WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік основних засобів та нарахування амортизаційних відрахувань і його автоматизація - Дипломна робота

Облік основних засобів та нарахування амортизаційних відрахувань і його автоматизація - Дипломна робота

% – множить число на сто і представляє як процент.

А – використовується як код формату, що вказує де повинен з'явитися текст.

*символ – заповнює місце, що залишилось в комірці, символами що введені після "*".

"текст" – виводить текст, взятий в лапки.

[колір] – заповнює комірку вказаним кольором.

символ – виводить символ, що стоїть за символом следж.

За замовчуванням, Excel всю інформацію в комірках представляє в загальному форматі – числові дані вирівнюються по правому краю комірок, текст – по лівому.

1.2.2. Форматування комірок

Якщо потрібно змінити вирівнювання, то слід у вікні (Формат ячеек Формат клітинок) вибрати закладку (Віравнивание Вирівнювання) (рис.1.3).

Рис. 1.3. Закладка Выравнивание вікна Формат ячеек

Дана закладка містить однойменний розділ, в якому присутні два випадаючих списки, які встановлюють вирівнювання даних в комірці у горизонтальному та вертикальному напрямку. У списку (по горизонтали по горизонталі) можна вибрати наступні параметри:

 • (по значению за значенням) – встановлює вирівнювання за замовчуванням, тобто текст по лівому краю комірки, а числові дані-по правому краю;

 • (по левому краю за лівим краєм) – вирівнювання по лівому краю комірки. При цьому в полі (одступ відступ) можна вказати величину відступу інформації від лівого краю комірки;

 • (по правому краю за правим краєм) – вирівнювання по правому краю комірки. При цьому в полі (одступ: відступ:) можна вказати відступ від правого краю комірки;

 • (по центру) – центрування інформації в комірці;

 • (по ширине за шириною) – вирівнювання по двох краях комірки одночасно;

 • (с заполнением з заповненням) – дублювання вмісту комірки, поки вона повністю не заповниться по ширині;

 • (по центру выделения по центру виділення) – вирівнювання по всьому діапазону виділених комірок, ігноруючи їх межі. При цьому відбувається об'єднання відмічених комірок в одну;

 • (распределенный розподілений) – рівномірне заповнення інформацією по всій ширині комірки. При цьому в полі (отступ: відступ:) можна вказати величину відступу від лівого та правого країв комірки до її вмістимого. Опція (Распределять по ширине Розподіляти за шириною) забороняє використання відступу від країв комірки.

У випадковому списку (по вертикали: по вертикалі:) можна вибрати параметри вирівнювання даних в комірках у вертикальному напрямку. При цьому можна вибрати:

 • (по верхнему краю за верхнім краєм) – розміщувати інформацію біля верхнього краю комірки;

 • (по нижнему краю за нижнім краєм) – розміщувати інформацію біля нижнього краю комірки;

 • (по центру) – центрувати інформацію в комірці у вертикальному напрямку;

 • (по всоте за висотою) – встановлює вирівнювання по верхньому та нижньому краях комірки одночасно;

 • (распределенный розподілений) – рівномірне заповнення інформацією по всій висоті комірки;

В розділі (Отображение Відображення) встановлюються додаткові обції вирівнювання:

 • (переносить по словам переносити по словах) – встановлює перенесення тексту, що не поміщається а один рядок в комірці в наступний рядок. При цьому висота комірки регулюється автоматично таким чином, щоб в ній помістилася уся інформація;

 • (автоподбор ширыни авто підбір ширини) – встановити автоматичний підбір кеглю шрифту в комірці таким чином, щоб по її ширині помістилась вся інформація. Якщо до комірки застосовано перенесення тексту (попередня опція), то дану опцію застосовувати неможливо;

 • (объединение ячеек об'єднання клітинок) – об'єднати виділені комірки.

Наступний розділ (Направление текста Напрямок тексту) містить випадаючий список, де можна встановити напрямок написання та зчитування текстової інформації в комірці. (по контексту за контекстом) – в залежності від вибраної мови, (слева направо зліва направо) – введення тексту відбувається зліва на право, або (справа налево справа наліво) – справа на ліво.

В даній закладці також є розділ (Ориентация Орієнтація), який дозволяє встановити напрямок написання даних в комірці. Можна вказати або числове значення кута нахилу до горизонту, або встановити цей кут за спеціальною шкалою за допомогою миші.

Третя закладка (Шрифт) (рис.1.4) вікна (Формат ячеек Формат клітинок) встановлює параметри шрифту для інформації, що знаходиться

Рис. 1.4. Закладка Формат вікна Формат ячеек

в комірках. При цьому в списку (Шрифт:) можна вибрати гарнітуру шрифту, в списку (Размер: Розмір) – його розмір, а (Начертание: Накреслення:) – стиль написання символів.

У випадаючому списку (Подчеркивание: Підкреслення:) можна встановити тип підкреслювання тексту: (Нет Немає) – без підкреслювання, (Одинарное, по значению Одинарне, за значенням) – підкреслювання однією лінією, (Двойное, по значению Подвійне, за зазначенням) – подвійною, (начерк (Одинарное, по ячейке Одинарне, за клітинкою) – однією лінією до краю комірки, (Двойное, по ячейке Подвійне, за значенням) – подвійною лінією до краю комірки. Колір символ в комірці можна вибрати у випадаючому списку (Цвіт Колір).

В розділі (Видоизменение Видозміна) даного вікна можна вибрати додаткові елементи:

 • (зачеркнутый закреслений) – встановлює шрифт перекреслений;

 • (верхний индекс надрядковий) – встановлює шрифт у верхньому регістрі;

 • (Нижний индекс підрядковий) – встановлює шрифт у нижньому регістрі.

Якщо відмітити опцію (Обічній Звичайний), то можна встановити параметри шрифту, прийняті за замовчуванням.

В Excel навколо комірок можна встановити рамки. Це дозволяє оформляти інформацію у вигляді звичайних таблиць. Для цього потрібно виділити відповідні комірки і вибрати закладку (Граница Межа) (рис.1.5).

Рис. 1.5. Закладка Граница вікна форматування

У розділі (тип линии тип лінії) можна вибрати один з 14 типів ліній обводки, а в розділі (цвет колір) – колір лінії (за замовчуванням (авто) – тобто встановлюється автоматично, в залежності від кольору фону комірки). В розділі (Все Усі) є можливість вибрати:

 • (нет немає) – відміна ліній обводки;

 • (внешние зовнішні) – встановлення ліній обводки всередині виділеної ділянки комірки;

 • (внутренние внутрішні) – встановлення ліній обводки всередині виділеної ділянки комірок.

Якщо потрібно втановити лінії обводки лише для певних сторін комірки, то в розділі (Отдельные Окремі) можна вибрати відповідні піктограми.

У наступній закладці (Вид Візерунки) вікна форматування комірок можна вибрати колір фону комірки і тип її заповнення.

Інколи виникає потреба захистити від несанкціонованого редагування дані і формати комірок шляхом встановлення паролю. Для цього потрібно вказати комірки, які повинні підлягати захисту. Щоб виконати дану операцію, необхідно виділити відповідні комірки і у вікні (Формат ячеек Формат клітинок) вибрати закладку (Защита Захист) і відмінити опцію (Защищаемая ячейка Захистити клітинку) або активізувати піктограму. Крім цього опції (Скрыть формулі Приховати формули) дозволяє не відображати формули, які містяться в захищених комірках. Варто зауважити, що опції (Защищаемая ячейка Захистити клітинку) та (Скріть формулі Приховати формули) лише встановлює дозвіл на захист та приховання формул, а сом захист у пункті меню (Сервис Сервіс) підпункт (Защита Захист). Відкривається підменю, де можна вибрати (За щитить лист Захистити аркуш) – встановлює захист лише даного робочого аркуша, (За щитить книгу Захистити книгу) – робочої книги, або (За-щитить книгу и дать общий доступ Захистити книгу та надати спільний доступ) – захистити робочу книгу з встановленням прав доступу для інших користувачів але із скасуванням режиму виправлень. Відкривається вікно, в якому потрібно ввести і підтвердити пароль.


 
 

Цікаве

Загрузка...