WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Прибутковий податок з громадян - Дипломна робота

Прибутковий податок з громадян - Дипломна робота

Доходи обсягом 200 і 300 гривень повністю витрачаються на споживання, тому зменшення на 6 і 7 відсотків податкового тягаря внаслідок введення 1 жовтня 1995 року нової шкали ставок прибуткового податку з громадян обумовлює адекватне зростання споживацьких витрат.

Доходи обсягом 1200 і 1900 грн. витрачаються не тільки на споживання, а й частково заощаджуються. Тому зменшення частки доходів, що вилучаються до бюджету, на 23,2 і 21,0 % не призводить до адекватного зростання споживацьких витрат.

Це не означає, що послаблення податкового преса на громадян з відносно високим рівнем доходів меншою мірою впливає на сукупний попит. Все залежить від того, в якій формі здійснюються заощадження.

 • Пільги щодо прибуткового податку з громадян.

  Пільги щодо прибуткового податку з громадян передбачені Декретом Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 13-92 "Про прибутковий податок з громадян".

  До сукупного оподатковуваного доходу, одержаного грома-дянами в період, за який здійснюється оподаткування не включається:

  а) допомога по державному соціальном страхуванню і державному соціальному забезпеченню, крім допомоги по тимчасовій непрацездатності (в тому числі допомога по догляду за хворою дитиною), зокрема:

  • допомога по вагітності і пологах ;

  • одноразова допомога при народжені дитини;

  • допомога по догляду за дитиною;

  • грошові виплати матерям (батькам), зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років;

  • допомога по догляду за дитиною-інвалідом;

  • допомога на дітей віком до 16 років (учів - до 18 років);

  та інше.

  б) суми одержуваних аліментів;

  в) державні пенсії, а також додаткові пенсії, що виплачуються за умовами добровільного страхування пенсій;

  г) компенсаційні виплати в грошовій і натуральній формі в межах норм , передбачених чинним законодавством, за винятком компенсації за невикористану відпустку при звільненні;

  д) суми грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержуваних військовослужбовцями, особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ у зв"язку з виконанням обов"язків несення служби;

  е) суми, одержувані в результаті відчуження майна, що належить громадянам за правом власності, за нотаріальне посвідчення якого сплачується державне мито, крім доходів, одержуваних від реалізації продукції та іншого майна в результаті здійснення підприємницької та іншої діяльності з метою одержання доходу;

  є) доходи громадян від продажу вирощеної в особистому підсобному господарстві, на присадибній, дачній і садовій ділянці продуції рослинництва і бджільництва, худоби, кролів, нутрій, птиці як у живому вигляді, так і продукція їх забою в сирому вигляді та у вигляді первинної переробки тощо;

  Поряд з вище перерахованими пільгами законодавець передбачив суми, на які зменшується сукупний оподатковуваний доход.

  Оподатковуваний доход зменшується на суму, що не перевищує за кожний повний місяць, протягом якого одержаний доход, встановленого чинним законодавством розміру неоподатковуваного мінімума.

  Також сукупний оподатковуваний доход зменшується додатково на суму, що не перевищує за кожний повний місяць, протягом якого одержано доход, встановленого чинним законодавством розміру неоподаткованого мінімума, одному з батьків (опікунів, піклувальників) на кожну дитину віком до16 років, якщо місячний доход не перевищує розміру десяти неоподаткованих мінімумів.

  Дана пільга надається тільки громадянам, які працюють на даному підприємстві по основному місцю роботи. Іншим громадянам, які одержують доходи не за місцем основної роботи, зменшення оподатованого доходу на зазначену суму проводиться податковими органами при нарахуванні авансових і остаточних сум податку відповідно до кількості місяців, за які одержано доход.

  Сукупний оподатковуваний доход зменшується на 5,10,15 неоподатковуваних мінімумів. На 5 неоподатковуваних мінімумів зменшується таким громадянам:

 • Учасникам Великої Вітчизняної війни, інших бойових операцій по захисту колишнього СРСР з числа військовослужбовців, які проходили службу в військових частинах, що входили до складу діючої армії, партизанів. Дана пільга надається на підставі "Посвідчення учасника війни" або " Партизанського квитка".

  2. Військовослужбовці призвані на навчальні перевірочні збори військовозобов"язаних, які проходили службу в складі обмеженого контингенту радянських військ у Республіці Афганістан та в інших країнах, де в цей період велися бойові дії. Пільга надається на підставі "Свідоцтва про право на пільги" та довідки раойонного (міського) військового комісаріату.

  3. Інвалідам з дитинства, інвалідам 1 та 2 групи - на підставі

  посвідчення або довідки лікарсько-трудової комісії тощо.

  На 10 неоподатковуваних мінімумів зменшуються для:

  1. Громадяни, які постраждали від Чорнобильської катастрофи і віднесені до 1 та 2 категорії.

  2. Інваліди війни 1 групи. Підставою для надання пільги є посвідчення інваліда.

  Згідно Закону України "Про державний бюджет на 1996 рік", стаття 17 по сьогоднішній день дає право на пільгу в межах 15 неоподатковуваних мінімумів учасникам бойових дій, особам які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особи на яких поширюється статус ветеранів війни, гарантії соціального захисту.

  У відповідності з наказом № 88 Головної державної податкової інспекції України від 1 вересня 1996 року роз"яснила, що при зменшенні місячного сукупного оподатковуваного доходу на 5,10,15 неоподатковуваних мінімумів треба при обчисленні суми прибуткового податку з сукупного оподатковуваного доходу відповідно вираховувати 4, 9, 14 неоподатковуваних мінімумів. Таке обчислення пояснюється тим, що в шкалу ставок прибуткового оподаткування вже закладено 1 неоподатковуваний мінімум.

  Додатково, органи місцевого самоврядування базового рівня, враховуючи матеріальний стан, мають право додатково зменшувати сукупний оподатковуваний доход окремих громадян або звільняти їх від сплати податку в календарному році.

  Дія цих пільг протягом календарного року поширюється на доходи, одержувані громадянами за місцем основної роботи.

  Проаналізуємо поступлення прибуткового податку по Рашківському сільському споживчому товаристві Хотинського району, а також питому вагу пільговиків в загальній кількості працюючих ( таблиця № 5 ).

  Таблиця № 5

  А Н А Л І З

  сплати прибуткового податку та питомої ваги пільговиків

  по Рашківському ССТ Хотинського району

  за 1998 – 1999 роки

  1998р.

  1999р.

  Відхилення

  Сплачено прибуткового податку

  з громадян ,( грн. )

  1210,87

  1663,62

  452,75

  Всього робітників і службовців, ( чол. )

  в тому числі:

  42

  45

  3

  Користуються пільгами по прибутковому податку, (чол.)

  16

  17

  1

  Питома вага пільговиків в загальній кількості працюючих, %

  38,1

  37,78

  -0,32

  Аналізуючи дану таблицю, можна зробити слідуючий висновок.

  Рашківське ССТ в 1999 році сплатило до бюджету 1663,62 грн. прибуткового податку утриманого з робітників і службовців, що на 452,75 грн. більше в порівнянні з минулим роком або на 37,39 відсотки. На підприємстві питома вага пільговиків в загальній кількості працюючих складає в 1999 році 37,78 % , а в 1998 році - 38,1 %, що на 0.32 % менше. Перерахування прибуткового податку до бюджету збільшилось за рахунок збільшення середньомісячної зарплати, а також за рахунок збільшення працюючих на 3 чоловіки, а пільговиків лише на 1людину. Високий відсоток пільговиків зменшує нарахування прибуткового податку, що негативно впливає на доходи бюджету.

  З метою поповнення дохідної частини бюджету пропонуємо скорочення пільг по прибутковому податку, які надаються нечисленним платникам, або ж різняться за галузевою чи професійною ознакою.


 •  
   

  Цікаве

  Загрузка...