WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Удосконалення прогнозування податкових надходжень - Дипломна робота

Удосконалення прогнозування податкових надходжень - Дипломна робота

Кожна із земель має директорат, їх структура схожа із структурою центрального апарату. Чому схожа, а не ідентична? Тому що в кожній землі є свої особливості, які характерні для цього регіону.

Отже, центральний апарат представляє федеральний податковий департамент, а на рівні кожного регіону -земельний директорат.

Земельний директорат не зобов'язаний керуватися інструкціями, які видані федеральним департаментом.

З федерального рівня на земельний спускаються керівні вказівки, але вони повинні розсилатися всім землям одразу. Тому, перед тим, як їх розробляти, йде довгий процес консультацій з усіма землями. Тільки в разі згоди половини земель з цими керівними вказівками, вважається, що вони вступили в силу.

В Німеччині є така особливість, що по деяких податкових питаннях рішення приймає національна асамблея. З іншого боку є податки, питання по яких приймаються на рівні кожної з земель.

85 % - такий обсяг податків, що збираються на федеральному рівні. Це прибутковий податок, податок з прибутку підприємств, ПДВ, податки на подарунки і на спадщину, монопольні податки.

15 % - рішення по цих податках приймаються на регіональному рівні. Одним з таких податків є податок на страхування.

Більшість податків, що стосуються земель, приймаються на регіональному рівні. Рішення, що стосується ставок податку на якійсь конкретній землі, приймається також керівництвом регіонів.

Що стосується рівня міського муніципалітету, то встановлюються конкретні ставки податку. Базова основна ставка податку, яка встановлюється на регіональному рівні, складає 0,8 %. Це рішення приймається на регіональному рівні. Міські власті приймають рішення, що це треба помножити на 2,5. Відповідно податок складе 2 %

Земельний рівень. Вони повністю незалежні від центрального рівня. Є свій директорат, якій має функції нагляду і спостереження.

Іде розбивка по відділах:податки і митниця. Вони мають загальну комісію, членами якої є представники податкової і митної служб, тому що податкові питання і митні питання тісно переплетені. Цей комітет не має свого статуту. Перша перевага, яку отримали від цього комітету - спеціалісти з податкової і митної служб пізнали один одного і після цього почали обмінюватися інформацією. Для цих служб обмін інформації дуже важливий.

Місцева податкова. Є керівник - директор. В залежності від розміру податкової, директор може приймати участь чи не приймати участі в виконанні адміністративної діяльності по цій податковій.

При керівнику працює секретар, якій відповідає за кадрові питання. Він повинен розбиратися в дисциплінарному законодавстві і в питаннях загальної організації роботи податкового офісу.

Податок на прибуток, ПДВ, прибутковий податок - це прямі податки. Що стосується податків на подарунки і на спадщину, то в цьому випадку потрібно мати спеціальну освіту, щоб розбиратися в нарахуванні податку. Начальнику підпорядковані різні відділи.

Відділ оцінки. При укомплектуванні відділів кращих спеціалістів треба направляти сюди. Чим тут займаються? Приймають декларації, а потім проводять стандартизовану процедуру контролю за заповненням декларації. Вони не перевіряють всю декларацію, а тільки окремі показники, які вкрай необхідні.

Приклад. Підприємство бере позику в банку і по ній повинно сплачувати процентну ставку до банку. Але банк автоматично із цієї процентної ставки, наприклад 15 %, перераховує податок напряму до місцевої податкової адміністрації. Всі подібні показники, які відображаються в декларації підприємства, в обов'язковому порядку перевіряють спеціалісти відділу оцінки. Крім того, працівники цього відділу дивляться на баланс підприємства і, відповідно, на дебіт і кредит. Наприклад, вони можуть відмітити амортизацію. Або вони дивляться на показники минулого року і теперішнього, які кидаються у вічі. Також вони можуть звернути увагу на суму податку по дивідендах відносно загального обсягу. Сама робота здається простою, але враховуючи який обсяг декларацій необхідно розглянути (від 600 до 1000 ), то вони повинні проводити оцінку рутинним чином, тобто знати на що звертати увагу в першу чергу. Для того, щоб спеціалісти відділу оцінки змогли швидко провести оцінку, треба 2-3 роки їх цьому навчати. Аудит на малих підприємствах проводиться один раз на 15-20 років. Тому на спеціалістах відділу оцінки лежить висока відповідальність. Вони повинні добре розумітися в податковому законодавстві.

Відділ оцінки розбитий на підвідділи.

Один з таких підвідділів - підвідділ по найму. Якщо, наприклад, людина здає чи знімає собі квартиру, то інформація по цьому найму буде перевірена спеціалістами із підвідділу по найму.

Відповідно є вибрані спеціально сфери виробничої діяльності особливо важливі, по яких створені спеціальні підвідділи.

Взагалі, немає загальних правил розбивки на підвідділи, все залежить від рішення місцевої податкової адміністрації, але повинні бути підвідділи, які розглядають справи, що пов'язані з готівкою. Що тут мається на увазі? Це декларації представників тих спеціальностей, де часто оплата відбувається готівкою. Це лікарі, адвокати.

Також повинні бути підвідділи по роботі з деклараціями, де все іде по методу нарахування. Це для тих платників податків, які повинні подавати баланс роботи свого підприємства.

Бухгалтерський відділ. Цей відділ відслідковує оплату податків. Бухгалтерський відділ повинен бути відокремлений структурно від відділу оцінки. Тому що відділ оцінки визначає за допомогою комп'ютера суму податку, який повинен бути виплачений. А бухгалтерський відділ встановлює, коли ця сума повинна бути оплачена і по яких податках оплата була вже здійснена. З цих двох питань теж повинні бути підвідділи. Працівники, які працюють в підвідділі, що встановлює, коли повинен бути сплачений податок, не повинні мати доступу до інформації підвідділу, який встановлює по яких податках була вже здійснена оплата.

Відділ примусового збору. Спеціалісти цього відділу повинні мати здібності до спілкування з людьми, тобто бути комунікативними. Вони повинні також мати багато терпіння і мати почуття гумору. Іноді ця робота дуже небезпечна.

 • Прогнозування податкових надходжень та засоби для їх автоматизації.

 • Інформаційні забезпечення як засіб для ефективного функціонування податкової служби.

  Інформаційне забезпечення властиве кожній системі управління. Обґрунтовані управлінські рішення можуть бути прийняти лише після ретельного опрацювання великого обсягу інформації про розміри нарахування та сплати податків. У рамках цього процесу інформація перетворюється, використовується, активно впливає на об'єкт управління і знову повертається до суб'єкта управління. оскільки в системі управління економічний аналіз займає проміжне місце між збором і обробкою інформації та прийняттям управлінських рішень, об'єктивність оцінки стану об'єкту, ефективність результатів економічного аналізу, оптимальність та актуальність варіантів управлінських рішень залежить не тільки від глибини дослідження процесів або явищ, правильності вибору методики дослідження, але і від обсягів, достовірності, своєчасності, повноти і якості використовуваної ним економічної інформації. Аналіз є не тільки споживачем інформації, але й сам створює її для власних потреб.

  Інформація про податкові надходження відображає переважно кількісну сторону суспільно-економічних явищ або процесів, причинно - наслідкові зв'язки містить прогнози та перспективу з варіантами розвитку подій і можливими їхніми наслідками, має високу суспільну цінність. Цінність її, як будь якої іншої економічної інформації, можна розглядати в кількох аспектах, а саме:

  • Споживчому – її корисності для потреб управління;

  • Економічному – її вартості й естетичному рівню професійного подання.

  Корисність інформації податкових органів всіх рівнів вимірюється приростом ефекту її функціонування внаслідок реалізації її споживчої вартості.

  У той же час на її отримання, обробку та зберігання витрачаються значні кошти, тому інформація має свою вартість.

  Якісне професійне виконання та надання інформаційного продукту водночас підвищує його споживчу та економічну цінність. Податкові органи, як власники економічно цінної інформації, повинні подбати про її раціональне використання, забезпечення цілісності та конфіденційності


 •  
   

  Цікаве

  Загрузка...