WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік заробітньої плати у СУБД Access - Дипломна робота

Облік заробітньої плати у СУБД Access - Дипломна робота

Друга позиція належить Пенсійному фонду України, який наполягає на обов'язковому нарахуванні і сплаті внесків усіма платниками без винятку, проте визнає за можливе віднесення до рахунка сплати них внесків частини суми єдиного податку, яку перерозподіляють на його користь.

Внаслідок відсутності законодавчого урегулювання цього питання частина платників єдиного податку протягом 2004 року зовсім не нараховувала пенсійних внесків, із сум заробітної плати найманих працівників, а частина нараховувала, але сплачувала різницю між цією сумою та 42% від суми сплаченого за відповідний місяць єдиного податку.

Стосовно цієї проблеми необхідно звернути увагу і на спеціальне розпорядження Кабінету Міністрів України №58-р від 10.03.2005 р. яке підтримало узгоджену з Міністерством фінансів і ДПАУ пропозицію Пенсійного фонду про тимчасове (до законодавчого урегулювання функціонування спрощеної системи оподаткування) припинення перевірок платників єдиного податку та стягнення заборгованості за пенсійними внесками за 2004 рік і перший квартал 2005 року.

Щоб запобігти подвійному оподаткуванню, до законодавчого врегулювання цієї проблеми Пенсійний фонд України пропонує механізм заліку частини сум єдиного податку в рахунок сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне

страхування. Методику дії цього механізму наведено в листі Пенсійного фонду від 19.03.2004 р. №2645/04 "Про механізм зарахування частини сум єдиного та фіксованого податків, які направляються до бюджету Пенсійного фонду, в рахунок сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Сутність методики заліку полягає в тому, що 42% єдиного податку зараховуються в рахунок сплати страхових внесків, які нараховуються в розмірах, установлених чинним законодавством. Залік здійснюється на підставі платіжного документа, який підтверджує сплату єдиного податку.

Арк.

31

Зм.

Арк.

документа

Підпис

Дата

Такий документ надасться одночасно з подачею до органів Пенсійною фонду щомісячного розрахунку сум страхових внесків. Якщо частка єдиного подачку, яку направлено до Пенсійного фонду, за звітний місяць перевищує суму нарахованих до сплати страхових внесків, то ця сума, зараховується в рахунок майбутніх платежів страхових внесків.

Особливість проведення заліку юридичними особами - платниками єдиного податку зумовлюється ще й терміном сплати єдиного податку (не пізніше 20 числа наступного місяця). Таким чином, зарахувати частішу суми єдиного податку минулого місяця можливо лише у рахунок страхових внесків поточного місяця. що спричинює певні складності щодо відображення такого заліку в бухгалтерському обліку .

Спеціальні збори до Пенсійного фонду (з окремих операцій: купівля-продаж валют, торгівля ювелірними виробами із золота, крім обручок, платини та коштовних каменів, відчуження легкових автомобілів, купівля-продаж нерухомості, послуги стільникової о зв'язку) платники єдиного податку сплачують на загальних підставах.

Із заробітної плати найманих працівників платники єдиного податку повинні здійснювати обов'язкові утримання до Пенсійного фонду і фондів загальнообов'язкового соціального страхування, а також податку з доходів фізичних осіб на загальних засадах.

Загальна сума утримань із заробітної плати не повинна перевищувати 20% (а в окремих випадках, передбачених законодавством, - 50%) суми заробітку, що залишається після відрахування податку з доходів фізичних осіб, збору в Пенсійний фонд і збору на соціальне страхування на випадок безробіття. Не дозволяються утримання з вихідної допомоги.

При утриманнях із заробітної плани за декількома виконавчими документами за працівником, у будь-якому випадку, повинно бути збережено 50% заробітку.

Документ з обліку особового складу єдосить важливими і вимагають особливої ретельності при оформленні, веденні і зберіганні протягом тривалого часу. Проте на підприємствах малого бізнесу чисельність

Арк.

32

Зм.

Арк.

документа

Підпис

Дата

працівників невелика, тому спеціальної кадрової служби там, як правило, немає. Обов'язки з ведення кадрової документації наказом керівника доручаються одному з працівників.

Бухгалтерія па кожного працівника відкриває картку довідку (особовий рахунок) з указівкою довідкових даних про працівника з подальшим накопиченням інформації про нараховану заробітну плату, утримання з неї, виплачені суми.

Оперативний облік робочого часу ведеться в табелі обліку використання робочого часу (ф. № П-12, № П-13). Дані табельного обліку використовує бухгалтерія при нарахуванні заробітної плати працівникам.

При відрядній оплаті праці основні документи для обліку виконаних робіт, їхньої якості і заробітної плати, що підлягає нарахуванню бригаді або окремому робітникові, є наряди.

Усі первинні документи з обліку виробки і заробітної плані у встановлений термін здають у бухгалтерію для їхньої перевірки й оброблення. Рахункове оброблення полягає в тому, що по кожному документу множенням розцінки на кількість виробленої продукції (виконаних робіт, зроблених послуг) визначають суму відрядного заробітку. Оброблені документи групують за табельними номерами робітників і використовують для складання відомості 3-м (розділ ІІ). Ця відомість є основним обліковим реєстром, що використовується для оформлення розрахунків з робітниками та службовцями. Вона містить дані про всі нарахування за видами оплат, утримання із заробітної плати і суми, що підлягають видачі на руки.

33

Зм.

Арк.

документа

Підпис

Дата

Порівняння відомості 3-м і розрахунково-платіжної відомості свідчить про те, що вони відрізняються лише тим. що в останній відсутні дані про відрахування на соціальне страхування, у Пенсійний фонд, фонд соціальною страхування на випадок безробіття. Тому на Практиці облік розрахунків з оплати праці окремі малі підприємства ведуть саме в розрахунково-платіжних відомостях. У цих випадках відрахування на соціальні заходи з фонду оплати праці відображають у листах-розшифровках, звідки їх заносять у Журнал обліку господарських операцій.

Грошові кошт для виплати заробітної плати підприємства одержують за чеком розрахункового рахунка банку. Разом з чеком підприємства падають банкові всі необхідні платіжні документи по перерахуваннях іншим організаціям і особам, на користь яких відбулися утримання із заробітної плати.

Синтетичний облік розрахунків з робітниками та службовцями з оплати праці підприємство здійснює на пасивному рахунку 66 "Розрахунки з оплати праці" за субрахунками:

661 "Розрахунки по заробітній платі";

662 "Розрахунки з депонентами".

За кредитом субрахунка 661 "Розрахунки по заробітній платі" відображають суми нарахованої працівникам основної і додаткової заробітної плати, премії, допомоги з тимчасової не працездатністі, за дебетом - утримання із заробітної плані, суми виплаченої заробітної плати, а також депоновану заробітну плату.

Нарахована заробітна плата відноситься на витрати тих ділянок виробництва або обігу, де зайняті ті або інші категорії працівників, для включення її в собівартість продукції (робіт, послуг).

34

Зм.

Арк.

документа

Підпис

Дата


 
 

Цікаве

Загрузка...