WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Удосконалення прогнозування податкових надходжень - Дипломна робота

Удосконалення прогнозування податкових надходжень - Дипломна робота

Не менш значимими є документи, що надходять до органів податкової служби як підтвердження сплати платежів до бюджету, які отримані від:

 • Органів державного казначейства – відомості зарахування платежів до бюджету, про повернення надмірно сплачених сум;

 • Фінансових органів – реєстр розрахункових документів про сплату платежів до місцевого бюджету;

 • Органів державного казначейства або фінансових органів – протоколи про взаємозалік коштів з фінансування видатків в рахунок погашення недоїмки за належними бюджету платежами, повідомлення та реєстри про погашення векселів в рахунок сплати платежів до бюджету.

З метою обліку нарахованих і сплачених платежів до бюджету органами податкової служби ведуться особові рахунки платників за кожним видом платежів, які повинні сплачуватися платниками. Особові рахунки платників відкриваються щорічно за платниками, які перебувають на податковому обліку з початку року, які взяті на податковий облік в поточному році або ж своєчасно не стали на податковий облік з моменту нарахування або сплати платежу.

Структурними підрозділами органів податкової служби використовуються дані Єдиного банку даних про платників податків – юридичних осіб, який призначений для накопичення та обробки даних платників податків, включає дані інших реєстрів, а саме: Державного реєстру платників ПДВ, реєстру прибуткових підприємств і організацій, реєстру неприбуткових організацій і установ, реєстру платників податків постійних представників нерезидентів в Україні, реєстру договорів про спільну діяльність тощо.

Формування інформаційної бази на даний час здійснюється в автоматизованому режимі. Узгоджену роботу всіх пристроїв ПЕОМ і користувачами забезпечує програмне забезпечення.

Розглянемо схему функціонування ПЗ державної податкової служби (див додаток 3).

АРМ "Облік платників" призначений для ведення Реєстру платників – юридичних осіб, а саме: реєстрації, перереєстрації, вилучення платників із баз даних; облік рахунків юридичних осіб (внесення, зміна, вилучення); автоматичного внесення банківської інформації, одержаної в ДПА області; пошуку платників податків по заданих критеріях; формування реєстрів платників в розрізі видів діяльності, коду власності, органу управління і так далі; формування запитів до центральної бази даних (ЦБД) платників ПДВ за допомогою ПДС.

АРМ "ДЕРЖПОДАТКИ" призначений для автоматизації ведення особових карток платників податків – юридичних осіб і формування звітності по них.

До основних функцій належать:

 • Облік фактичних поступлень до бюджетів усіх рівнів, тобто: ввід платіжних документів, формування реєстрів, довідки про фактичне сплачення суми.

 • Ведення особової карточки платника, тобто: формування особового рахунка платників, ввід нарахованих сум по даним податкової звітності, ввід донарахованих сум, штрафних і фінансових санкцій за актами перевірок, нарахування пені і формування стану розрахунків платника податків з бюджетом, формування платіжних документів на стягнення платежів до бюджетів.

 • Формування довідок платникам податків: про недоїмку і переплату, про суму нарахованої і сплаченої пені (штрафів), акти звірки про стан розрахунків з бюджетом, про нараховані суми.

 • Формування звітних показників: щодекадний звіт для АІС "ГАЛУЗЬ", звіт 1-П, дані про стан платіжної дисципліни та інших.

  АРМ "Карточка СПД" використовується для збору, по можливості, повної інформації по суб'єктах підприємницької діяльності (СПД).

  При створенні програми використовувалися певні стандартні принципи побудови модулів перегляду даних. Наприклад, майже у всіх списках, які формуються в процесі роботи, можна отримати більш детальну інформацію, а друк і вивід на принтер здійснюється за допомогою стандартної функції, яка дозволяє попередньо скоригувати документ, записати його в файли різного формату, задати додаткові параметри друку.

  На даний момент найбільш повно реалізовані функції роботи з карткою юридичних осіб, на прикладі якої можна описати загальний підхід функціонування АРМу. Для загального користування найбільш потрібними є режими: "РАХУНКИ" – дані про наявні рахунки у банках даного СПД (закриті рахунки показуються на рівні з відкритими з відповідною позначкою), "ВИДИ ДІЯЛЬНОСТІ" – задекларовані підприємством в статуті та довідці зі статуправління основні види діяльності, "ПЛАТЕЖІ" – дані про нараховані та сплачені суми податків, залишки на особових рахунках на початок року і сьогоднішній день (переплати та недоїмки) по даних щодекадного звіту "Галузь", "ЗВІТНІСТЬ" – перегляд заданої в ДПІ звітності в розрізі строків сплати та типів документів (тільки нараховані суми або повні документи – в залежності від виду обробки, прийнятому в ДПІ), "ПІЛЬГИ" – вибір зданих з початку року звітів про пільги в оподаткуванні для даного підприємства, "ПЕРЕВІРКИ" – інформація про проведені документальні та тематичні перевірки, починаючи з 1 січня 1997 року (термін впровадження АРМу "Аудит", з якого беруться дані), "ПЛАТЕЖІ ЗА 1998" – дані про стан розрахунку платника з бюджетом за 1998 рік (по даних звіту "Галузь" станом на 1 січня 1998 року).

  Крім цієї інформації "Карточка підприємства" дозволяє переглядати дані про засновників, передані з ДПА України вантажно-митні декларації, наявні торгові об'єкти, результати оперативної роботи та здані звіти по ЕККА.

  Автоматизована система обробки інформації "ПОДАТКИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ" призначена автоматизувати функції податкових інспекторів у районних ДПІ, які займаються обліком платників – фізичних осіб, справлянням податків і обліком надходжень від фізичних осіб, обліком торгових патентів, обробкою даних по формі N2, складанням звітності.

  Автоматизована система обробки інформації "ПОДАТКИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ" включає таки АРМи:

 • АРМ "АДМІНІСТРАТОР" дозволяє зробити налагодження робочих меню та довідників користувачів, виконати закриття року а також добавляти, коригувати та видаляти інформацію з довідників.

 • АРМ "ОБЛІК ПЛАТНИКІВ" входить до АССОІ "ПОДАТКИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ", дозволяє реєструвати платників, коригувати реєстраційні дані, видаляти реєстраційні дані, присвоїти ідентифікаційний номер, надає різноманітні довідки: список всіх платників, довідка по дільниці, довідка по району, довідка по виду пільг, довідка по утриманцям, довідка по акцизу, довідка по ПДВ, довідка по ПП та підтримує довідники по видах діяльності, пільгах, вулицях, районах.

 • АРМ "ОБРОБКА ДАНИХ ПО Ф. №2" входить в АСОІ "ПОДАТКИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ", дозволяє вводити дані про доходи громадян по сумісництву, дані з торговельних організацій та обробляти декларації громадян, друкувати повідомлення, платіжні документи, висновки на повернення коштів та інше.

 • АРМ "ЄДИНИЙ ПОДАТОК" дозволяє вводити інформацію по заявах та свідоцтвах по єдиному податку, продовжувати дію свідоцтва, надає іншу додаткову інформацію по платниках єдиного податку.

 • АРМ "ПРИБУТКОВИЙ ПОДАТОК" призначений для здійснення нарахування авансованих платежів по прибутковому податку, введення фіксованих платежів та складення авансованих платежів, введення даних по торгових патентах з інших ДПІ, а також друку платіжних документів, довідок про фіксовані платежі та про платників, які не подали квартальну декларацію.

 • АРМ "ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ" дозволяє робити прямі проводки в особові картки платників. Окремо ведуться картки по ПДВ – зобов'язання і по ПДВ – відшкодування платників. Нарахування зобов'язань платника по сплаті ПДВ або відшкодувань з бюджету платнику вводяться в відповідні картки по ПДВ. Сплата ПДВ по зобов'язаннях платником або відшкодувань ДПІ з бюджету вводиться з АРМу "ОБЛІК НАДХОДЖЕНЬ", режим "Введення платіжних документів".

 • АРМ "АКЦИЗНИЙ ЗБІР" дозволяє робити прямі проводки акцизного збору в особові картки платників, формувати довідкову інформацію.

 • АРМ "ТОРГОВІ ПАТЕНТИ" входить до АСОІ "ПОДАТКИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ" і дозволяє виписувати торгові патенти, друкувати квитанцію на сплату патентів, вести облік та картки по патентах, анулювати торгові патенти, формувати та видавати на екран або на принтер довідки про видані патенти, про нарахування та сплату торгових патентів, про несвоєчасну та неповну сплату патентів, про несплачені патенти.

 • АРМ "ОБЛІК НАДХОДЖЕНЬ" призначений для здійснення обліку надходжень по платежах. Облік надходжень складається з вводу інформації з платіжних документів (квитанцій, платіжних доручень, висновків) та перегляду виписки банку. Уведену за день інформацію по надходженням можна роздрукувати.

  В усіх вище розглянутих підсистемах існує можливість робити перегляд карток особових рахунків, а також друкувати картки особових рахунків та платіжні повідомлення, формувати висновки у файл або на принтер, формувати недоїмку та переплату по всіх платежах. Також є можливість проглянути, ввести, або відкоригувати нарахування та сплати по податках і патентах за минулий рік по вибраному платнику.


 •  
   

  Цікаве

  Загрузка...