WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облiк, аналiз i аудит розрахункiв з бюджетом - Дипломна робота

Облiк, аналiз i аудит розрахункiв з бюджетом - Дипломна робота

- на транспортування, навантаження, розвантаження та страхування до пункту перетину митного контролю;

- комісійні та брокерські;

- плата за використання об'єктів інтелектуальної власності, що належить до даних товарів, і яка повинна бути оплачена як умова їх ввезення (вивезення).

В залежності від напрямку руху товару мито є ввізне (оплачується по імпортних товарах) і вивізне – по експортованих.

Порядок оплати і ставки ввізного мита визначаються Єдиним митним тарифом України. Оподатковувані товари зводяться в товарну класифікаційну схему, яка основна на Гармонізованій системі опису і кодування товарів.

Рис. 2.5 Структуро-логічна схема мита

У бухгалтерському обліку операції з нарахування і сплати мита відображено так, як це зображено в таблиці 2.8.

Зміст господарської операції

Кореспонденція

Дебет

Кредит

Нарахування і сплата мита при імпорті товарів

1.

Перераховано суму митних зборів з митної вартості активів

685

311

2.

Відображення закриття рахунків з митницею за митним збором

642

685

3.

Збільшено вартість основних засобів, нематеріальних активів, виробничих запасів, МШП на суму митних зборів

10, 11 20, 22 28

642

Нарахування і сплата мита при експорті товарів

1.

Нараховані митні збори з митної вартості активів

642

2.

Віднесено нараховані митні збори до складу витрат на збут

93

685

3.

Перераховано суму митних зборів

642

311

Отож, як бачимо, облік кожного з непрямих податків має свої особливості та закономірності, і знати їх усіх – повинно бути нормою, як для бухгалтерів, що проводять нарахування і сплату даних податків, так і для аудитора, який перевірятиме ці операції.

2.3. Особливості обліку інших податків і платежів до

бюджету

В систему оподаткування, поряд з податком на прибуток підприємств і непрямими податками, входять і інші платежі: прибутковий податок з громадян, податок на землю, податок з власників транспортних засобів, місцеві податки і збори, а також єдиний податок, який звільняє платників податків від сплати більшості з названих платежів.

Прибутковий податок з громадян є одним із найважливіших видів прямих податків, що характерно для будь-якої податкової системи. Він утримується безпосередньо з таких доходів як заробітна плата та різні додаткові надходження фізичної особи, зменшуючи суму, яка підлягає виплаті на руки. В Україні нарахування і сплата прибуткового податку регулюється Декретом Кабінету Міністрів України „Про прибутковий податок з громадян" № 13-92 від 26.12.1992 року з наступними змінами і доповненнями.

Податок на прибуток та прибутковий податок за змістом дуже схожі між собою: отримав дохід – сплати частину на загальнодержавні потреби. Відмінність між ними полягає в тому, що платниками податку на прибуток є юридичні особи, ставка є фіксованою, тобто її величина не залежить від рівня доходів, а платниками прибуткового податку є фізичні особи, податок утримується за прогресивною шкалою ставок і зростає в міру зростання доходів [8,с.253].

Платниками прибуткового податку є громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства як ті, що мають, так і ті , що не мають постійного місця проживання в Україні. До громадян, які мають постійне місце проживання в Україні належать громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які проживають в Україні в цілому не менше 183 днів у календарному році.

Об'єктом оподаткування прибутковим податком громадян є їх сукупний оподатковуваний дохід за календарний рік, що включає доходи, одержані як в грошовій, так і в натуральній формі з різних джерел на території України та за її межами. Отже, об'єктами оподаткування є:

 • для громадян, що мають постійне місце проживання в Україні, - сукупний оподатковуваний дохід, отриманий із різноманітних джерел як на території України, так і за її межами;

 • для громадян, що не мають постійного місця проживання в Україні, - дохід, отриманий із джерел в Україні.

  Розмір прибуткового податку з громадян визначається у порядку, зображеному на рис. 2.6.

  В сукупний оподаткований дохід громадян включається:

  • доходи за виконання трудових обов'язків, в тому числі за сумісництвом на тому ж підприємстві;

  • дохід за виконання робіт за договором підряду;

  • доходи за акціями;

  • доходи, отримані внаслідок розподілу прибутку підприємства;

  • виплата за листами непрацездатності – по хворобі або по догляду за дитиною;

  • інші доходи, що утворилися в результаті надання за рахунок коштів підприємств своїм працівникам матеріальна і соціальних благ в грошовій і натуральній формі;

  Не включаються до сукупного оподатковуваного доходу такі суми виплат:

  • допомога по державному соціальному страхуванню і державному соціальному забезпеченню, крім допомоги по тимчасовій непрацездатності:

  - допомога по вагітності і пологах;

  - одноразова допомога при народженні дитини;

  - допомога по догляду за дитиною;

  - допомога по догляду за дитиною-інвалідом на дітей віком до 16 років (учнів – до 18 років);

  - допомога на дітей одиноким матерям;

  - допомога на навчання і т. д.

  • суми одержуваних аліментів;

  • державні і додаткові пенсії;

  • компенсаційні виплати в грошовій і натуральній формі в межах норм, передбачених чинним законодавством, за винятком компенсації за невикористану відпустку;

  • суми грошового забезпечення, винагород та інших виплат, одержуваних військовослужбовцями, особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ у зв'язку з виконанням обов'язків несення служби;

  • суми, одержані громадянами в результаті розміщення їх власних збережень на рахунках банків України;

  • суми, одержувані в результаті відчуження майна, крім доходів, одержаних в результаті здійснення підприємницької діяльності з метою одержання доходу;

  • доходи громадян від продажу вирощеного в особистому підсобному господарстві;

  • суми, одержані в результаті успадкування і дарування;

  • вартість путівок на лікування;

  • інші суми згідно законодавства [41, с.28].

  В Україні застосовується система податкових пільг, які зменшують розмір оподатковуваного доходу фізичних осіб. Їх розмір та перелік зображено у табл. 2.9.

  У випадку, якщо платник податку підпадає під кілька пільг ,то вибирається одна з них за бажанням платника, як правило - найбільша. Надані пільги по оподаткуванню враховуються лише за місцем основної роботи, служби чи навчання.

  При визначенні розміру пільг, що зменшують суму сукупного оподатковуваного доходу, ми зустрічаємось з таким поняттям, як неоподатковуваний мінімум. Що ж під ним розуміти ? У п.1 ст.6 Декрету КМУ „Про прибутковий податок з громадян" сказано: „Сукупний оподатковуваний дохід зменшується на суму, що не перевищує за кожен повний місяць, протягом якого одержано дохід, встановленого чинним законодавством розміру мінімальної місячної заробітної плати (неоподатковуваний мінімум)" [60, с.101].

  Виходячи з вищесказаного можна зробити висновок, що поняття неоподатковуваного мінімуму і мінімальної місячної заробітної плати тотожні. Про це ж свідчить і п.1 ст.7 Декрету, де однозначно сказано, що мінімальна заробітна плата не оподатковується.

  Таблиця 2. 9.

  Перелік та розміри пільг, що зменшують суму сукупного оподатковуваного доходу

  № п/п

  Категорії громадян

  Розмір пільг

  1.

  Усі громадяни – платники податку

  1 неоподатковуваний мінімум

  2.

  Один з батьків (опікунів, піклувальників) на кожну дитину віком до 16 років (якщо вони навчаються – до 18 років), якщо місячний сукупний дохід не перевищує розміру 10 мінімальних місячних заробітних плат

  1 неоподатковуваний мінімум на кожну дитину

  3.

  Робітники і службовці, які мають на утриманні трьох і більше дітей віком до 16 років

  50% суми прибуткового податку одного з батьків

  4.

  Учасники бойових дій, інваліди війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та особи, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії та соціальний захист"

  15 неоподатковуваних мінімумів

  5.

  Громадяни, які постраждали від Чорнобильської катастрофи і віднесені до І та ІІ категорій та інваліди війни І групи

  10 неоподатковуваних мінімумів

  6.

  Інваліди з дитинства, інваліди 1 і 2 груп, громадяни, які постраждали від Чорнобильської катастрофи і віднесені до ІІІ та ІV категорій, реабілітовані громадяни, батьки військовослужбовців, що загинули при виконанні службових обов'язків, тощо

  5 неоподатковуваних мінімумів


 •  
   

  Цікаве

  Загрузка...