WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Фінансова, податкова та статистична звітності - Курсова робота

Фінансова, податкова та статистична звітності - Курсова робота

При отриманні установою додаткових коштів з інших бюджетів чи місцевих бюджетів інших рівнів квартальний звіт доповнюється пояснювальною запискою, де роз'яснюється з якого саме місцевого бюджету поступили кошти, на якому рахунку органу Державного казначейства України вони зберігаються.

Крім цього, в пояснювальній записці до квартального фінансового звіту обов'язково повинні бути викладені пояснення про розпорядження між плановими кошторисними призначеннями та фактичним виконанням надходжень.

При казначейській формі виконання кошторисів доходів і видатків квартальні фінансові звіти перевіряються органом Державного казначейства України на відповідність даних казначейського обліку з поставленням підпису, печатки та штампа відповідного органу Державного казначейства України.

При складанні місячної звітності бюджетні установи керуються Інструкцією №23 від 22.02.2001 року.

Центральні органи виконавчої влади і інші головні розпорядники бюджетних коштів, установ, організацій, які отримують кошти з державного та (або) місцевих бюджетів, місячний звіт про виконання кошторисів доходів та видатків в 2001 році представляють в наступному обсязі по формам:

Форма №2м „Звіт про виконання кошторису доходів і видатків установи (загальний фонд)" складається установами, які отримують кошти загального фонду Державного бюджету України чи місцевих бюджетів. Звіт складається по кожній в розрізі кодів економічної класифікації видатків.

Зведену звітність про виконання кошторисів відповідних фондів по формі №2м складають і представляють Державному казначейству України: Пенсійний фонд України, Фонд соціального страхування України, Фонд загальнодержавного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань.

Форма №2 – валюта „Звіт про використання коштів загального фонду бюджету з міжнародної діяльності України" складається установами, які отримуються кошти з загального фонду бюджету в іноземній валюті. Кошти загального фонду бюджету з міжнародної діяльності, які отримують установи в національній валюті України, в формі №2 – валюта не відображаються.

Форма №4-1м „Звіт про надходження і використання спеціальних коштів" складається установами, які отримують доходи від надання платних послуг, виконання робіт, реалізації продукції та іншої діяльності, яка здійснюється у відповідності з діючими нормативно-правовими актами, і які використовують їх за цільовим призначенням, у відповідності з кошторисом доходів і видатків установи.

Форма №4-2м „Звіт про надходження і використання сум за дорученнями" складається установами, які отримують кошти від юридичних, фізичних осіб і благодійних фондів для виконання певних доручень у відповідності з затвердженими кошторисами.

По цій формі також відображають кошти державного бюджету, отримані установами не від свого головного розпорядника коштів, а від іншого міністерства для виконання певних доручень.

Форма №4-3 „Звіт про депозитні суми" складається установами, на ім'я яких у відповідності з діючим законодавством поступають кошти фізичних чи юридичних осіб для тимчасового зберігання, які з надходженнями певних умов перераховуються по призначенню. Форма №4-3 складається без розбивки по кодам економічної класифікації видатків.

Форма №4-4м „Звіт про рух інших власних надходжень" складається установами, які отримують доходи спеціального фонду, що відносяться до інших власних надходжень і використовують їх у відповідності з затвердженими кошторисами доходів і видатків.

Форма №4-5м „Звіт про використання субвенцій, одержаних з інших бюджетів" складається установами, які для забезпечення своєї діяльності і виконання покладених на них функцій отримують додаткові кошти з інших бюджетів чи місцевих бюджетів інших рівнів – субвенції.

Форма №4-6м „Звіт про надходження і використання інших доходів (спеціальний фонд)" складається установами, які по розпорядженню головних розпорядників коштів отримують кошти, що відносяться до інших доходів спеціального фонду бюджету.

Форма №7м „Звіт про заборгованість бюджетних установ" складається на основі даних бухгалтерського обліку про фактичну дебіторську і кредиторську заборгованість установи, яка виникає у зв'язку з виконанням кошторису за поточний і минулі роки. Звіт складається в розрізі кодів економічної і функціональної класифікації видатків і містить інформацію про заборгованість бюджетних установ як по видатках, так і по нарахованих доходах.

Форма №8 „Звіт про зобов'язання бюджетних установ" складається всіма установами, що отримують кошти Державного бюджету України. Звіт складається по кожній функції в розрізі кодів економічної класифікації видатків.

21 березня 2001 року Державне казначейство України затвердило роз'яснення про порядок складання бюджетними установами форм №7 „Звіт про заборгованість бюджетних установ" та №8 „Звіт про зобов'язання бюджетних установ".

2. Правове забезпечення порядку складання та затвердження податкової та статистичної звітності

Установи та організації, що фінансуються за рахунок коштів відповідних бюджетів, є платниками окремих податків та зборів, що передбачені Законом України „Про систему оподаткування" від 25.06.91 року №1251-ХІІ, зі змінами та доповненнями, представляють також податкову та статистичну звітність.

Згідно Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств" від 22.05.97р. №283/97 ВР та Закону України від 21.12.2000 року №2181 „Про порядок погашення зобов'язання платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" до податкових органів Державної Податкової адміністрації подаються такі звіти:

"Декларація про прибуток підприємства". Порядок заповнення та подання затверджений Державною податковою адміністрацією України від 08.07.97 №214 або затвердженим Міністерством Юстиції України від 21.01.98 р. №37 „Порядок складання декларації про прибуток підприємства" і де вказано, що строк її подання – на протязі 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

"Повідомлення про результати розрахунку авансового внеску податку на прибуток" регламентується Законом України "Про податок на прибуток", затвердженим 22.05.97р. №283/97 ВР, де в статті 16.10 вказано, що звіт представляється щомісяця в між квартальний період, а точніше до 20 числа другого і третього місяця звітного кварталу.

Щоквартально подається "Звіт про використання коштів неприбуткових організацій і установ", який представляється в податковий орган на протязі 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу.

Щоквартально подається "Податкова декларація по податку на додану вартість", яка представляється на протязі 40 календарних днів, наступним за останнім календарним днем звітного кварталу.

Бюджетні організації повинні реєструватися в якості платників ПДВ тільки в тому випадку, якщо граничний розмір оподаткованих операцій по продажу товарів (робіт, послуг) на протязі будь-якого періоду за останні 12 календарних місяців перевищує 3600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, і якщо ці операції не звільнені від оподаткуванням ПДВ.

Щомісяця подається до Пенсійного фонду "Розрахунок зобов'язань по сплаті збору на обов'язкове Державне Пенсійне страхування", яке затверджено Пенсійним фондом України та додатком №6 до Інструкції про порядок нарахувань та сплати страхових та інших внесків підприємцями, установами, організаціями, громадянами до Пенсійного фонду України, а також обліку надходження та витрачання його коштів затверджене постановою Правління Пенсійного фонду від 19.10.2001р. №16-6.

Порядок нарахування та сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування встановлене Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.97 р. №400/97 ВР зі змінами та доповненнями, де вказано, що строк представлення даного звіту – на протязі 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця.

Згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та видатками, зумовленими народженням та похованням" від 18.01.2001 року №2240-ІІІ бюджетні установи є платниками внеску і подають щомісячно "Звіт про нараховані внески та видатки, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням в зв'язку з тимчасовою втратою працездатності".


 
 

Цікаве

Загрузка...