WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Система оподаткування доходiв фiзичних осiб - Дипломна робота

Система оподаткування доходiв фiзичних осiб - Дипломна робота

ПОКАЗНИКИ

1996 рік

1997 рік

1998 рік

відхилення 1998 роу у порівнянні з 1996 роком

1.

Кількість зареєстрованих підприємств

1430

1521

1862

+432

2.

Кількість підприємств залучених до оподаткування

832

946

1058

+226

3.

Кількість підприємств що викупили одноразові патенти

426

433

508

+ 82

4.

Кількість підприємств що сплачують фіксовану плату

632

790

840

+208

5.

Кількість підприємств що

перейшли на спрощену систему оподаткування (єдиний податок)

-

-

-

-

6.

Сплачено прибуткового податку

125,7

130,8

146,4

-

7.

Плата за торговий патент

8,3

9,2

10,6

-

Дані таблиці 2.2.3 свідчать про те, що в Калуському районі розвивається підприємницька діяльність, кількість підприємців збільшилась у 1998 р. порівняно з 1996 р. на 341 чол. і склала 1862 чол. Зростають і суми поступлень податків і платежів у місцевий бюджет.

2.2.4. Податок на промисел.

Громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства , які не зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності і здійснюють несистематичний ( не більше чотирьох разів протягом календарного року) продаж виробленої, переробленої та купленої продукції, речей, товарів, повинні сплачувати податок на промисел згідно з Декретом Кабінету Міністрів України " Про податок на промисел" [6] .

Податок на промисел сплачується у вигляді придбання одноразового патенту на торгівлю, вартість якого визначається на підставі вказаної платником у декларації сумарної вартостї товарів.

Ставка податку на промисел встановлена в розмірі 10 відсотків вказаної у декларації вартості товарів, що підлягають продажу протягом трьох календарних днів, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. У разі збільшення терміну продажу товарів до семи календарних днів ставка податку подвоюється і становить 20 відсотків вартості задекларованих товарів, але не менше двох неоподатковуваних мінімумів. Податок сплачується громадянином в установах Ощадбанку і зараховується до місцевих бюджетів за місцем придбання одноразового патенту.

Квитанція про сплату податку пред'являється податковому органу , на її підставі видається одноразовий патент [6].

Для одержання одноразового патенту громадянин повинен скласти декларацію і подати її до податкової адміністрації.

У випадку, якщо патент не використано у зазначені терміни, сплачений податок поверненню не підлягає.

Якщо громадяни протягом року продають товари більше чотирьох разів, така діяльність вважається систематичною і вони повинні зареєстровуватись як суб'єкти підприємницької діяльності згідно з Законом України "Про підприємництво" [13, ст.40].

Розглянемо надходження податку на промисел у бюджет Калуського району ( див. таб.8).

У 1998 році сума сплченого податку на промисел зменшилась на 2 тис. грн. при тому, що на 75 патентів було викуплено більше, ніж у 1997 році.

Таблиця 2.2.4

Надходження податку на промисел у бюджет

Калуського району Івано-Франківської області

Показники

1997 р

1998 р

відхилення (+,-)

Кількість осіб, що викупили одноразові патенти

433

508

+ 75

Сума сплаченого податку на промисел

16,0

14,0

- 2

2. 3. Організація контрольної роботи податкових органів за справлянням прибуткового податку.

Контроль за правильністю та своєчасністю справляння прибуткового податку з громадян здійснюється державними податковими адміністраціями.

Громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності щоквартально у 15-денний термін після закінчення кварталу, подають податковій адміністрації декларації про одержані доходи, а після закінчення року - до 1 лютого наступного року [4].

Якщо ж громадяни своєчасно не подали декларацій про доходи або включили у декларації перекручені дані, не ведуть або неналежно ведуть облік доходів і виплат, для яких встановлена обов'язкова форма обліку, то вони притягаються податковими адміністраціями до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу. Якщо фізичні особи вчинили порушення один раз протягом року, то вони сплачують штраф у розмірі від одного до п'яти неоподаткованих мінімумів, а якщо громадянин здійснив порушення повторно протягом року, то тоді буде сплачувати штраф у розмірі від шести до десяти неоподатковуваних мінімумів [4].

Громадянам, які займаються підприємницькою діяльністю та одержують інші доходи і своєчасно не подають декларації про доходи, податкові адміністрації надсилають платіжні повідомлення на сплату податку в розмірі суми сплаченої за попередній звітний період, або у розмірі, розрахованому за оціночними доходами на підставі відомостей, що їх має податковий орган. Після пред'явлення декларацій та їх перевірки проводиться перерахунок податку виходячи з фактично одержаного доходу з додатковим утриманням 10 % від належної суми податку [4].

Приклад:

Громадянин Онищук був зобов'язаний подати декларацію до 1 лютого 1999 року. У встановлений строк декларацію не подано. 5 лютого підприємцю Онищуку надіслано платіжне повідомлення на сплату авансових платежів на 1999 рік в сумі 524 гривні, тобто та рівні сплаченого податку минулого 1998 року.

17 лютого громадянин Онищук подав декларацію, в якій зазначено, що сукупний оподатковуваний дохід за 1998 рік становить 6640 гривень, а прибутковий податок обчислено у сумі 553,30 гривень.

У зв'язку з тим, що декларація подана з порушенням встановленого строку, громадянину Онищуку додатково нараховується і пред'являється до сплати 10% суми обчисленого прибуткового податку, тобто 55,33 грн. = 553,30 х 30%.

Таким чином, загальна сума платежу, що підлягає сплаті за 1998рік становить: 608,63 грн. = 553,30 + 55,33.

У разі приховування (заниження) громадянами доходів до них застосовуються мірі відповідальності (фінансова санкція) у вигляді стягнення суми прибуткового податку, обчисленої з фактично одержаного доходу ( з урахуванням заниженого і прихованого доходу), і штрафу у двократному розмірі від додатково обчисленої суми прибуткового податку в наслідок збільшення оподаткованого доходу, а при повторному порушенні - штрафу в п'ятикратному розмірі від додатково нарахованої суми податку, що сплачуються в 15-денний строк від дня прийняття податковим органом відповідного рішення.

Громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю без державної реєстрації або спеціального дозволу (ліцензії) без придбання патенту у разі сплати фіксованого податку чи діяльністю, щодо якої є спеціальна заборона, винні у протидіях службовим особам податкових органів, в тому числі у недопущенні їх в приміщення, що використовуються для здійснення підприємницької діяльності і одержання доходів, притягаються податковими органами до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу від одного до десяти розмірів установленого чинним законодавством неоподаткованого мінімуму доходів громадян, а за ті ж дії вчинені повторно протягом року після покладення адміністративного стягнення, - від десяти до двадцяти розмірів неоподаткованого мінімуму доходів громадян [4].

Службові особи підприємств, установ та організацій а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які виплачували доходи, винні в неутриманні, перерахуванні до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб, перерахуванні податку за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), у неповідомленні або несвоєчасному повідомленні державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, - у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за ті самі дії, вчинені особою. Яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із зазначених правопорушень, - у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян [4].


 
 

Цікаве

Загрузка...