WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Настройка рахунків, субконто та інших параметрів - Реферат

Настройка рахунків, субконто та інших параметрів - Реферат

курсор на початок списку, а клавіша End - в кінець. З допомогою алфавітно-цифровихклавіш Ви можете здійснити швидкий пошук виду субконто по його назві (якщо список відсортований по назві), або по його номеру (якщо список відсортований по номеру). Натиснувши F1 , Ви можете отримати довідку (допомогу). Натиснувши Alt F10 - продивитися і змінити параметри програми.
Вихід з перегляду. Якщо список було викликано з головного меню, то натиснувши Esc , Ви повернетесь в головне меню. Якщо список було викликано для вибору, то натиснувши Enter , Ви зможете вибрати вид субконто, а Esc - вийти з відмовою від вибору.
Коректування списку видів субконто. Для вставки в список нового виду субконто, натисніть клавішу Ins і введіть номер виду субконто (програма запропонує Вам перший вільний номер) і назву. Після вводу значення кожного поля натисніть клавішу Enter (якщо значення повністю заповнює ширину поля, то Enter натискати не треба).
Для знищення виду субконто встановіть курсор на відповідну стрічку і натисніть клавішу Del . Програма буде двічі запитувати підтвердження необхідності знищення. Для підтвердження натисніть Enter , а для відмови - Esc . Не слід знищувати види субконто, по яких мали місце операції в біжучому, або попередніх періодах.
При перегляді списку видів субконто Ви можете змінювати назви видів субконто. Змінити номери видів субконто програма Вам не дозволить, так як номери використовуються при збереженні даних в журналі операцій. Для коректування назви субконто слід виділити потрібну назву і натиснути Enter (якщо список видів субконто виведений для вибору, то натиснути *), ввести нову назву виду субконто і, якщо ця назва не повністю заповнює графу вводу, натиснути Enter .
Якщо список видів субконто викликаний з головного меню (пункт "Види субконто" з групи "Операції"), то Ви можете для кожного виду субконто, натиснувши F3 , перейти до коректування відповідного списку значень субконто (див. розд.3.6).
Використання списку видів субконто. Заповнивши список довідників об'єктів аналітичного обліку (видів субконто), слід уважно продивитися список рахунків (пар.3.1) і визначити яким рахункам слід прсвоїти той чи інший вид субконто для ведення аналітичного обліку. Кожний вид субконто може бути закріплений за будь-якою кількістю рахунків або субрахунків. Сама процедура закріплення до рахунку або субрахунку виду субконто була описана в пар.3.2 ( блок "Коректування списку рахунків").
Задавши для рахунку або субрахунку ведення аналітичного обліку, доцільно відразу ж встановити в графі "Кільк" списку рахунків символ "+" (якщо по даному рахунку або субрахунку також потрібно вести облік і в натуральному виразі).
Заповнення самих довідників об'єктів аналітичного обліку описане в розд.3.6. При бажанні можна заповнювати ці довідники і в процесі вводу операцій.
Зауваження.
Прийняття рішення про формування списку видів субконто і прикріплення видів субконто рахункам і субрахункам має дуже велике значення для зручності ведення бухгалтерського обліку. Деякі рішення тут не є очевидними і залежать від специфіки організації. Наприклад, для постачальників і покупців можна вести або один загальний вид субконто, або використовувати два різних види субконто. Якщо постачальники і покупці практично не перетинаються (одна організація ніколи не буває постачальником і покупцем), то більш прийнятним є другий варіант. Так само і для підзвітних осіб можна вести один або два види субконто, і обидва ці рішення мають свої недоліки та переваги.
3.6. Список значень субконто (об'єктів аналітичного обліку)
Списки значень субконто складаються з переліку об'єктів аналітичного обліку одного виду. Можлиивим є також створення багаторівневих списків.
Звертання до списків значень субконто здійснюється:
" зі списка видів субконто при натисненні клавіші F3 (при цьому виводиться список для того виду субконто, на якому встановлено курсор);
" при вводі даних в журнал операцій для проводок по тих рахунках, по яких передбачене ведення аналітичного обліку (при цьому виводиться список для виду субконто, асоційованого з відповідним рахунком або субрахунком);
" з коректування плану рахунків;
" при складанні стандартних звітів (див.розд.8).
Формат списку значень субконто. Список значень субконто має три графи: код, назва субконто і ціна. Ви можете впорядкувати список по коду субконто (натиснувши F2), або по назві субконто (натиснувши F4 ).
Графа ціна заповнюється для тих об'єктів аналітичного обліку, для яких вона має зміст (наприклад, основні засоби, матеріали). Ціна субконто використовується при формуванні суми для тих рахунків, по яких ведеться кількісний облік.
Перегляд списку значень субконто. Як і всі списки, Ви можете переглядати список значень субконто з допомогою клавіш Р , Т , , , PgUp , PgDn . Натиснувши Home , Ви переведете курсор на початок списку, а натиснувши End - в кінець списку. З допомогою алфавітно-цифрових клавіш Ви можете здійснити швидкий пошук субконто по його назві (якщо список впорядкований по назві), або по номеру (якщо список впорядковано по номеру). Натиснувши F1 , Ви можете отримати довідку (допомогу). Клавіша F10 виводить на екран "меню дій" - довідку зі списком доступних в даному режимі дій.
Перегляд параметрів субконто. При натисненні клавіші F5 на екран виводиться список параметрів біжучого субконто (див. нижче) і Ви можете його переглядати, або коректувати, як це описано нижче. Крім того, при натисненні Ctrl Р і Ctrl Т в правій графі списку значень субконто замість ціни виводиться один з параметрів субконто (натискаючи Ctrl Р і Ctrl Т , Ви можете вибрати потрібний параметр). Ви можете його переглядати, чи коректувати.
Вихід з перегляду. Якщо список значень субконто був викликаний зі списку видів субконто (функція "Види субконто" групи "Операції" головного меню), то натиснення Esc поверне Вас в головне меню програми. Якщо ж список був викликаний для вибору з нього конкретного субконто, то натиснення Esc приведе до виходу з відмовою від вибору, а Enter - до вибору субконто. В останньому випадку, якщо вибране субконто має підпорядковані, то на екран буде виведено список підпорядкованих субконто і Ви змушені будете робити вибір до тих пір, поки не дійдете до субконто, яке не має підпорядкованих.
Якщо список субконто було викликано для формування звіту ( функції "Аналіз рахунку по субконто", "Аналіз субконто", "Карточка субконто" та ін. з групи "Звітність" головного меню), то Ви можете, натиснувши Ctrl Enter , вибрати для складання звіту субконто не самого "нижнього" рівня (тобто такі, що мають підпорядковані субконто).
Пошук стрічки. Крім швидкого пошуку субконто по його номеру або назві, програма дозволяє здійснити пошук субконто по довільній стрічці символів, яка входить в будь-яку з граф визначення субконто.

 
 

Цікаве

Загрузка...