WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік розрахунків з бюджетом - Курсова робота

Облік розрахунків з бюджетом - Курсова робота

Як правило, податок на прибуток, розрахований за даними фінансового обліку, і податок на прибуток, визначений відповідно до податкового законодавства, є різними. Для обліку різниці в сумі податку на прибуток використовують рахунок 17 "Відстрочені податкові активи" та рахунок 54 "Відстрочені податкові зобов'язання".

Синтетичний облік за кредитом рахунка 98 "Податок на прибуток" ведеться в журналі 5 розділі І, або 5А розділі II. Аналітичний облік ведеться в оборотній відомості довільної форми з відображенням руху податків та їх залишків у розрізі двох субрахунків 981 та 982. В розділах І чи II дані в дебет рахунка 98 переносяться з кредиту рахунків, відображених у журналах 1, 2, 3, 4, 6.

На субрахунку 642 ведеться облік рахунків за зборами (обов'язковими платежами), які утримуються відповідно до чинного законодавства й облік яких не відображається на рахунку 65 "Рахунки за страхуванням".

На субрахунку 643 ведеться облік суми податку на додану вартість, на яку збільшується податковий кредит. Сума кредиту визначається з отриманих авансових платежів у порядку попередньої оплати (за готову продукцію, товари, різні матеріальні цінності та нематеріальні активи, роботи і послуги, що підлягають відвантаженню чи виконанню).

На субрахунку 644 ведеться облік податку на додану вартість, на яку підприємство має право зменшити податкове зобов'язання.

3. Облік утримань із заробітної плати

Утримання із заробітної плати відрізняються від нарахувань тим, що джерелом виплати є доходи кожного працівника.

З сум нарахованої заробітної плати членів трудового колективу, осіб, що працюють на підприємстві за трудовими угодами, договорами підряду, за сумісництвом, виконують разові роботи, здійснюються різноманітні утримання. Вони поділяються на обов'язкові утримання та утримання за ініціативою підприємства, але тільки у випадках, передбачених законодавством.

Обов'язкові утримання включають: прибутковий податок, утримання до Пенсійного фонду, утримання збору на соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та на випадок безробіття, утримання за виконавчими листками і приписами нотаріальних контор на користь юридичних та фізичних осіб.

Утримання прибуткового податку

Прибутковий податок – це обов'язковий платіж, що встановлюється державою для фізичних осіб, які отримують доходи. Прибутковий податок із заробітної плати за основним місцем роботи утримується за такою шкалою:

Розмір місячного сукупного оподатковуваного доходу (у неоподатковуваних мінімумах доходів громадин)

Ставка та розміри податку:

до 1 неоподатковуваного мінімуму

не оподатковується

від 1 неоподатковуваного мінімуму + 1 гри. до 5 неоподатковуваних мінімумів

10% суми, що перевищує 1 неоподатковуваний мінімумів

від 5 неоподатковуваних мінімумів + 1 гри. до 10 неоподатковуваних мінімумів

податок з 5 неоподатковуваних мінімумів + 15% суми, що перевищує 5 неоподатковуваних мінімумів

від 10 неоподатковуваних мінімумів + 1 грн. до 60 неоподатковуваних мінімумів

податок з 10 неоподатковуваних мінімумів + 20% суми, що перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів

від 60 неоподатковуваних мінімумів + 1 грн. до 100 неоподатковуваних мінімумів

податок з 60 неоподатковуваних мінімумів + 30% суми, що перевищує 60 неоподатковуваних мінімумів

понад 100 неоподатковуваних мінімумів

податок із 100 неоподатковуваних мінімумів + 40% суми, що перевищує 100 неоподатковуваних мінімумів

Неоподатковуваний мінімум на даний час становить 17 грн.

Із працівників, які працюють за сумісництвом та виконують роботу за договором підряду, утримується прибутковий податок за ставкою 20%.

До сукупного оподатковуваного доходу включаються отримані за місцем основної роботи (служби, навчання) доходи за виконання трудових обов'язків (в тому числі за сумісництвом), за виконання робіт за договором підряду, а також інші доходи, які утворилися в результаті надання за рахунок своїх засобів підприємством своїм працівникам матеріальних і соціальних благ в грошовій і натуральній формі. Суми, на які зменшується сукупний оподатковуваний дохід

1. Сукупний оподатковуваний дохід зменшується на суму неоподатковуваного мінімуму. Неоподатковуваний мінімум введено в шкалу ставок оподаткування.

2. Сукупний оподатковуваний дохід додатково зменшується на неоподатковуваний мінімум одному з батьків (опікунів, піклувальників) на кожну дитину віком до 16 років, якщо місячний сукупний оподатковуваний дохід не перевищує за кожний повний місяць, протягом якого одержано дохід, розмір десяти мінімальних місячних заробітних плат, встановлених чинним законодавством. Довідки про наявність дітей подаються громадянами за місцем їх основної роботи до виплати їм заробітної плати за першу половину січня.

Громадянам, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями і фізичними особами-суб'єктами підприємницької діяльності (за місцем основної роботи), зменшення оподатковуваного сукупного доходу в розмірі мінімальної місячної заробітної плати на кожну дитину віком до 16 років проводиться щомісячно. В інших громадян зменшення оподатковуваного сукупного доходу на зазначену суму провадиться податковими органами при нарахуванні авансових і остаточних сум податку відповідно до кількості місяців, за які одержано дохід.

3. Сукупний оподатковуваний доход зменшується до десяти неоподатковуваних мінімумів, включаючи розмір вирахувань, встановлених пунктами 1 та 2 у:

а) громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорій 1 та 2;

б) інвалідів війни і групи.

4. Сукупний оподатковуваний доход зменшується до п'яти неоподатковуваних мінімумів, включаючи розмір вирахувань, встановлених пунктами 1 та 2 у:

а) інвалідів з дитинства, інвалідів І і II групи;

б) громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорій 3 і 4;

в) батьків і одного з подружжя військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти при виконанні службових обов'язків,

г) одного з батьків, який виховує інваліда з дитинства, і батьків, які виховують двох і більше інвалідів з дитинства, що проживають разом з ними і потребують постійного догляду;

д) громадян, реабілітованих відповідно до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні".

Сукупний оподатковуваний дохід зменшується на суму п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів, включаючи розмір вирахувань, зазначених у пунктах 1 та 2 в учасників бойових дій, учасників війни, інвалідів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Окрім цього, Кабінет Міністрів України використовує своє право запроваджувати нові пільги. Так, Постановою від 23 червня 1993 р. № 470 встановлено:

а) заробітна плата та інші доходи працівників, зайнятих на підземних роботах у вугільній і гірничодобувній промисловості, оподатковуються прибутковим податком за місцем основної роботи за ставкою 10 процентів;

б) для робітників, службовців і прирівняних до них за оподаткуванням громадян, які мають на утриманні трьох і більше дітей віком до 16 років, сума прибуткового податку зменшується на 50 процентів одному з батьків (опікунів, піклувальників).

При наявності у громадянина права на пільги з кількох підстав йому надається одна з них за його вибором.

Дата звітності з прибуткового податку передбачено застосовувати окрему форму.

Наказом Державної податкової адміністрації України від 6 січня 1999 року № 10 "Про затвердження форми довідки про суми виплачених доходів і утриманих з них податків фізичних осіб (ф. № 8ДР) і Порядку заповнення та подання юридичними особами всіх форм власності й фізичними особами – суб'єктами підприємницької діяльності довідки ф. ЛЬ 8ДР". Основною її ознакою є кодифікація видів доходів та пільг, які застосовуються при обчисленні прибуткового податку.

Після закінчення календарного року визначається сума сукупного річного оподатковуваного доход): Прибутковий податок з річного доходу визначається з середньомісячного доходу, з урахуванням сплаченого (утриманого) протягом року податку з місячних доходів. Обчислення податку і перерахунок проводиться підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами – суб'єктами підприємницької діяльності до 1 березня року, наступного за звітним, а у строки, визначені законом, такі відомості за установленою формою надаються ними до податкової інспекції за місцем проживання платника.


 
 

Цікаве

Загрузка...