WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Прибутковий податок з громадян - Дипломна робота

Прибутковий податок з громадян - Дипломна робота

2

Міністерство освіти України

Тернопільська академія народного господарства

Інститут фінансів

Кафедра фінансів

ДИПЛОМНА РОБОТА

на тему :

"Прибутковий податок з громадян:

становлення, роль, фіскальне та

економічне значення"

Виконала: студентка групи

Фзс - 41

Біленька Альона Іванівна

Науковий керівник : к.е.н., доцент

АЛЕКСЕЄНКО Людмила Михайлівна

Робота допущена до захисту

" " 2000 р.

Зав. кафедрою д.е.н. професор

С.І.Юрій

Тернопіль, 2000

З м і с т.

Вступ............................................................................................................................4

Розділ I.

Становлення прибуткового податку з громадян,як складової частини

податкового механізму України............................................................................9

1.1. Етапи становлення прибуткового податку з громадян ........................

1.2. Діюча система оподаткування України ...........................................

Розділ II.

Практика справляння прибуткового податку

з громадян України............................................................................................33

 • Платники, об'єкти оподаткування і ставки

  прибуткового податку..............................................................................................33

 • Пільги щодо прибуткового

  податку з громадян..................................................................................................47

 • Практика нарахування та сплати

  прибуткового податку..............................................................................................54

 • Види відповідальності за порушення норм Декрету

  "Про прибутковий податок з громадян"...........................................................63

  Розділ III.

  Проблеми та шляхи вдосконалення системи оподаткування прибутковим

  податком доходів громадян..................................................................................67

  Висновки..................................................................................................................90

  Список використаної література........................................................................93

  П л а н

  Вступ

  I. Становлення прибуткового податку з громадян як

  складової частини податкового механізму України

  1.3. Етапи становлення прибуткового податку з громадян

  1.4. Діюча система оподаткування України

  II. Аналіз практики справляння прибуткового податку

  з громадян в Україні

  2.1. Платники, об"єкти оподаткування і ставки

  прибуткового податку

  2.2. Пільги щодо прибуткового податку з громадян

  2.3. Практика нарахування та сплати прибуткового

  податку

  III. Проблеми та шляхи вдосконалення системи

  оподаткування прибутковим податком доходів

  громадян

  Висновки

  Вступ.

  Українська держава проіснувала не так багато часу, але зроблено багато. При переході до ринакових відносин Україна не взяла на успадкування системи доходів державного бюджету, яка існувала в колишній командно-адміністративній системі, а взяла новий курс, тобто формування доходної частини бюджету податковими методами. Хоч у нашій податковій системі є багато недоліків, але наша держава прагне піднятися до рівня розвинутих країн світу. Для чого треба зробити ще не мало. Потрібно переглянути повністю законодавство України щодо оподаткування, щоб податки не були важким тягарем для платників, не ставили їх у скрутне становище, а щоб допомагали розвитку виробництва, підприємницькій діяльності.

  Процес побудови ринкової економіки в Україні зумовив зміну багатьох економічних засад та способів господарювання. Пряме відношення має він і до процесу реформування та становлення податкової системи в Україні. Податки є основою для державного втручання у сферу економічних та господарських зв'язків між різними суб'єктами економічних відносин в країні. Податки дають змогу акумулювати бюджетні ресурси, які є знаряддями реалізації державної політики. Сьогодні Україна має сталу систему податків, яка забезпечує надходження коштів до державного та місцевих бюджетів. Вона має схожість із тими системами, що їх застсовують розвинуті країни Європи. Її основу складають прямі прибуткові податки з підприємств і громадян, непрямі податки на додану вартість, акцизний збір, мито, спеціальні відрахування на соціальне страхування та забезпечення. Така звична для розвинутих країн система має місце не тому, що українські фахівці та законодавці у процесі її формування свідомо прагнули наслідувати який-небудь зазделегідь відомий зразок.

  Проте, не менш очевидно і те, що податкова система України сьогодні потребує реформування. Головною причиною цього - порівняно високий податковий тягар і те, що податки не стимулюють розвитку процесів, які можуть зупинити економічну кризу: зростання обсягів виробництва, структурну перебудову господарства, підвищення ступеня ділової активності суб'єктів господарювання.

  Зменшення податкового тягаря - завдання не просте, щодо якого можна навести вагомі аргументи "за" і "проти".

  З одного боку, основа доходів держави, їх першоджерело - це виробництво продукції та надання послуг, які треба заохочувати усіма можливими засобами, бо якщо не буде господарської діяльності, то не буде звідкіля брати податки. Але для того, щоб підвищити ступінь ділової активності, податковий прес треба послабити. При зменшених ставках податків у суб'єктів господарювання можуть зв'явитися і додаткові стимули для збільшення обсягів виробництва продукції та надання послуг, внаслідок чого матиме місце розширення бази оподаткування та у кінцевому рахунку зростання загальної суми доходів зведеного бюджету. Крім того, зменшення податкового тиску може сприяти збільшенню доходів населення та зростання сукупного попиту.

  З другого боку, сьогодні не стільки податки самі по собі є головною перешкодою на шляху розвитку, а в цілому несприятливий інвестиційний клімат. Тому зменшення податків може привести не до зростання активності суб'єктів господарювання, а тільки створити додаткові проблеми бюджету.

  У цьому є рація, якщо врахувати, що головним гальмом виробничого розвитку та найважчим податком для населення (особливо незаможних) є інфляція. Можна сміливо стверджувати, що в умовах гіпотетичної ситуації, коли податки відсутні взагалі, але має місце високий рівень цін та темпів інфляції, виробництво розвиватися не буде, адже це економічно недоцільно: за таких умов прибуток дасть лише "швидкі" гроші. Водночас інфляція є прямим наслідком дефіциту бюджету ( коли неінфляційні джерела його покриття розвинуті слабо).

  Податковий тиск треба прагнути зменшити, але тільки відповідно до реальних можливостей. Як свого часу відзначав стосовно умов післявоєнної Німеччини міністр господарства, а потім канцлер ФРН Л.Ерхард, розмір можливого зниження податків визначають стабілізація видатків і розвиток продуктивності і що тільки таким шляхом можна домогтися справжнього і реалістичного розв'язання пригноблюючої податкової проблеми.

  В Україні сьогодні мову треба вести про таке зниження рівня податків, для якого можливо знайти компенсацію або за рахунок скорочення бюджетних видатків, або за рахунок залучення додаткових неінфляційних джерел фінансування дефіциту бюджету. Практично це означає, що реальні можливості скорочення податкового тиску обмежені і тому в питаннях розвитку податкової системи наголос повинен бути зроблений на іншому аспекті: еволюційному шляху її реформування за рахунок удосконалення складу та структури податкової системи, механізму обчислення та сплати податків. Треба знайти технічні можливості зробити податкову систему більш сприятливою для бізнесу за умови збереження (або навіть збільшення) абсолютної суми податкових надходжень. Нині, в умовах економічної кризи, змінювати склад найбільш великих податків, що чинять найсуттєвіший вплив на діяльність підприємств та добробут громадян, недоречно, оскільки зараз як ніколи важливо забезпечити незмінність основних "правил гри", до яких суб'єкти господарюваня звикли.

  Падіння фізичних обсягів виробництва та фінансова криза - не найдаліший час для нових податкових експерементів із неперед-бачиними наслідками. Треба поступово змінювати функціональний розподіл доходів в економіці у напрямку підвищення ролі доходів населення.


 •  
   

  Цікаве

  Загрузка...