WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Фіксований сільськогосподарський податок - Курсова робота

Фіксований сільськогосподарський податок - Курсова робота

Згідно із Законом України "Про фіксований сільськогосподарський податок" частина коштів від сплати цього податку відраховується на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, тобто до діючого Фонду з даного виду соціального страхування. Тому до законодавчого врегулювання порядку сплати страхових внесків платниками фіксованого сільськогосподарського податку до них не застосовуються фінансові санкції та не накладаються адміністративні штрафи, передбачені законом з цього виду страхування (лист Міністерства праці та соціальної політики України та Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 20.04.2001 p.). Відповідно до ст. 6 зазначеного Закону не передбачено перерахування коштів від сплати податку на соціальне страхування на випадок безробіття. Хоча згідно цього самого Закону для платників фіксованого сільськогосподарського податку зупинено дію Закону України "Про збір на обов'язкове соціальне страхування", яким встановлено також збір на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття. Отже, виникає ще одна неузгодженість між законодавчими актами. Проте на сьогодні Законом України "про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкової державного соціального страхування" встановлено, що сільськогосподарські товаровиробники мають сплачувати внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на загальних підставах: 2,5 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників.

При цьому наймані працівники, роботодавцями яких є громадяни-підприємці, сільськогосподарські підприємства, сплачують внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, та на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у таких розмірах:

  • у першому випадку- 0,25 відсотка суми оплати праці (для найманих працівників, які мають заробітну платунижче 150 грн.) або 0..5 відсотка суми оплати праці (для найманих працівників, які мають заробітну плату більше 150 грн.);

  • удругому випадку- 0,5 відсотка суми оплати праці.

Крім того, необхідно приховувати, що відповідно до чинного законодавства перші п'ять днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві. оплачуються зазначеними роботодавцями ва рахунок коштів підприємства за основним місцем роботи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (ст. 2 Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" від 11.01.2001 p.; постанова Кабінету Міністрів України "Про порядок оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації" від 06.05.2001 р. № 439).

Платники фіксованого податку, які використовують найману працю, сплачують внески за найманих працівників на страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності, відповідно до Закону України "Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" на загальних підставах, а стосовно себе, як уже зазначалось, на добровільних засадах.

Для того щоб внести ясність в існуючу плутанину чинного законодавства щодо соціального страхування, а також зберегти законний спрощений порядок оподаткування доходів платників, було підготовлено і направлено на розгляд Верховної Ради України її проект Закону України "Про деякі питання загальнообов'язкового державного соціального страхування суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування своїх доходів (сплачують фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент)". Законопроект передбачає спрямування частини коштів від сум фіксованого сільськогосподарського податку до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (лист Міністерства праці та соціальної політики України та Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 20.04.2001 р. № 03-3/1808-020-1). Введення в дію такого проекту закону вирішить існуючі проблеми з питань соціального страхування та покращить становище платників фіксованого податку.

Підсумовуючи викладене, можна дійти висновку, що при перерахуванні утриманих сум фіксованого податку до державної казни складаються певні податкові правовідносини між платниками, фінансовими установами (банками), державними фінансовими органами (територіальними органами Державного казначейства України), установами Пенсійного фонду України, установами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Законів України "Про систему оподаткування", "Про фіксований сільськогосподарський податок" платники фіксованого податку після закінчення кожного місяця але не пізніше строку одержання в установах банків за чеками коштів на виплату належних собі та працівникам сум, зобов'язані одночасно з цим запитом пред'явити вказаним фінансовим установам платіжне доручення на перерахування сум утриманого фіксованого платежу.

Платники, які не мають рахунків в установах банків, а також ті, що виплачують заробітну плату з виручки від реалізації продукції і надання послуг, перераховують утримані суми податку до державної казни через банки наступного дня після виплати належних працівникам сум. При цьому згідно із Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (статті 16 і 17) платники несуть відповідальність за несвоєчасне або неповне зарахування фіксованого податку до місцевих бюджетів та державних цільових фондів.

Законів України "Про систему оподаткування", "Про фіксований сільськогосподарський податок" , банки виконують доручення громадян-підприємців, сільськогосподарських товаровиробників на перерахування зазначеного податку на окремий рахунок територіального органу Державного казначейства України у встановлений законодавством України термін. У разі порушення цих строків зарахування зазначеного податку банком він сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення податкового боргу або на день його (його частини) погашення залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, а також несе іншу відповідальність, передбачену Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (ст. 16), за порушення порядку своєчасного та повного внесення фіксованого податку.

Серед суб'єктів, які Забезпечують своєчасне перерахування даного обов'язкового платежу до місцевих бюджетів і певних державних цільових фондів, особливої уваги заслуговує Державне казначейство України, яке являє собою систему органів державної виконавчої влади, що діє відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Питання Державного казначейства" від 31.07.95 р. при Міністерстві фінансів України. Одними з основних завдань цього державного фінансового органу є управління наявними коштами Державного бюджету України, коштами державних позабюджетних фондів, а також здійснення контролю за надходженням, використанням коштів державних позабюджетних фондів (Указ Президента України "Про Державне казначейство України" від 27.04,95 p.).

Фіксований сільськогосподарський податок сплачується на окремий рахунок відділень Державного казначейства України у районі за місцем розташування земельної ділянки, відкритий на балансовому рахунку "Кошти державного бюджету цільового характеру" (ст. б Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" п. 22 Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.99 р. № 658).

Зазначені територіальні органи Державного казначейства України, у свою чергу, наступного дня після надходження коштів від фіксованого податку перераховують їх відповідно до встановлених законом нормативів до місцевих бюджетів на відповідний рахунок відділень Державного казначейства України у районах, на державне пенсійне страхування на окремий поточний рахунок Пенсійного фонду України в установах банків. Крім того, від сум фіксованого сільськогосподарського податку вони ще певну частину коштів перераховують на обов'язкове соціальне страхування на єдиний централізований рахунок Фонду соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням і похованням, в установах банків, визначених Кабінетом Міністрів України для обслуговування коштів Державного бюджету України, або спеціалізованого банку, який обслуговує фонди з окремих видів страхування (ст. 19 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням").


 
 

Цікаве

Загрузка...