WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Система оподаткування пiдприємницької дiяльностi фiзичних осiб - Дипломна робота

Система оподаткування пiдприємницької дiяльностi фiзичних осiб - Дипломна робота

Рис. 1.1.

Така інформація найбільш правдиво показує сьогоднішню картину . Ефективність від торгівельної діяльності є не така велика як від виробничої. Наша держава не може бути багатою від здійснення перепродажу іноземних товарів сама собі, а кошти від цього йдуть повз державну казну.

Як видно з графіка (Див. рис. 1.2.) виробнича діяльність знаходиться на 2-4 порядки нижче від торгівлі. Натомість торгівельна підприємницька діяльність не тільки знаходиться вище рейтингом від виробничої, а має тенденцію до стрімкого зростання. Підприємницька діяльність у сфері послуг знаходиться на низькому рівні, але в порівнянні з виробничою діяльністю вона має тенденцію до зростання.

1.2.Порядок реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності.

Правові, економічні та соціальні засади здійснення підприємницької діяльності громадянами на теріторії України, гарантії свободи підприємництва та його державної підтримки, порядок державної реєстрації та перереєстрації суб'єктів підприємницької діяльності визначає Закон України "Про підприємництво" із змінами і доповненнями, внесеними до нього наступними Декретами та Законами України, а також "Положення про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності", затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 1994 року за №276.

Згідно статті 2 Закону України "Про підприємництво", суб'єктів підприємницької діяльності можуть бути громадяни України та інших держав які не обмежені законом у правоздатності або дієздатності [1-с.29].

Не допускається заняття підприємницькою діяльністю таких категорій громадян: військовослужбовців, службових осіб органів прокуратури, суду, державної безпеки, внутрішніх справ, державного арбітражу, державного нотаріату, а також органів державної влади і управління, які покликані здійснювати контроль за діяльністю суб'єктів підприємницької діяльності [1-с.30].

Особи, яким суд заборонив займатися певною діяльністю в тому числі і торгівельною, неможуть бути зареєстровані як підприємці з правом здійснення відповідного виду діяльності до закінчення терміну, встановленого вироком суду.

Не можуть бути зареєстровані як підприємці і особи, які мають непогашену судимість за крадіжки, хабарництво та інші корисливі злочини.

Підприємці мають право без обмежень приймати рішення і здійснювати самостійно будь-яку діяльність, що не суперечить чинному законодавству.

Підприємництво здійснюється на основі таких принципів:

1. вільний вибір видів діяльності;

2. самостійне формування програми діяльності та вибір постачальників і споживачів вироблюваної продукції;

3. вільний найм працівників;

4. залучення і використання матеріально-технічних, фінансових, трудових, природних та інших видів ресурсів, використання яких не заборонено або не обмежено законодавством [1-с.32].

Державна реєстрація суб'єктів підприємницької діяльності проводиться у виконавчому комітеті міської, районої або районними у містах державними адміністраціями за їх місцезнаходженням (місцем проживання).

Місце проживання підприємця - громадянина є зареєстроване в установленому порядку постійне або тимчасове місце його проживання.

Громадянин, який має намір провадити підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, подає до органів державної реєстрації:

1. реєстраційну картку, яка одночасно є заявою про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності;

2. документ, що підтверджує внесення плати за державну реєстрацію;

3. документ, що посвідчує особу;

4. копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

Реєстраційна картка заповнюється в трьох примірниках і підписується заявником. Орган державної реєстрації у разі необхідності повинен надати допомогу у заповненні картки. За достовірність відомостей реєстраційної картки відповідає заявник.

Згідно п.8 Положення про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності орган державної реєстрації не має права вимагати від заявника подання інших документів, не передбачених законодавством або оформлених за іншими вимогами.

Орган державної реєстрації фіксує дату надходження документів у журналі обліку реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності.

Реєстрація повинна проводитись за заявочним принципом протягом не більше п'яти робочих днів. На практиці "заявочний принцип" означає - у порядку черги. Протягом п'яти днів після реєстрації органи державної реєстрації повинні надіслати примірник реєстраційної картки з відміткою про реєстрацію відповідному державному податковому органу та подати відомості про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності до органів Фонду соціального страхування і Пенсійного фонду України.

Складається враження, що тепер суб'єкт підприємницької діяльності не повинен бігати по вищезгаданих державних установах, - це за нього нібито буде робити реєструючий орган...

Нагадаємо, що попередня редакція статті 8 Закону України "Про підприємництво" містила твердження про те, що "Орган який здійснює реєстрацію зобов'язаний... подати відомості до відповідної податкової інспекції". Проте, це не звільняло підприємців від сумнівного щастя відвідати податкову інспекцію.

Свідоцтво про державну реєстрацію - єдиний документ, що дає право на відкриття розрахункового та інших видів рахунків в установах банків, виготовлення печаток і штампів. На печатках і штампах повинен зазначатись ідентифікаційний код суб'єкта підприємницької діяльності.

Після відкриття рахунка в банку суб'єкт підприємницької діяльності протягом трьох робочих днів зобов'язаний надіслати повідомлення про це державному податковому органу, в якому він обліковується як платник податків і зборів. Форма і зміст повідомлення встановлюється державними податковими інспекціями України. Відповідно до нещодавно внесених Законом України "Про внесення до деяких законів України змін щодо відкриття банківських рахунків" змін до ст.31 Закону України "Про банки і банківську діяльність", банки також зобов'язані протягом трьох робочих днів з дня відкриття рахунка юридичній або фізичній особі, надіслати повідомлення про це в державну податкову інспекцію та Національний банк України. Якщо платник податку або банк своєчасно не повідомить про це, то доведеться платити штрафи: податковим інспекціям надані права застосовувати до них фінансові санкції у вигляді стягнення від 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності підлягають внесенню до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів, що ведеться податковими інспекціями.

Згідно п.1 Постанови Кабінету Міністрів України "Про плату за державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності" від 3 квітня 1996 року за №406 встановлено розмір плати за державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності. Якщо в реєстраційній картці суб'єкта підприємницької діяльності зазначені види діяльності, які стосуються декількох сфер підприємницької діяльності, то розмір реєстраційної плати встановлюється залежно від тієї сфери, щодо якої розмір цієї плати є найбільшим.

Таблиця 1.1

Розмір плати за державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності.

Розмір плати

Сфера підприємницької діяльності

У неоподатк. мінімумах доходів громадян

У національній грошовій одиниці (грн.)

Промисловість і виробництво

1,5

25,5

Агропромисловий комплекс

1,5

25,5

Наука і наук.обслуговування

1,5

25,5

Надання послуг:

Побутових

1,5

25,5

Юридичних

1,5

25,5

Транспортних

1,5

25,5

Торгівельних

2,5

42,5

Фінансово-інвестиційна

2,5

42,5

Охорона здоров'я

1,5

25,5

Освіта і культура

1

17

Інші сфери

1,5

25,5

У разі втрати свідоцтва про державну реєстрацію власнику видається дублікат свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності. Для отримання дубліката свідоцтва власник подає до органу державної реєстрації:

1. опубліковану в офіційній пресі об'яву про визнання недійсним втраченого свідоцтва про державну реєстрацію;

2. документ, що засвідчує сплату збору за видачу дубліката свідоцтва про державну реєстрацію.


 
 

Цікаве

Загрузка...