WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Організація обліку праці та її оплати - Реферат

Організація обліку праці та її оплати - Реферат

  • особи, які не досягли 18 років;

  • молоді робітники після закінчення професійних навчально-виховних установ;

  • молоді фахівці після закінчення вищих навчальних закладів;

  • особи, звільнені в запас із військової або альтернативної (невійськової) служби;

  • інваліди, направлені на роботу згідно з рекомендаціями медико-санітарної експертизи.

Відповідно до ст. 27 КЗпП термін випробування при прийманні на роботу фахівців, якщо інше не передбачено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках за узгодженням з відповідним комітетом профспілки - шести місяців. Термін випробування при прийманні на роботу робітників не може перевищувати одного місяця.

У випадку, якщо працівник у період випробування був відсутній на роботі у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин, термін випробування можна продовжити на відповідне число днів, протягом яких працівник був відсутній.

Якщо випробний термін минув, а працівник продовжує працювати, то його вважають таким, який витримав випробування і подальше розірвання трудового договору допускається тільки на загальних підставах.

Якщо протягом випробного терміну встановлено невідповідність працівника роботі, на яку його прийнято, власник або уповноважений ним орган протягом цього терміну має право розірвати трудовий договір.

Таблиця 2

Умови припинення дії трудового договору

відповідно до Кодексу законів про працю

Стаття КЗпП

Назва статті

36

Підстави припинення дії трудового договору

37

Припинення дії трудовою договору з працівником, направленим на примусове лікування за постановою суду

38

Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений термін, з ініціативи працівника

39

Розірвання строкового трудового договору з ініціативи працівника

40

Розірвання трудового договору з ініціативи власника або органу, який він уповноважив

41

Додаткові підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника або органу, який він уповноважив, з окремими категоріями працівників за певних умов

43

Розірвання трудового договору з ініціативи власника або органу, який він уповноважив, за попередньою згодою профспілкового органу

43 і

Розірвання трудового договору з ініціативи власника або органу, який він уповноважив, без попередньої згоди профспілкового органу

45

Розірвання трудового договору на вимогу профспілкового чи іншого органу, який уповноважив на представництво трудовий колектив

184

Гарантії при прийнятті на роботу і заборона звільнення вагітних жінок та жінок, які мають дітей

198

Обмеження звільнення працівників, молодших вісімнадцяти років

199

Розірвання трудового договору з неповнолітнім на вимогу його батьків або інших осіб

Приймання на роботу сумісників

Відповідно до трудового законодавства України кожен працівник маг право реалізовувати свої здібності до продуктивної та творчої праці шляхом укладання трудового договору на одному або одночасно на кількох підприємствах, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором чи угодою сторін. Реалізацією цього права є укладання трудового договору про роботу за сумісництвом.

Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної роботи, іншої, регулярної та оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві.

Умови роботи за сумісництвом визначені постановою Кабінету Міністрів України "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій" від 03.04.1993 р. № 245, зі змінами і доповненнями та Положенням про умови праці за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим наказом Міністерства праці України, Міністерством юстиції України, Міністерством фінансів України від 28.06.1993 р. № 43 (далі - Положення № 43).

Працівники, крім основної роботи і роботи за сумісництвом, мають право виконувати такі роботи, які не є сумісництвом. До них належать, наприклад, літературна робота; технічна, бухгалтерська та інша експертиза з разовою оплатою праці: педагогічна робота з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік та ін.

Процедура приймання па роботу за сумісництвом відрізняється від процедури приймання на основну роботу лише тим, що працівникові слід подати заяву на ім'я керівника підприємства із зазначенням, що він бажає працювати за сумісництвом, паспорт і довідку про присвоєння ідентифікаційного номера. Для роботи за сумісництвом отримання згоди адміністрації підприємства за місцем основної роботи не потрібно.

У випадку, якщо робота сумісника вимагає спеціальних знань, працівник має надати диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку.

При влаштуванні на роботу за сумісництвом працівнику не обов'язково пред'являти трудову книжку, тому що на осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуть тільки за місцем основної роботи. Записи до трудової книжки відомостей про роботу за сумісництвом здійснюють за бажанням працівника.

Тривалість робочого дня сумісника не може перевищувати 4 години на день і повний робочий день вихідного дня. При цьому загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати полонини місячної норми робочого часу. Оплату праці сумісників здійснюють за фактично виконану роботу.

Чинним законодавством встановлено обмеження роботи за сумісництвом. Так. згідно з п. 4 Положення №43 керівники державних підприємств. їх заступники, керівники структурних підрозділів (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їх заступники не мають права працювати за сумісництвом (за винятком наукової, викладацької, медичної та творчої діяльності).

Обмеження на сумісництво можуть впроваджувати керівники підприємств за узгодженням із профспілковими комітетами тільки стосовно працівників окремих професій та посад, зайнятих на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, що може призвести до наслідків, які негативно відбиваються на стані їх здоров'я і безпеці виробництва. Обмеження також поширюються на осіб, які не досягли 18 років, і вагітних жінок.

Крім того, ст. 16 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 р. №3723-ХІІ, зі змінами і доповненнями, встановлені обмеження на виконання робіт за сумісництвом державними службовцями (крім наукової, викладацької, творчої діяльності, а також медичної практики).

Приймання на роботу тимчасових працівників

Тимчасовими працівниками вважають працівників, прийнятих на роботу терміном до двох місяців* а для заміщення тимчасово відсутніх працівників, за якими зберігається їх місце роботи (посада), - до чотирьох місяців.

Порядок прийняття на роботу тимчасових працівників регламентовано Указом Президії Верховної Ради СРСР від 24.09.1974 р № 311-ІХ, зі змінами і доповненнями, "Про умови праці тимчасових працівників і службовців".

Особи, прийняті на роботу тимчасовими працівниками, мають бути попереджені про це при укладанні трудового договору. У наказі про приймання на роботу необхідно вказати, що цього працівника приймають на тимчасову роботу, або зазначити термін, на який його приймають.

При прийманні працівників на тимчасову роботу не встановлюють випробний термін з метою перевірки їх відповідності роботі, яку доручають.

Укладання договорів підряду і трудових угод

Одним із видів строкових трудових договорів є договір підряду.

Договір підряду - це угода між фізичною особою і роботодавцем (юридичною особою, приватним підприємцем тощо), відповідно до якого одна сторона (підрядник) зобов'язується виконати певну роботу, а інша сторона (замовник) зобов'язується прийняти й оплатити виконану роботу.

На відміну від приймання на основну роботу, при укладанні договору підряду заяву та наказ про приймання на роботу не оформляють.

Порядок оплати викопаних робіт визначають угодою сторін. Після виконання роботи сторони підписують акт приймання-здавання виконаних робіт.

4. Облік використання робочого часу та виробітку продукції

Працівники всіх підрозділів підприємства підлягають обліку, незалежно від робіт, які вони виконують, та їхніх посад. Первинні документи, які застосовують для обліку використання робочого часу, наведено в таблиці 3.


 
 

Цікаве

Загрузка...