WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Система оподаткування доходiв фiзичних осiб - Дипломна робота

Система оподаткування доходiв фiзичних осiб - Дипломна робота

Суми одержуваних аліментів

Державні пенсії, а також додаткові пенсії, що виплачуються за умовами добровільного страхування пенсій.

Компенсаційні виплати в грошовій і натуральній формі у межах норм, передбачених чинним законодавством , за винятком компенсації за невикористану відпустку при звільненні.

Суми грошового забезпечення , грошових винагород та інших виплат , одержуваних військовослужбовцями , особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ у зв'язку з виконанням обов'язків несення служби.

Приклад:

В зв'язку з ліквідацією підприємства звільненому з роботи 25 квітня працівнику Клим належать до виплати : заробіток за дні роботи у квітні - 140 грн., вихідна допомога в розмірі середньомісячного заробітку - 140 грн., компенсація за невикористану відпустку (140+120=260 грн.).

6. Суми, одержані в результаті відчуження майна , що належить громадянам за правом власності за матеріальне посвідчення якого сплачується державне мито, крім доходів, одержуваних від реалізації продукції та іншого майна в результаті здійснення підприємницької та іншої діяльності з метою одержання доходу.

7. Доходи громадян від продажу вирощеної в особистому підсобному господарстві, на присадибній ділянці, дачній і садовій ділянці, продукції рослинництва і бджільництва, худоби, кролів, нутрій, птиці як у живому вигляді, так і продукції їх забою в сирому вигляді та вигляді первинної переробки.

8. Суми, одержані в результаті спадкування і дарування, за винятком сум авторської винагороди,одержаних неодноразово спадкоємцем авторів творів науки, літератури і мистецтва, а також відкриттів, винаходів та промислових зразків.

9. Виграші за облігаціями державних позик та лотереями, проценти і виграші по вкладах в установах банків, по ощадних сертифікатах та державних казначейських зобов'язаннях.

Суми, одержані громадянами за обов'язковим та добровільним страхуванням ( за винятком випадків, коли страхові внески по накопичувану страхуванню здійснюються за рахунок коштів підприємств, установ і організацій.

11. Суми матеріальної допомоги як у грошовій, так і в натуральній формі незалежно від її розміру, що надається на підставі рішень Уряду України у зв'язку із стихійними та економічними лихами, аваріями і катастрофами місцевими органами державної виконавчої влади, профспілками, фондами соціального страхування, благодійними фондами та іноземними державами. Суми матеріальної допомоги, включаючи вартість речових призів та продуктів, що надаються в інших видах і у межах 12-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на рік.

12. Суми, одержані громадянами в результаті розміщення їх власних збережень на поточних (депозитних) рахунках банків України, в тому числі в іноземній валюті.

13. Суми доходів, що направляються у джерела їх одержання на придбання акцій, та суми, які інвестовані на реконструкцію і розширення виробництва суб'єктів підприємницької діяльності.

Суми, що перераховуються за заявами громадян ( у тому числі фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності ) у відділення благодійних та екологічних фондів, а також підприємствам, установам, організаціям, закладам культури, освіти, науки, охорони здоров'я і соціального забезпечення, які фінансуються з бюджету, в межах 12-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на рік включно.

15. Суми, одержані працівниками на відшкодування шкоди, заподіяної їм каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, пов'язаним з виконанням ними трудових обов'язків, а також у зв'язку із втратою годувальника.

16. Суми, одержувані громадянами за здавання ними крові, від інших видів донорства, за здавання грудного молока.

17. Вартість путівок на лікування, відпочинок та у дитячі оздоровчі табори, крім туристських та міжнародних.

18. Суми, одержувані громадянами від органів статистики за ведення записів сімейних бюджетів.

Приклад:

Робітник Мучко, який щомісяця одержує дохід у розмірі 195 грн. подав до бухгалтерії підприємства заяву про щомісячне, починаючи з січня, перерахування по два неоподатковувані мінімуми на користь школи № 1, де навчаються його діти.

У цьому випадку зменшення оподаткованого доходу може бути проведено лише протягом шести місяців ( січень-червень) на загальну суму перерахувань, яка не перевищить 12-ть неоподаткованих мінімумів. Таким чином, щомісяця з січня по червень з оподаткування буде виключатись 34 грн. , а оподатковуватися - 161 грн.=195-(2х17).

19. Суми доходів осіб, які виконують сільськогосподарські та будівельні роботи в сільській місцевості, тимчасово або сезонно, а також членів студентських будівельних загонів, що споруджують об'єкти в сільській місцевості.

20. Доходи працівників сільськогосподарських підприємств і рибних господарств незалежно від форм власності та господарюванні і риболовецьких колгоспів, одержані ними натурою (сільськогосподарською, рибною продукцією влісного виробництва зазначених підприємств та продукцією її переробки). Обчислення зазначених доходів проводяться за очікуваною собівартістю відповідної продукції.

21. Суми плати за утримання та навчання дітей у дошкільних виховних закладах, закладах початкової загальної, професійно-технічної освіти, а також у державних вищих учбових закладах освіти, розташованих на території України, за рахунок фізичних або юридичних осіб.

22. Суми девідендів [7].

Кожному громадянину, який працює і одержує заробітну плату, надається пільга: сукупний оподатковуваний дохід зменшується на суму одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Також, сукупний неоподатковуваний дохід зменшується ще на один неоподатковуваний мінімум одному з батьків на кожну дитину віком до 16 років ( учнів до 18 років). Але ця пільга надається в тому випадку, якщо заробітна плата не перевищує 10 -ти мінімальних заробітних плат.

Існує ряд категорій громадян, яким надаються пільги у більших сумах:

Отже, суми, на які зменшується сукупний оподатковуваний доход:

1. Сукупний оподатковуваний доход зменшується на суму, що не перевищує за кожний повний місяць протягом якого одержано дохід, до 5-ти неоподатковуваних мінімумів у :

а) інвалідів 1-ї та 2-ої груп, інвалідів з дитинства

б) одного з батьків, які виховують інваліда з дитинства, і батьків, які виховують двох і більше інвалідів з дитинства, що проживають разом з ними і потребують постійного догляду;

в) громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи і віднесені до 3-ї та 4-ї категорій.

2. Сукупний оподатковуваний дохід зменшується на суму, що не перевищує за кожний повний місяць, протягом якого одержано дохід, до 10-ти неоподатковуваних мінімумів у:

а) громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1-ї та 2-ї категорій.

3. Сукупний оподатковуваний дохід зменшується на суму, що не перевищує за кожний повний місяць , протягом якого одержано дохід, до 15-ти неоподатковуваних мінімумів у:

а) учасників та інвалідів Великої Вітчизняної війни;

б) військовослужбовців і призваних на навчання, перевірочні збори військовозобов'язаних, які проходили службу в складі обмеженого контингенту радянських військ у Республіці Афганістан та в інших країнах, де в цей період велися бойові дії.

Приклад:

Працівник підприємства, який є чорнобильцем 2-ї категорії, отримав за місцем основної роботи у квітні 200 грн. розмір неоподатковуваного доходу для цієї категорії громадян становить 10-ть неоподатковуваних мінімумів, тобто 170 грн.. У цьому випадку місячний сукупний оподатковуваний дохід буде становити 30 грн = 200-170.

При виникненні права на пільги протягом року вони надаються з місяця , в якому було подано документи , що є підставою для одержання пільг.

Кабінет Міністрів України постановами може надавати додаткові пільги щодо прибуткового податку з громадян.

Органи місцевого самоврядування базового рівня, враховуючи матеріальний стан, мають право додатково зменшувати сукупний оподатковуваний дохід окремих громадян або звільняти їх від сплати податку в календарному році.

Прибутковий податок з сукупного оподатковуваного доходу громадян за місцем основної роботи обчислюється за відповідними ставками. Пропорція росту ставки податку від 10 % до 40 % залежить від розміру місячного сукупного оподатковуваного доходу і неоподатковуваного мінімуму. Тут і закладена одна з найбільших традиційних пільг - встановлення неоподатковуваного мінімуму. На даний час неоподатковуваний мінімум затверджений в розмірі 17 грн.(див. таб.3 та таб.4).


 
 

Цікаве

Загрузка...