WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Настройка рахунків, субконто та інших параметрів - Реферат

Настройка рахунків, субконто та інших параметрів - Реферат

довжину 2 символи. Якщо Вас цене влаштовує, натисніть в режимі перегляду плану рахунків комбінацію клавіш Alt F10, встановіть в виведеному запиті "Параметри" потрібні кількості знаків у рахунках та субрахунках (для цього потрібно підвести курсор до потрібного значення і натиснути Enter ), виділіть напис "Вихід" та натисніть Enter .
Ввoд нового рахунку або субрахунку. Якщо при перегляді списку рахунків Ви натиснете клавішу Ins , програма запропонує Вам ввести код рахунку, код субрахунку і назву. Якщо значення, введне в графу, не повністю її заповняє, то для закінчення вводу в цю графу необхідно натиснути Enter . Клавіша Esc дозволить Вам в будь-який момент відмінити ввід нового рахунку або субрахунку. Програма не дозволить Вам ввести новий рахунок або субрахунок, якщо вказаний код рахунку або субрахунку співпадає з тим, який вже є в списку.
Новий рахунок або субрахунок буде поставлений в список рахунків на те місце, яке він повинен займати по порядку ( список рахунків впрорядкований по кодах рахунків і субрахунків).
При вводі рахунків та субрахунків спочатку введіть стрічку з кодом рахунку, пустим кодом субрахунку, і в ній вкажіть назву рахунка. Потім в стрічках з тим же кодом і кодами субрахунків введіть назви субрахунків.
Знищення рахунку або субрахунку. Для знищення коду рахунку або субрахунку встановіть курсор на відповідну стрічку списку рахунків і натисніть клавішу Del . Програма буде двічі запитувати про необхідність знищення:
Підтвердити знищення - Enter ! Відмова - Esc !
і
Рахунок міг використовуватися ! Підтвердити - Enter ! Відмова - Esc !
Для підтвердження натискайте Enter , а для відмови - Esc . Ні в якому разі не слід знищувати з плану рахунків рахунки або субрахунки, по яких мали місце будь-які операції в текучому або минулих періодах.
Коректування списку рахунків. Для зміни списку рахунків слід виділити курсором ту графу, яку Ви хочете змінити і натиснути клавішу Enter (якщо список рахунків виведений для вибору з нього будь-якого рахунку, наприклад, при вводі даних в журнал операцій, то для коректування необхідно натиснути клавішу ). Подальші дії залежать від того, яку графу Ви хочете коректувати:
" при зміні коду рахунку, субрахунку, або назви - після цього потрібно буде ввести нове значення графи і, якщо воно не повністю заповнює графу, натиснути Enter . Відповідно, натиснувши Esc , Ви відміните зміну графи;
" для графи "Вид субконто" на екран буде виведено список видів субконто (видів аналітичного обліку). Виберіть з цього списку вид субконто, який буде асоціюватися з даним рахунком і натисніть Enter. Якщо в списку немає необхідного виду субконто, необхідно спочатку натиснути клавішу Ins і ввести номер та назву потрібного виду субконто. Щоб відмінити ведення аналітичного обліку для даного рахунку або субрахунку, виберіть стрічку "БЕЗ СУБКОНТО" і натисніть Enter ;
" для змін в графах "Кільк", "Вал", "Ан" необхідно натиснути клавішу Пробіл. Зміни в графі "Кільк" можливі, якщо для рахунку ведеться аналітичний облік. Встановивши необхідне значення графи ( "+" - відповідну ознаку включено, Пробіл - виключено ), натисніть клавішу Enter.
Ні в якому разі не можна змінювати номери рахунків і субрахунків, по яких мали місце будь-які операції в текучому або минулих періодах.
Більш детально про аналітичний і кількісний облік буде йти мова в слідуючих параграфах цього розділу.
Зауваження.
1. Якщо при вводі проводки в журнал операцій Ви вкажете в якості дебета чи кредита рахунок, якого немає в плані рахунків, його номер автоматично буде включено до плану рахунків. Якщо помилково це не зроблено, то необхідно при коректуванні плану рахунків ввести назву цього рахунка або субрахунка.
2. Якщо Ви заповнили графу "Вид субконто" для рахунку, то ця графа для всіх підрахунків даного рахунку повинна бути або пустою, або мати такий самий вид субконто. При цьому в першому випадку залишки аналітичного обліку підраховуються тільки по рахунку (це пришвидшує розрахунки і зменшує об'єм іформації), а в другому випадку - також і по відповідних субрахунках.
3. Якщо графа "Вид субконто" для рахунку залишена пустою, то для субрахунків цього рахунку види субконто для ведення аналітичного обліку можуть бути різні.
4. Після коректування плану рахунків слід знову розрахувати залишки (пункт "Розрахунок залишків" групи "Звітність" головного меню).
3.3. Валютний облік
"1С:Бухгалтерія-Проф." версії 2.0 дозволяє вести бухгалтерський облік в кількох валютах (до 1000 валют). Для організації валютного обліку використовується список валют, історія курсів валют, настройка плану рахунків на валютний облік.
При необхідності ведення валютного обліку слід викликати з режиму "валюти" пункту "Операції" головного меню список валют і ввести в нього повні і короткі назви валют, які будуть використовуватися, та їх курси на текучу дату.
При необхідності вводу курсів на інші дати необхідно виділити курсором потрібну валюту і натиснути F3 для переходу в список курсів валют. Кожна стрічка цього списку має дату встановлення курсу і курс (кількість гривень в одиниці даної валюти). Бажано вказувати курси валют на кінець кожного місяця.
Заповнивши список валют і список курсів валют, слід вказати в режимі коректування рахунків список рахунків, по яких необхідно вести валютний облік. Біля цих рахунків та субрахунків слід поставити символ "+" в графі "Вал". Цю ознаку можна вказувати, як по рахунках, так і по субрахунках. Якщо Ви вкажете ознаку валютного обліку тільки по рахунку, а по субрахунку - ні, то при підрахунку залишків по субрахунках не будуть формуватися залишки та обороти в валюті, тому ці залишки та обороти не можна буде використати в документах і звітах.
Для проводок по рахунках, для яких вказаний облік в валюті, програма запитує та зберігає суми і в валюті, і в гривнях. При розрахунку підсумків програма розраховує і зберігає залишки та обороти в валюті по кожній валюті окремо, в гривнях по кожній валюті окремо і сумарні залишки та обороти. Якщо по рахунку (субрахунку) ведеться аналітичний облік, то ці дані вираховуються і для кожного об'єкта аналітичного обліку (субконто). Збереження сум проводок і залишків і в гривнях, і в валюті дозволяє виконувати переоцінку валюти.
Як правило, валютний облік ведеться по рахунках обліку грошових коштів (50, 52), розрахунків зі сторонніми організаціями (60, 61, 62, 64, 76 і т.д.) і з підзвітними особами (71 ). При необхідності Ви можете вести валютний облік по будь-яких потрібних Вам рахунках.
3.4. Аналітичний облік
При найпростішому використанні програми "1С:Бухгалтерія-Проф." бухгалтер може обмежитися тільки веденням синтетичного обліку. При цьому він може вводити різні проводки і на їх основі отримувати оборотно-сальдові відомості, карточки рахунків, головну книгу, вести касу, обробляти

 
 

Цікаве

Загрузка...