WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік заробітньої плати у СУБД Access - Дипломна робота

Облік заробітньої плати у СУБД Access - Дипломна робота

 • порядок оброблення та зберігання первинних документівта реєстрів обліку з оплати праці;

Відповідно до Закону України "Про оплату праці", розрізняють основну заробітну плату, додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

Основна заробітна плата - це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм (норми часу, вироблення, обслуговування, посадові оклади).Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок, відрядних розцінок для робочих і посадови-окладів для службовців.

Додаткова заробітна плата - не винагорода за працю понад установлені норми, за трудові досягнення і винахідництво, а також особливі умови праці. Вона включає доплати і надбавки то тарифних ставок і посадових окладів у розмірах, передбачених чинним законодавством: винагороди за вислугу років і стаж роботи: оплату щорічних і додаткових відпусток відповідно до законодавства, компенсацій за невикористану відпустку та ін.

До інших заохочувальних і компенсаційних виплат відносяться надбавки і доплати, не передбачені законодавством і понад установлені розміри: винагороди за підсумками роботи за рік; премії за сприяння винахідництву і раціоналізації, за створення. освоєння і впровадження нової техніки: за своєчасне постачання продукції на експорт: одноразові заохочення окремих працівників за виконання особливо важливих виробничих завдань тощо.

Крім того. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 26 "Виплати працівникам" передбачає таку класифікацію виплат працівникам:

 • поточні виплати;

 • виплати при звільнені;

 • виплати при завершенні трудової діяльності;

 • інші довгострокові виплати.

Згідно з цим переліком, до поточних виплат включають заробітну плату та інші нарахування з оплати праці, виплати за невідпрацьований час, прямі та інші заохочувальні виплати.

Арк.

27

Зм.

Арк.

документа

Підпис

Дата

Джерелами коштів на оплату праці на малих підприємствах є кошти, що отримані в результаті господарської діяльності.

Залежно від основної ознаки (кількості праці або часу) розрізняють дві форми оплати прані:

 • відрядну, коли за основу розрахунку заробітної плати береться кількість виконаної роботи;

 • погодинну, при якій відповідно до тарифної ставки за годину роботи або окладу оплачується витрачений на підприємстві час.

Оплата праці робітників підприємств, що застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, здійснюється за загальними принципами згідно з КЗпП і Законом України "Про оплату праці".

Проте застосування єдиного податку вимагає певних особливостей в організації обліку оплати праці на підприємстві:

 • виграти з оплати праці не враховуються у формуванні бази оподаткування єдиним податком, і тому сума таких виплат не зменшує податкових платежів цих платників;

Те ж саме стосується і питань надання платниками єдиного податку найманим працівникам інших додаткових благ, таких як оплата за навчання дітей працівників, надання путівок та інші.

Витрати на оплату праці є базою для нарахування внесків на загальне державне пенсійне страхування та трьох внесків на загальнодержавне соціальне страхування. Платники єдиного податку стосовно цих обов'язкових платежів знаходяться в особливому

становищі.

Арк.

28

Зм.

Арк.

документа

Підпис

Дата

З одного боку, згідно з п.6 Указу № 727 платники єдиного податку не є платниками:

 • збору на обов'язкове соціальне страхування;

 • збору на обов'язкове державне пенсійне

страхування:

 • внесків до державною фонду сприяння зайнятості населення.

До того ж Указ №727 передбачає, що суми єдиного податку, що надходять на рахунок Державного казначейства, підлягають розподілу в такому співвідношенні:

 • 20% - в Держбюджет України;

 • 23% - у місцеві бюджети:

 • 42% - у Пенсійний фонд України:

 • 15% на обов'язкове соціальне страхування (в тому числі в Державний фонд сприяння зайнятості населення - 4%).

Таким чином, наявність них взаємопов'язаних норм в Указі №727 є ознакою того, що платежі на пенсійне і соціальне страхування сплачуються суб'єктами спрощеної системи оподаткування в складі єдиного податку, законодавчого урегулювання цього питання платники єдиного податку звільнялися віт необхідності внесків до фонду соціального страхування на випадок безробіття і фонду соціального страхування на випадок тимчасової втрати працездатності. Єдиним видом соціального страхування, за яким з моменту введення не виникали протиріччя, є загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, що спричинили втрату працездатності, тому що ці види внесків усі платники сплачують на загальній підставі.

Арк.

29

Зм.

Арк.

документа

Підпис

Дата

З 1 січня 2004 року набрав чинності Закон України № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. згідно з яким платежі до Пенсійного фонду, які пов'язані з оплатою праці, виключили з системи оподаткування та перейменували у "внески", про які в Указі №727 не йдеться. Згідно з п.1 ст. 14 Закону №1058, суб'єкти малого бізнесу - платники єдиного податку віднесені до страховиків, які зобов'язані нараховувати пенсійний внесок за ставкою 33.2% (з 11.01.2007 р.).

У зв'язку з ним у юридичних осіб — платників єдиного податку з 01.01.2004 року з'явилася проблема подвійного оподаткування відносно платежів до Пенсійного фонду:

з одного бокунарахування сі сплата пенсійного внеску в розмірі 33.2% фонду оплати праці:

з іншого боку, 42% суми єдиного податку також зараховуються на рахунки Пенсійного фонду.

Хоча пенсійне законодавство має пріоритет з питань сплати внесків до Пенсійного фонду, проте не суперечить нормам Господарською кодексу, згідно з яким "закони, якими регулюються оподаткування суб'єктів господарювання, повинні передбачати усунення подвійного оподаткування".

Протягом 2004 року паралельно існували дві принципово річні позиції щодо сплати, внесків до Пенсійною фонду платниками єдиного податку.

Перша позиція належить Держкомпідприємництву, яке послідовно відстоює норми Указу №727 і наполягає па тому, що платники єдиного податку не повинні нараховувати пенсійні внески на витрати з оплати праці найманих працівників.

30

Зм.

Арк.

документа

Підпис

Дата


 
 

Цікаве

Загрузка...