WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Вибір раціональної системи оплати та стимулювання праці як найважливіших факторів підвищення ефективності виробництва (на прикладі Коломийського Ветса - Дипломна робота

Вибір раціональної системи оплати та стимулювання праці як найважливіших факторів підвищення ефективності виробництва (на прикладі Коломийського Ветса - Дипломна робота

При переробці наступних видів сировини в котел добавляють воду: до сирої і вивареної кістки—до занурення; до рогато-копитної сировини—при виробництві кормового білкового концентрату—1:1; до рогато-копитного борошна—до занурення; до підкрилля—2:1; до відходів перо-пухового ви-робництва—3, 5:1; при переробці яєчної шкарлупи—3-5 до маси сировини.

При переробці копит на рогато-копитне борошно в котел добавляють 330-440 кг води).

Завантажування котла сировиною може здійснюватись з пересувних ємкостей в пересувний бункер, а потім в дозатор; із ковша або тачки; з лотка або шнека над горловиною; продувкою сировини по трубах у відкриту заван-тажувальну горловину чи безпосередньо в корпус котла при зачиненій або заглушеній горловині.

Сировину перед завантажуванням в котел зважують або визначають масу по об'єму тачок, ковшей і бункерів.

Порядок відкривання кришки завантажувальної горловини:

 1. відчинити засувку випускання сокових парів;

 2. зачинити засувку подачі пари в рубаху котла;

 3. зачинити кришку завантажувальної горловини;

 4. прочистити кран випуску бульйону і жиру, закрити кран;

 5. завантажити котел сировиною при включеній мішалці—обертання проти годинникової стрілки зі сторони завантажувальної горловини.

Після завантаження котла сировиною перед подачею пари в рубаху котла

необхідно виконати наступні операції:

 1. очистити ущільнення і ущільнюючий виступ кришки від налипнутих шматків кістки і сировини;

 2. повернути кришку і відцентрувати виступ так, щоб він попав на ущільнення;

 3. вручну обертаючи ручку по годинниковій стрілці, притиснути кришку до ущільнення;

 4. затиснути герметично кришку.

Дозволяється застосовувати речаг довжиною до 500 мм для збільшення крутного моменту на зажимному винті, при цьому затискати кришку допуска-ється зусиллям одної людини.

Завантажування котла продувкою сировини по трубам здійснюють при герметично закритій кришці завантажувальної горловини, при цьому необхід-но:

 1. відкрити засувку сокових парів;

 2. закрити кришку розвантажувальної горловини;

 3. прочистити і закрити кран випуску жиру і бульйону;

 4. відчинити пробноспускаючий кран на кришці завантажувальної горловини; впевнитися, що в котлі немає надлишкового тиску;

 5. включити мішалку на перемішування;

 6. завантажити котел продувкою.

Щоб виявити пропускання пари через прокладку кришок горловини, треба:

  1. припинити подачу пари в рубаху котла:

  2. відчинити засувку відсмоктування сокових парів і повністю послабити тиск в корпусі котла;

  3. впевнитися у відсутності тиску в котлі—відчинити пробноспускний кран на кришці завантажувальної горловини;

  4. додатково затягнути упорний винт кришки завантажувальної горловини (при затягненні під тиском можливі зрив різьби і аварія).

Забороняється проводити термічну обробку сировини, часткове обезвод-нення, розварювання або сушку при відчиненій кришці завантажувальної гор-ловини, з випусканням пари в приміщенні цеху, навіть якщо присутня витяжна вентиляція.

При виробництві м'ясо-кісткового борошна без обезжирювання сировину підбирають таким чином, щоб вкінці борошно відповідало вимогам стандарту.

З цією ціллю до м'ясистої жиромісткої сировини можна добавляти кров, форменні елементи та фібрин.

Залежно від виду, групи і набору сировини нехарчову сировину переробляють у дві фази:

1) перша фаза—розварювання і стерилізація сировини—виробництво під тиском, що створюється парами води, яка випаровується з сировини; при цьому відбувається руйнування білкових речовин, топлення жиру, обеззараження сировини і перемішування сировини мішалкою;

2) друга фаза—сушка шквари розвареної маси—здійснюється для завер-шального обезводнення шквари до стандартного вмісту вологи в межах, вста-новлених діючою нормативно-технічною документацією.

Збирання і доставка відходів тваринного походження здійснюється спец-автомобілями напротязі 12 годин, а літом –напротязі 24 год. На тварин, що загинули, ветеринарні спеціалісти, які обслуговують дані населені пункти, видають встановленої форми направлення. Дійсну причину смерті визначає паталогоанатом заводу, складаючи відповідний акт. На боєнські відходи під-приємства-здавачі видають товарні накладні. Умови передачі таких відходів обговорюються в прямих договорах між заводом і підприємствами-здавачами.Після виробництва м'ясо-кісткове борошно проходить хімічне дослідження. Направляються по дві проби з кожної партії в сухих поліетиленових пакетах вагою не менше 0,5 кг. Ще один такий зразок ветлікар залишає на заводі на випадок необхідності повторних досліджень. Умови пакування, маркування і зберігання борошна визначаються ТУУ46.75.07-95. Борошно розфасовують в поліпропіленові мішки (нові або ті, що були у вжитку під продуктами харчування), зв'язують мотузками і наклеюють на кожен мішок ярлик, де має бути вказано:

 • назва і місцезнаходження заводу;

 • вид і сорт борошна, технічні умови на нього;

 • маса партії;

 • дата виготовлення;

 • номер контролю;

 • термін придатності.

Маса одного мішка має бути в межах 35 кг. Мішки з борошном зберіга-ються на складі готової продукції (закрите, сухе, добре провітрюване примі-щення), кожна партія окремо.

Головним і постійним споживачем м'ясо-кісткового борошна є Сня-тинська птахоферма. Крім того, борошно купують безпосередньо жителі насе-лених пунктів Коломийського району, котрі вирощують тварин.

Максимально можливий об'єм виробництва м'ясо-кісткового борошна на даному підприємстві в рік становить 1000 тонн. Для виконання такого обсягу робіт на заводі затверджені такі питомі норми витрат: електро-енергії—

375 КВт/год/т, природного газу—600куб.м, пального—150л в рік. Проте, напротязі 2001—2005 років річні об'єми виробництва борошна перевищують норму приблизно на 111 тонн в рік.

Коломийський державний "Ветсанзавод" має в своєму розпорядженні для здійснення основного виробничого процесу такі машини і обладнання: кормо-дробілку КДУ, 2 вакуумних котли, теплообмінник, 2 горизонтальних шнеки ГШН та один наклонний шнек, розподільчу шафу, водонапірну башту, електро-тельфер, конвейєр для подачі сировини, 2 парових котли.

Відсік регулювання подачі пари по паропроводах оснащений шафою управління КДУ-84. Для підтримання нормальної роботи подачі пари є в наявності теплообмінник. Завод добре оснащений каналізацією, станцією Біо, слаботочними сітями, артезіанською свердловиною та зовнішнім водопроводом.

1.3 Виробнича структура підприємства

Основний виробничий процес здійснюється в котельні.Паровий котел використовується для розварювання відходів тварин, допущених ветеринарно-санітарним наглядом. Пара використовується для роботи котла як живлення з допустимим тиском 34кг/кв.см і температурою 130 Со. Робочим місцем операторів парових котлів є зона обслуговування котла ДКВР 4/13, включаючи живильну, запобіжну, запірну, вимірювальну апаратуру і прилади безпеки згідно технологічної схеми. Після розварювання відходів отримана напівсировина подається конвейєром в сушілку, де після просушування спеціальними вентиляторами поступає в кормодробілку. Там виготовляється борошно. Готову продукцію подають для просіювання електротельфером.

В кінці борошно досліджують в лабораторії,і за згодою старшого ветлікаря воно падається в фасувальний склад.

Виробнича структура—це склад цехів або інших виробничих під-розділів, які прямо або непрямо пов'язані з процесом виробництва. На рисунку 1.1 наведено схему виробничої структури "Ветсанзаводу".

Основне виробництво заводу полягає в утилізації відходів та виробництві м'ясо-кісткового борошна. В сировинному відділі подається вся кількість від-ходів тварин. Але перед цим ветеринарне відділення на чолі з старшим вет-лікарем проводить хімічне дослідження сировини, а дезінфектор проводить знезараження цієї сировини. Постачаються відходи в сировинний відділ транспортом. Тому автопарк і ветеринарне відділення здійснюють допоміжне виробництво.

Слюсарний цех здійснює наладку запчастин та обладнання та проводить інші допоміжні ремонтні роботи.

Електрогазозварювальний цех бере участь у зварюванні принципово

важливих запасних частин при прокладанні та ремонті паропроводів, що приводять до парових котлів, які працюють на парі.

У відділі регулювання подачі пари по паропроводах проводяться регулярні заміри тисків пари на вході і на виході з паропроводів, їх кон-систенція та температура. Це забезпечує оптимальну та безпечну роботу котлів.

В котельні відбувається безпосереднє виробництво м'ясо-кісткового борошна, а саме, розварювання туш тварин. В сушілці продовжується виробничий процес: висушування, подрібнення та просіювання.

В фасувальному складі за попереднім хімічним дослідженням та згодою ветеринарної служби здійснюється фасування борошна за сортами з наступним зберіганням.

Процес основного і допоміжного виробництва контролює заступник директора по виробництву.


 
 

Цікаве

Загрузка...