WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облiк в будiвництвi - Дипломна робота

Облiк в будiвництвi - Дипломна робота

ЗМІСТ

ВСТУП.............................................................................................................. 2

Розділ 1. Поняття про будівельне виробництво і його роль у створенні матеріальних благ

1.1

Роль і місце будівельного виробництва у розширеному матеріальному відтворенні ...................................................................

5

1.2

Загально-економічна характеристика підприємства-бази наукового дослідження................................................................................................

12

Розділ 2. Методика бухгалтерського обліку в будівельних організаціях і підприємствах

2.1

Облік необоротних активів ......................................................................

23

2.2

Облік запасів .............................................................................................

35

2.3

Облік витрат на виробництво і калькулювання собівартості будівельно-монтажних робіт ..................................................................

46

2.4

Облік здачі (реалізації) підрядних робіт та порядок визначення фінансових результатів на будівельних підприємствах .......................

62

2.5

Складання та подання фінансової звітності на будівельних підприємствах ...........................................................................................

67

Розділ 3. Організація системи контролю на підприємтвах і будівельних організаціях

3.1

Зміст і функції контролю на будівельних підприємствах ...............

83

3.2

Оцінка системи внутрішнього контролю підприємства та ризику пов'язаного з ефективністю її функціонування ...........................

86

3.3

Примінення діючої методики контролю в будівництві ...................

94

Висновки ...............................................................................

114

Список використаної літератури.................................................

120

Додатки

ВСТУП

У Львові по-особливому сприймається поняття "архітектура", "будівництво". Це місто –своєрідний великий музей архітектури під відкритим небом. І особливо неприродно на цьому тлі сприймаються радянські сірі коробки-монстри, абсолютно не пристосовані до комфортних умов існування.

Втім, віднедавна у нашому місті зростають нові будинки, органічно вписані в стару забудову. Причому нове житло виростає доволі швидко і відповідає вимогам найвибагливіших клієнтів. Головним будівничим нового якісного житла є львівська корпорація "Карпатбуд". Сьогодні її досвід приїжджають переймати будівельники з інших регіонів України і навіть з-за кордону. І це не дивина. За словами президента "Карпатбуду" Юрія Карватського, львівські архітектори і будівничі - одні з кращих у світі. "Карпатбуд" збудував понад 500 000 квадратних метрів житла, 4 школи, 10 дитячих садочків, 2 лікарні, готель "Супутник", банк "Дністер". Корпорацією реконструйовано Львівський іподром, споруджується Львівський регіональний онкологічний центр, нові житлові будинки, які стають справжньою окрасою нашого міста.

Навряд чи хтось сперечатиметься із твердженням, що для справжнього сімейного щастя потрібна оселя. Оселя, в якій затишно всім – і дітям, і дорослим. Оселя, в яку приємно запросити гостей, якою можна пишатися. Оселя, в якій ти відчуваєш себе господарем. Саме такі оселі пропонує львів'янам "Карпатбуд". І без перебільшення можна сказати, що саме "Карпатбуд" запровадив у Львові європейські стандарти житла.

На сьогодні корпорація будівельних підприємств "Карпатбуд" має достатні технічні та фінансові можливості для виконання усього комплексу будівельних робіт власними салами, практично не вдаючись до послуг сторонніх субпідрядних організацій. Корпорація "Карпатбуд" впровадила в життя спільну з "Трансбанком" кредитну програму. Тепер кожен, хто бажає придбати квартиру "Карпатбуду", попередньо сплативши частину коштів, як першого внеску, отримує кредит під невеликий відсоток.

Сьогодні "Карпатбуд" робить усе можливе, щоб пожвавити будівництво у нашому місті. Львів - одне з тих

міст, де будівництво ведеться мінімально. Скажімо, у Києві, Харкові, Донецьку будують як просте житло так і елітне. Нові споруди ростуть як гриби і в центрі, і на околицях. А Львів зупинився. А потреба у масовому будівництві –нагальна. Зараз на одного львів'янина припадає 14-15 квадратних метрів житла, і тут ще далеко до європейської норми, яка становить 30 кв. м. на особу. Львів мусить усвідомити необхідність дати зелену дорогу будівельникам, розробити чіткий і детальний план розвитку міста бодай на десять років уперед.

Головна проблема будівельників - земельні ділянки. У Львові взагалі не існує концепції продажу землі під будівництво. Два роки не проводяться аукціони, немає розробленої програми для виділення землі. А місто повинно мати генеральний план, у якому зазначено, що такий-то рік там-то можна будувати.

За сім років "Карпатбуд" купив в міської влади вісім ділянок на конкурсній основі, добудували так звані "довгобуди", які на початку 90-х років "заморозили", за цей час збудували 42 об'єкти. Споруджено 22 тисячі квадратних метрів житлової площі в рік, це близько 2 тисяч квартир. А є такі компанії, яким вдалося викупити 12-14 ділянок, а роботи там провести не мають змоги...Потенційно "Карпатбуд" може здавати 60-70 тисяч метрів квадратних житла в рік. А робить лише 25 тисяч. Ми функціонуємо лише на 30 відсотків нашої потужності. Причина проста – брак земельних ділянок.

Втім у корпорації не нарікають на життя. У таких несприятливих умовах "Карпатбуд" споруджує будинок на 260 квартир . Попри все, "Карпатбуд" сподівається на те, що ситуація у Львові зміниться. Що потрохи зникають неоковидні хрущовки, які псують вигляд європейської столиці України. А на їх місці постануть нові будинки, які стануть не просто окрасою міста, а й затишною оселею для львівських родин. "Карпатбуд" зробить для цього усе можливе.

Отже, не дивлячись на успіхи будівельної корпорації, є ще цілий ряд економічних проблем, які потребують свого вирішення.

У магістерській роботі ми постараємось проаналізувати ведення бухгалтерського обліку у будівельних організаціях на прикладі Корпорації БП „Карпатбуд" і визначити важливі проблеми ведення бухгалтерського обліку і контролю і запропонуємо їх вирішення.

До цих пір, як свідчить діюча практика, невирішені такі питання:

Формування матеріальних затрат і їх оцінка.

Нарахування заробітної плати по прогресивних системах.

Обліку прямих затрат і розподілу їх між окремими об'єктами однієї і тієї ж дільниці.

Формування витрат на утримання будівельних машин і механізмів та їх розподілу.

Правильності обліку і розподілу витрат пов'язаних із переміщенням техніки і робочої сили.

Визначення собівартості незавершеного виробництва.

Організація контрольно-ревізійної роботи.

Цим та іншим проблемам і присвячується дана магістерська робота.

РОЗДІЛ 1. Поняття про будівельне виробництво і його роль у створені матеріальних благ

1.1 Роль і місце будівельного виробництва у розширеному матеріальному відтворенні

Будівництво є галуззю матеріального виробництва, діяльність якої спрямована на зведення нових та реконструкцію старих будівель, споруд, об'єктів виробничого та невиробничого призначення на місці їх функціонування .Капітальне будівництво як галузь складається з таких об'єктів господарювання :

проектно-пошукові та науково-дослідні підприємства ;

підрядні будівельні і монтажні підприємства та обслуговуючі їх транспортні підрозділи;

підприємства, зайняті виробництвом будівельних матеріалів;

постачальницькі підприємства, які займаються виробничо технологічною комплектацією будівництва;

підприємства, які здійснюють ремонт і експлуатацію будівельної техніки.

За технологічною ознакою розрізняють підприємства, які зайняті виконанням будівельних, монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також здійснюють монтаж конструкцій та обладнання.

За участю у спорудженні об'єкта виділяють генпідрядні

та субпідрядні будівельно-монтажні організації. Генеральний

підрядник несе відповідальність за своєчасне введення

потужностей та об'єктів, а субпідрядник виконує окремі види

робіт на об'єкті та передає їх генпідряднику.


 
 

Цікаве

Загрузка...