється печаткою для декларування.

інвойси - підписуються начальником відділу і головним бухгалтером, завіряються гербовою печаткою.

довідка розрахунку митної вартості - підписується начальником відділу і завіряється печаткою для декларування.

довідка на транспортні витрати для перевезення вантажу до пункту переходу границі - підписується директором і головним бухгалтером, завіряється гербовою печаткою.

реєстр поданих документів - підписується начальником відділу і завіряється печаткою для декларування.

Комплект документів надається на митницю для митного декларування.

Паралельно готуються документи для одержання сертифіката походження в ТПП і екологічної декларації в управлінні екології.

Інспектор митниці перевіряє подані документи, вантаж і пломбує автомашину своєю пломбою.

Після митного оформлення водій віддає працівникам ВЗЕД 5-ий примірник ВМД, 1 примірник CMR і 1 примірник інвойсу і йому віддається по одному примірнику сертифікату походження, сертифікату якості й екологічної декларації.

Відвантаження готової продукції

на внутрішній ринок

а) залізничним транспортом;

Відділ оптових поставок підприємства (далі ВОП), який займається реалізацією готової продукції на території України, до 15 числа надає дані у ТрВ планові показники поставки готової продукції на наступний місяць в розрізі видів продукції та залізниць згідно укладених угод. ТрВ на основі цих показників формує план перевезень в 3-х примірниках та надсилає його в Львівську залізницю. Після опрацювання 1 примірник залишається в Львівській залізниці, 1 примірник надходить в Рівненську дирекцію Львівської залізниці, 1 примірник - на ст. Обарів, де під даний план перевезень залізниця надає рухомий склад для перевезення готової продукції. ВОП один раз в декаду формує розпорядження на відвантаження готової продукції та посилає по каналу зв'язку на ст. Обарів. Прийомоздавач ст. Обарів на основі цього розпорядження дає вказівку в ЗЦ про завантаження рухомого складу, після чого отримує від ЗЦ інформацію про номер завантаженого вагона та його вагу, вносить ці дані в розпорядження та роздруковує на принтері залізничну накладну в 4-х примірниках. Після завантаження вагону паспортист ЦВТК, який знаходиться в ЗЦ, виписує попередній сертифікат якості на кожний вагон, який відправляється разом з вагоном на ст. Обарів. Після цього залізнична накладна та сертифікат (див. додат.13) якості надається в товарну касу ст. Обарів, де проводиться розрахунок провізної плати та її величина проставляється в накладній. По факту відправки на накладній проставляється штамп станції з датою відвантаження. Після цього 1-й і 2-й примірники залізничної накладної та сертифікат якості відправляються разом з вагоном, 3-й - залишається на ст. Обарів, потім передається в Рівненську дирекцію Львівської залізниці, 4-й примірник повертається прийомоздавачам ЗЦ, потім передається в ЦВТК, де до нього підкріплюються 2 примірники сертифікату якості, які виписані згідно фактично зроблених аналізів. Далі дані документи кур'єрським способом передаються у відділ АСУП для подальшої обробки.

б) самовивозом;

Відділ оптових поставок підприємства (далі ВОП), який займається реалізацією готової продукції на території України, після надходження комерційних пропозицій від покупців готової продукції укладає угоди (див. додат.5) з ними, де вказується, яким видом транспорту буде відвантажуватися йому продукція. У випадку само вивозу покупець появляється на своєму транспорті на підприємство, у ВОПі виписує наказ-накладну на відпуск продукції (див. додат.9) в 4-х примірниках, яка підписується начальником ВОПу та головним бухгалтером (або його заступником) підприємства. У випадку оплати готівкою покупець в бухгалтерії виписує прибутковий ордер на суму, яка зазначена в наказ-накладній, ордер підписується у керівника та головного бухгалтера підприємства. Вказана в ордері сума вноситься в касу підприємства, на наказ-накладних ставиться штамп „Оплачено".

В бюро перепусток згідно наказ-накладної виписується контрольний талон та на зворотній стороні 4-го примірника наказ-накладної ставиться штамп „В'їзд дозволений" та вказуються марка і номер автомобіля. Після заїзду на територію він зважується, на ваговій залишається контрольний талон, на якому вказується вага автомобіля (тара). Після завантаження автомобіля продукцією він зважується на ваговій цеху, ставиться відмітка вагаря про фактичну вагу відпущеної продукції на наказ-накладній та контрольному талоні. Два примірники наказ-накладної залишаються на ваговій. При виїзді автомобіля з території підприємства контрольний талон віддається черговій бюро перепусток на прохідній, на зворотній стороні 4-го примірника наказ-накладної ставиться штамп „Виїзд дозволений" і її забирає черговий працівник охорони. Потім 4-й примірник наказ-накладної повертається в бухгалтерію. 3-й примірник наказ-накладної слідує з автомобілем.

В кінці робочого дня наказ накладні передаються в ЦВТК, де на кожну наказ-накладну виписується сертифікат якості в 2-х примірниках. На наступний день дані документи кур'єрським способом передаються у відділ АСУП для подальшої обробки.

2.3 Облік реалізаціії готової продукції

Після поступлення документів у відділ АСУП вони вводяться в базу даних „Збут і реалізація готової продукції". Після машинної обробки отримуються рахунки-фактури та податкові накладні по кожному платнику, в адресу якого була відвантажена продукція, під які підкладаються відповідні документи про відвантаження та сертифікати якості в 2-х примірниках. Далі ці документи передаються кур'єрським способом в бухгалтерію, де податкові накладні підписуються та реєструються в „Книзі продаж... ". Потім вони поступають у фінансовий відділ, де на податкові накладні завіряються печаткою, відкріпляється по 1 примірнику рахунку-фактури, податкової накладної та сертифікату якості, які передаються в канцелярію для відправлення платнику продукції. Після цього документи знову поступають в бухгалтерію, де під них підкріпляється 4-й примірник наказ-накладної з відмітками служби охорони.


 
 

Цікаве

Загрузка...