WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Аудит - Курсова робота

Аудит - Курсова робота

70. Аудит довгострокових зобовязань.

До довгостр.зобов'язань належать: довгостр.кредити банку; ін.довгостр.фін.зобов'язання; відстрочені подат.зобовяз.; ін.довгостр.зобовязання. Для обліку довгостр.зобовязань новим Планом рахунків передбачено рахунки класу 5 "Довгостр.зобовязан-ня"

В облік. політиці під-ва вказується порядок обліку довгострокових зобовязань. Заборгованість по отриманих кредитах та позиках показуються з урахуванням %, які потрібно сплатити на кінець звітного періоду.

При аудиті банківських кредитів а-ру в якості первинних док-в надають: виписки банків, платіжні доручення, меморіальні ордери банку, виписки банку по позиковим рах-кам, кредитні договори, договори застави, додаткові угоди до кред.договорів.

Без підпису гол. бухгалтера або уповноваженої ним особи грошові та розрахнкові док-ти, фін. та кред. зобовязання вважаються не дійсними і не повинні прийматись до виконання.

Аналітичний облік по банк. кредитам повинен бути організован по видах кредиту, по банках , в яких він був отриманий, по цільовому призначенню кредиту, по строках.

Аудит довгострокових зобовязань полягає в перевірці :

  • Обгрунтованості включення % по кредитах в соб-сть продукції в залежності від джерела отримання кредиту.

  • Фактичної сплати % по кредиту.

  • Правильність відображення прострочених кредитів та % за ними.

  • Фактичне дотримання цільвого призначення кредиту.

  • Правильність кореспонденції рахунків

Інші довгостр.фінанс.зобов.-сума довгостр.заборгованості під-ва щодо зобов"язань їз залученням позикових коштів (крім кредитів банків), на які нараховуються відсотки. Напр., це зобов"язання під-ва за довгостр.облігаціями та довгостр. векселями. Аудитор перевіряє правильність придбання облігацій. При придбанні кредитори не отримують права голосу, що дозволяє під-ву – емітенту облігацій залучити кошти і зберегти контроль над капіталом. Виплата відсотка за облігаціями, на відміну від дивідендів, відноситься до витрат, що вирах-ся з доходів при визначенні оподатковуваного прибутку.До вад облігаційних позик відносять те,що виплати відсотка повинні здійс-ся в зазначені дати незалежно від доходу позичальника, у момент погашення облігацій має бути сплачена значна сума коштів. Для реєстрації розміщення облігацій і нарах-ня відсотків за ними компанії ведуть спеціальний журнал розміщення облігацій. Облігаційну позику в цілому хар-ть: сума позики, номінальна ставка відсотка і терміни виплати відсотків; строк позики і графік її погашення. Заборгованість за облігаціями, непогашені знижки і премії відобр-ся в Балансі як довгострокові зобов"язання. Аналітичний облік довгостр.зобов"язань за облігаціями ведеться за їх видами та термінами погашення.

До ін.довгостр.зобов"язань належать довгостр.зобов"язання з оренди та зобов.за розрахунками з ін.кредиторами та за ін.операціями, заборгованість за якими не є поточним зобов-м

Одним із видів довгостр.зобов"язань є відстрочені податкові зобов.- рах.54 "Відстр.под.зобов."-призначено для відоб-ня тимчасової різниці в сумі податку на прибуток, що виникає внаслідок невідповідності суми прибутку за даними б/о і прибутку, що підлягає оподаткуванню.


 
 

Цікаве

Загрузка...