WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Система оподаткування доходiв фiзичних осiб - Дипломна робота

Система оподаткування доходiв фiзичних осiб - Дипломна робота

для торгівлі продовольчими товарами та продуктами - 70 грн.;

громадського харчування - 20 грн.;

канцелярськими товарами - 20 грн.;

товарами "секонд-хенд" - 20 грн.;

квітами ( крім вирощених в підсобному господарстві) - 30 грн.;

книгами, журналами, газетами - 20 грн. ;

промисловими товарами - 50 грн.

Для одержання патенту на здійснення підприємницької діяльності на всій території України фіксований податок встановлюється у розмірі 100 гривень [7].

У разі коли платник податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї , розмір фіксованого податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу. У такому разі платник фіксованого податку має право самостійно доплатити 50 відсотків від суми встановленого фіксованого податку з розрахунку на кожну додаткову особу та повідомити про це податковий орган , який зобов'язаний внести відповідні зміни до патенту в строки, передбачені для його видачі.

Доходи громадянина, одержані від здійснення підприємницької діяльності, що оподатковуються фіксованим податком , не включаються до склад його сукупного оподатковуваного доходу за підсумком звітного року, асплачена сума фіксованого податку є остаточною і не включається до перерахунку загальних податкових зобов'язань такого платника податку або осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, чи членів його сім'ї , які беруть участь у підприжмницькій діяльності.

У разі сплати фіксованого податку платник такого податку звільняється від ведення обов'язкового обліку доходів і витрат.

Платник фіксованого податку, особи, які перебувають з ним у трудових відносинах, а також члени його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності, звільняються від сплати нарахувань у Фонд оплати праці, відрахувань та зборів на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування України, податку на промисел, збору до фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, збору на обов'язкове страхування, збору до Фонду України соціального захисту інвалідів, а також придбання торгового патенту [7].

2.2.2. Плата за придбання торгового патенту

Якщо громадянин займається підприємницькою діяльністю, не сплачуючи при цьому фіксованого податку та ринкового збору,

його діяльність підлягає патентуванню .

Згідно з Законом України " Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" об'єктом правового регулювання є торговельна діяльність за готівкові кошти , а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток на території України, діяльність з обміну готівкових валютних цінностей ( включаючи операції з готівковими платіжними засобами, вираженими в іноземній валюті , та з кредитними картками), а також діяльність з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг [5].

Торговий патент - це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприєницької діяльності чи його структурного (відокремленого) підрозділу заматися відповідними видами підприємницької діяльності. Торговий патент не засвідчує право суб'єкта підприємницькоє діяльності та інтелектуальну власність [5].

Торговий патент видається за плату суб'єктам підприємницької дільності державними податковими органами за місцем знаходження цих суб'єктів або місцезнаходженням їх структурних (відокремлених) підрозділів, суб'єктами підприємницької діяльності, що проводять торговельну діяльність або надають побутові послуги (крім пересувної торговельної мережі),- місцезнаходженням пункту продажу товарів або пункту з надання побутових послуг, а суб'єктами підприємницької діяльності, що здійснюють торгівлю через пересувну торговельну мережу,- за місцем реєстрації цих суб'єтів.

Якщо громадянин здійснює підприємницьку діяльність без придбання торгового патенту та не сплачує фіксований податок, то він зобов'язаний вести книгу обліку доходів та витрат. Прибутковий податок такими громадянами сплачується по авансових платежах, які нараховують податкові органи за місцем проживанням цих громадян.

Податок, обчислений податковими органами, сплачується в такому порядку:

- протягом року платники щокварталу сплачують до бюджету по 25 процентів річної суми податку, обчисленої за доходами за попередній рік, а платники , які вперше залучаються до сплати податку - 25 % суми, обчисленої їм податковими органами за оціночним доходом на поточний рік. Для сплати авансових платежів податку встановлюються такі строки протягом року: до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада, У разі значного збільшення або зменшення протягом року доходу платника податковими органами може бути проведено перерахунок сум податку за строками сплати податку, що не настали;

- суми плати за патент і суми податку, сплачені протягом року за місцем виплати доходу та у вигляді авансових платежів, пред'явлених податковими органами, враховуються при остаточному розрахунку суми податку на підставі документального підтвердження факту сплати податку.

Додатково нараховані за остаточними розрахунками суми податку підлягають сплаті не пізніше одного місяця з дня одержання повідомлення податкового органу, а надміру сплачені суми податку підлягають поверненню платнику не пізніше одного місяця після проведення остаточного розрахунку або за заяво платника зараховується в рахунок майбутніх платежів [7].

2.2.3. Єдиний податок

З метою реалізації державної ідримки з питань розвитку та підтримки малого підприємства, ефективного використання його можливостей у розвитку національної економіки та відповідно до п.4 розділу ХУ "Перехідні положення Конституції України " з 01 січня 1999 року запроваджено спрощену систему опоаткування фізичних осіб,які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи і кількість осіб, які перебувають у трудових відносинах з такою особою за рік не перевищу 10 осіб і обсяг виручки яких від реаізації продукції послуг не перевищує 250 тис. грн.

Ставка єдиного податку для фізичних осіб встанолюється місцевими радами за місцем державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності залежно від виду діяльності та місця її здійснення і не може становити менше 20 грн. та більше 200 грн. за календарний місяць. Рішенням сесії Калуської районної Ради від 23.12.98р. затверджені такі ставки єдиного податку.

Таблиця 2.

Ставки єдиного податку по видах підприємницької діяльності

№ пп

Вид підприємницької діяльності

Розмір ставки грн./місяць

1.

Перевезення пасажирів

- легковим автотранспортом

30

- мікроавтобусами

40

- автобусами

50

2.

Надання послуг вантажним транспортом

40

3.

Надання інших послг,що не зазначені в даному переліку

20

4.

Випічка та реалізація хліба та хлібобулочних виробів

50

6.

Торгівельна діяльнісь:

- у сфері громадського харчування

30

- кіоски, павільйони, лотки

20

- магазини

30

- оптова торгівля

40

7.

Виготовлення та реалізація інших товарів не зазначених в переліку

20

Якщо платник єдиного податку займається підприємницькою діяльністю з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, розмір єдиного податку збільшується на 50% на кожну особу. Сплачена сума податку є остаточною і не включається до перерахунку загальних податкових зобов'язань такого платника податку. При цьому доходи, одержані платником єдиного податку не включається до складу його сукупного оподатковуваного доходу за підсумками звітного року. Проаналізумо надходження податків від заняття підприємницької діяльності до бюджетів м.Калуша і Калуського району.

Таблиця 2.2.3

Аналіз надходження до бюджетів м. Калуша

І калуського району податків і неподаткоих платежів від громадян - суб'єктів підприємницької діяльності

За період 1996 - 1998 роки


 
 

Цікаве

Загрузка...